Nie germanizacji regionu !

bloodmanpl

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
2
Punkty reakcji
1
Przyjaciele ...

Czy wspomożecie tę o to petycję -> http://www.nietablicom.pl ?

Ludzie z Opolszczyzny mają dość MN i ich ciągle rosnących żądań ... Jeszcze teraz zniemczają nazwy urzędów, placówek oświatowych, organizacji pożytku publicznego, a nawet PERONÓW !

Pozdrawiam
 

zbychu2

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2009
Posty
144
Punkty reakcji
5
Ta słyszałem coś o tym, denerwuje mnie to, że polacy w Niemczech nie moga nic wywalczyć a toni robią z polski drugie niemcy ... :/
 

woles109

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
dla mnie dziwne bylo to ze jak pisze nazwa miejscowosci na znaku to pod nia pisze nazwa tej miejscowosci po niemiecku.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Bardzo pozytywna inicjatywa. Niestety, ale polskie prawo przyznaje różnym mniejszością szerokie prawa i nie odbywa się to zawsze na zasadzie wzajemności. Tak jest np. z Niemcami. Życzę powodzenia!
 

werwer.pl

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Przyjaciele ...

Czy wspomożecie tę o to petycję -> http://www.nietablicom.pl ?

Ludzie z Opolszczyzny mają dość MN i ich ciągle rosnących żądań ... Jeszcze teraz zniemczają nazwy urzędów, placówek oświatowych, organizacji pożytku publicznego, a nawet PERONÓW !

Pozdrawiam

Dobrze mówi! Dać mu wódki!

Ale naprawdę Niemcy u nas się za bardzo rozpanoszyli.
 

Kopsnij_Mi_Szluga

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Miasto
Opolskie
Znam przykre przypadki z opolskich wsi, gdy np. w Święto Niepodległości niemiecki sąsiad kosi trawę pod oknami Polaków, lub podczas meczu Polska - Niemcy członek mniejszości niemieckiej rozkazuje ściągnąć polską flagę, pod groźbą wybicia okna.
Co do nazw miejscowości napisanych po niemiecku - dlaczego nasze, polskie wsie, miasteczka etc.,mają być nazwane również niemieckimi nazwami? W Niemczech nikt na taki pomysł nie wpadł i nie dorobił którejś miejscowości polskiej nazwy.
 
Do góry