Jakiego języka jest się łatwo nauczyć?

Merki

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2010
Posty
19
Punkty reakcji
0
Naszła mnie znowu obsesja na naukę języków obcych.
Próbowałem uczyć się włoskiego lecz odpycha mnie mowa. Niemiecki jest zbyt twardy i nie posiada tego czegoś. W hebrajskim nie ma samogłosek w piśmie i trzeba się ich domyślać.
Liznąłem też chińskiego i japońskiego i są to ciekawe języki lecz nauka pisma, słowa nie podobne do żadnego języka, tony w chińskim i już dałem sobie spokój z nimi. Na dodatek nie oglądam anime to po co mi jap i cn.


Takie jęzorki mam do wyboru: francuski, grecki i holenderski. Od bachora miałem ciągoty ku francuskiemu więc chyba łatwiej by mi wchodził.
 

Nekson

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2010
Posty
188
Punkty reakcji
0
Miasto
Osw.
Ja na twoim miejscu za francuski bym się zabrał. ;d
 

fasci_nation

Львівський батяр
Dołączył
4 Listopad 2007
Posty
116
Punkty reakcji
4
Wiek
33
Miasto
Lublin
Angielski? :D
A może jakiś słowiański? Rosyjski, czeski, ukraiński?

Jeśli chcesz coś bardziej hardkorowego, ale ślicznego w brzmieniu to polecam irlandzki, sam się uczę już od roku i jak chcesz to mógłbym Ci podsyłać jakieś materiały.
 

agatiu

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2009
Posty
466
Punkty reakcji
23
Wiek
13
Miasto
Warmińsko-Mazurskie
polecam francuski :D
wymowa nie jest taka trudna, jak się wydaje, a wiele słówek jest podobnych do tych z angielskiego. Powodzenia :)
 

Merki

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2010
Posty
19
Punkty reakcji
0
Angielskiego to się w szkole uczę :)

Czeskiego się uczyłem i on bardzo dobrze mi wchodził. Lecz uczyłem się z internetu, a tam mało jest materiałów.


Ale we francuskim to chyba czasy są bardzo trudne?
 

Alex241

Fantasy.
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
585
Punkty reakcji
16
Miasto
Piła
A może duński?


Sama się tego języka uczę i powiem, że nie jest trudno.
 

karolina8389

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2009
Posty
50
Punkty reakcji
0
francuski zdecydowanie, później już łatwiej będzie Ci się nauczyć hiszpańskiego i włoskiego np bo wiele słów brzmi tak samo:)
 

agatiu

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2009
Posty
466
Punkty reakcji
23
Wiek
13
Miasto
Warmińsko-Mazurskie
Angielskiego to się w szkole uczę :)

Czeskiego się uczyłem i on bardzo dobrze mi wchodził. Lecz uczyłem się z internetu, a tam mało jest materiałów.


Ale we francuskim to chyba czasy są bardzo trudne?

nie wiem, ja na razie jestem na czasie teraźniejszym. Jak dojdę do innych to ci napiszę jak to jest z tą trudnością :p
 

Merki

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2010
Posty
19
Punkty reakcji
0
A łatwy ten czas?

A może zacznę się uczyć suahili bo jest zabawny to łatwo się będzie nauczyć. pikipiki - motor xD
 

PePeSo

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Gdańsk
Oczywiście angielski , ponieważ jest językiem który rozumie prawie każdy, a ja z chęcią nauczył bym się łaciny.
 

wredotta

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2009
Posty
72
Punkty reakcji
0
Wiek
31
ja tam sądze, że rosyjski jest dobry, bo porozumiesz się na całym zachodzie. ;)
ni i jest bardzo prosty.
 

Vezyr

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Raszyn (prawie Wawa) :)
Niemiecki twardy?Coś mi się nie wydaje... No ale cóż, poza angolem to może rosyjski, łacina, francuski, hiszpański, węgierski?Albo każdego po kolei?
 

nekta

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2009
Posty
40
Punkty reakcji
0
Angielskiego łatwo się uczyć bo wszędzie go pełno i np. oglądając filmy i słuchając muzyki osłuchujemy się z tym językiem, dlatego potem łatwiej wchodzi.
 

Misholec

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2010
Posty
114
Punkty reakcji
3
Francuski jest łatwy. Trzeba tylko opanować go dobrze. Każde słowo potrafi mieć wiele znaczeń. Ponad to Francuzi mówią zupełnie inaczej, niż Polacy. Inaczej układają zdania etc. Wiele słów pozornie podobnych ma inne znaczenie. Trzeba się dobrze osłuchać :)

Niemniej gramatyka jest prosta. Występuje koniungacja, czy odmiana czasowników, ale nie jest ona trudna. Po pewnym czasie staje się intuicyjna. Nawet tych nieregularnych. Czasy są proste w użyciu. Nie tak popaprane, jak w angielskim :)

Jak masz pytania to wal. Umiem całkiem, całkiem ;)
 

agatiu

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2009
Posty
466
Punkty reakcji
23
Wiek
13
Miasto
Warmińsko-Mazurskie
A łatwy ten czas?

A może zacznę się uczyć suahili bo jest zabawny to łatwo się będzie nauczyć. pikipiki - motor xD

jasne, że łatwy . trzeba się nauczyć końcówek w odmianie. Są różne odmiany. Inaczej odmienia się czasowniki zakończone na -er w bezokoliczniku (tych jest najwięcej), inaczej na -re. i jest trochę wyjątków :)
a niemiecki to na prawdę superprosty język.
 

Asmardires

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2010
Posty
77
Punkty reakcji
3
Język angielski jest dość prosty w nauce, oczywiście pomijając gramatykę. ;)
 

Rycerz

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
264
Punkty reakcji
4
Miasto
Z Bogdańca jestem
co do gramatyki, to nie mam pojęcia, który język jest najłatwiejszy. Natomiast z całą pewnością mogę powiedzieć, że angielski posiada największą bazę słownictwa, którego trzeba się nauczyć. Włoski wprost przeciwnie.
 
Do góry