jaki tusz do drukarki canon?

pis en lof

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
244
Punkty reakcji
0
Wierze, że mi pomożecie.
jaki mam kupić tusz (najlepiej zamiennik) do drukarki Canon S9000??
Taki?

W ogóle czym się różnią tusz żółty, błękitny, purpurowy?
O co chodzi?
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
źle tutaj trafiłaś, nie ten dział.

a te kolory czym się różnią, pewnie barwą. jak chcesz wydrukować żółtego kwiatka to samym niebieskim nie wydrukujesz proste nie ?

jak ciekawa odsyłam na wikipedię, dowiesz się co to znaczy addytywność i inne takie fajne przydatne rzeczy o kolorach :) np że można je łączyć.
 
P

papryka9

Guest
Ja bym na twoim miejscu kupiła wszystkie możliwe kolory- na doktortusz.pl mają tak korzystne ceny,że można poszaleć:) Ja co prawda zawsze kupuje tylko podstawowe kolory- czarny, żółty, niebieski i czerwony( w sumie po co więcej),ale jesli ty masz inne potrzeby to czemu nie?
 

Val

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
405
Punkty reakcji
1
Może bezpośrednio nie ten dział, ale jak dziewczyna chce kupować tusze do drukowania np. zdjęć to jakoś się to z fotografią łączy więc i tu można jej pomóc. Faktycznie możesz kupić sobie zamienniki do tuszy w sklepie doktortusz.pl. Jakościowo mają bardzo dobre zamienniki i drukarki z nimi bardzo dobrze pracują. Sama ich używam więc wiem co mówię.
 

Kahlua

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
167
Punkty reakcji
0
Ja na doktortusz zaczęłam kupować, waśnie dlatego że mi polecili ten sklep na forum. Różnica w cenie między zamiennikami a oryginałami jest spora a różnica w jakości wydruku żadna. Bałam się, że zamienniki mogą mi zepsuć drukarkę, ale na pclabie mnie wyśmiali jak się o to zapytałam;)
 

Val

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
405
Punkty reakcji
1
Wiesz co bo jest grupa ludzi, która twierdzi, że używanie zamienników do drukarek osłabia znacznie ich żywotność. Nie wiem w sumie dlaczego tak twierdzą bo ja uzywam zamienników praktycznie od początku posiadania swojej drukarki i nie zauważyłam żadnej różnicy w działaniu takowej ani w jakości wydruku. Ale ja jestem mało wymagająca w tej kwestii więc może nie zwracam takiej uwagi.
 

myszkamiki3103

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
358
Punkty reakcji
1
Ja jakoś nie bardzo rozumiem to, że ktoś może stwierdzić, że zamienniki osłabiają żywotność drukarki. Ja od pewnego czasu korzystam właśnie z zmienników i jeszcze nic się z moją drukarką nie stało. Dlatego wydaje mi się, że czasem nie ma sensu większego przepłacać tylko kupić zamienniki. Szczerze nie widzę większej różnicy w wydruku;)
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
czasem przez używanie zamienników traci się gwarancje. ale różne firmy mają różną politykę.
 

smart_me

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
313
Punkty reakcji
1
czasem przez używanie zamienników traci się gwarancje. ale różne firmy mają różną politykę.

jasne, zawsze istnieje ryzyko, ale.. ale jak mam tracić ok 100zł, czy więcej na oryginał to wolę stracić gwarancję i kupić zamiennik za połowę mniej, a drukarka jesli się zepsuje to i tak pójdzie do jakiegoś serwisu.
Zawsze jest jakies wyjście.
 

pis en lof

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
244
Punkty reakcji
0
Racja... po co przepłacać... stówka za toner? lekkie wynaturzenie..
A gwarancja? i tak prędzej czy później się przecież kończy :)

i nikt do tej pory nie wytłumaczył mi różnicy między tuszem żółtym, błękitnym, purpurowym <_<
Chyba bedę musiała o to w obsłudze doktortusz.pl zapytać... szybciej od nich sie tego dowiem :D frapuje mnie to niesamowicie :D
 

myszkamiki3103

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
358
Punkty reakcji
1
Przyznam szczerze, że nie wiedziałam, że za używanie zamienników możemy utracić gwarancję. Ale pocieszające jest to, że nie wszystkie firmy się tego ściśle trzymają.
Ja jednak jestem zdania, że nie ma co przepłacać w takich sytuacjach. tzn jestem zdania, że nie warto jest płacić dużo za oryginalne tonery, skoro można kupić dobrej jakości zamienniki. Zajrzałam na stronę tego sklepu doktortusz.pl, na ten o którym pisaliście wcześniej i faktycznie mają tam bardzo duży wybór zamienników, ale też drukarek i pieczątek.
 

Val

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
405
Punkty reakcji
1
Dla mnie jest podstawowa różnica między takimi tuszami... mają po prostu inny kolor :D hehe ale ja jestem laikiem w tych kwestiach, mi drukarka ma po prostu ładnie drukować i tyle. Kupuje tusz, wsadzam go do drukarki w komputerze daje przycisk drukuj (taaa znam jeszcze skrót klawiszowy ktory wywołuje tę komendę:D )i ma działać i dobrze drukować. Ot mi cała filozofia :D A jeśli chcesz znać większą różnicę między tuszami kolorowymi to faktycznie skontaktuj się z działem obsługi klienta doktortusz.pl i Ci wytłumaczą, o ile taka wiedza jest Ci potrzebna do szczęścia :)
 

smart_me

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
313
Punkty reakcji
1
Heh, no ja dzwoniłam do obsługi doktortusz.pl gdy nie wiedziałam o co halo z tymi zamiennikami.
Nikt ze znajomych mi tego nie chciał łopatologicznie wytłumaczyć, ale w końcu się udało.
Dryń dryń i wszystko jasne ;]
 
B

bone1906

Guest
Właśnie, wejdź na stronę doktortusz.pl i obczaj, czy są jakieś zamienniki do Twojej drukarki. Na oryginalny toner wydasz o wiele więcej hajsu. Smart_me podała Ci jeszcze jeden sposób, zadzwoń do nich i się dowiedz. Oni na pewno udzielą Ci bardziej fachowej pomocy niż my.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
A ja jednak nie podejmowałabym az takiego ryzyka jesli chodzi o nieoryginalne tusze.
To jednak sa kiepskie zamienniki i nic oprócz moze nizszej ceny za nimi nie stoi.
 
N

nianiaSweet

Guest
ja osobiście od dłuższego czasu kupuje activ jety są to ogólno dostępne zamienniki, są to zamienniki dobrej jakości i do tego w przystępnej cenie.
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
Chyba nadal active jety wiodą prym, chociaz całkiem popularne i niedrogie są te zamienniki asarto.
 
Do góry