Szkoła średnia w Kielcach

Confusion

Zbanowany
Dołączył
15 Styczeń 2009
Posty
452
Punkty reakcji
5
Witam. Mam taki problem, bo nie wiem gdzie iść dalej do szkoły. Wiem, że wiele ludzi się tu orientuje co lepsze liceum, technikum... Zastanawiam się nad takimi szkołami: Śniadecki, Ściegienny, Sawicka, Norwid.
Tylko niektórzy mówią, że w Śniadku jest bardzo wysoki poziom i trudno sobie tam poradzić...a znowu w Ściegiennym niby są fajni nauczyciele, ale to zła szkoła... A może jest jakieś dobre ogólnokształcące liceum w Kielcach? Bo nie wiem jaki kierunek wybrać...ale lubię angielski, chemię, matematykę i informatykę. Proszę o radę.
Z góry dziękuje. :)
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
A Żerom to co?! Najlepsza w województwie szkoła po Jadwidze, a Ty nie chcesz do niej iść? :]
Nie wiesz co dobre :D
 

Confusion

Zbanowany
Dołączył
15 Styczeń 2009
Posty
452
Punkty reakcji
5
hmm..słyszałam dzisiaj że Słowacki podobno dobra szkoła.
Ale chyba do Ściegiennego na mat-inf pójdę.
 

DamianTS

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
Siemka postaram sie przedstawic ci kieleckie licea.Proponuje ci J.Slowackiego,J.Sniadeckiego oraz H.sawickiej.Masz racje w sniadeckim jest duzy poziom nauki,ale znajomy odradzam szkole ze wzgledu na osoby jakie tam uczeszczaja.Czesto sa tam laureaci z kojarzy sie "wyscig szczurow".Ogolnie znajomy nie jest zadowolony ze szkoly.J.Slowacki to podobno jedna z najlepszych szkol w CK.Wspaniala atmosfera oraz ludzie :).Z twoimi zainteresowaniami mozesz wybrac profil mat-fiz-inf.Osobiscie sam polecam ta szkole.H.Sawickiej ma rowniez dobra opinie.Prog punktowy jest troche mniejszy niz w J.Slowackim,ale rowniez szkola renomowana.Koledzy tam chodza wiec wiem co mowie.Sa zadowoleni bardzo :D.Reszta szkol kieleckich o jakich wspomnialas np. sciegienny sa to szkoly o nie wysokim poziomie.Uczac sie tam nie ma sie co szczycic posrod rowniesnikow.ZEROM <- szkola odradzana przez wszystkich nauczycieli jakich znam.Mowia ze chodza tam ludzie tzw "balagany",metale,cpuny.Szkola charakteryzuje sie ze chodza tam bogate dzieci.Kolega przepisal sie z niej 2 dnia.Opisal ja jako "strach,dredy,metal,pieniadze".Po takich przezyciach nie chcial miec z ta szkola nic wspolnego.Aktualnie uczy sie w H.Sawickiej.Zerom nie jest najlepsza szkola w wojewodztwie.Renomowane kieleckie licea to slowak,hanka,sniadek.Sniadek z tego co wiem trzyma najwyzszy poziom.Osobiscie odradzam Zeroma.Niech cie nic tam nie kusi(chyba ze masz kase).
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
ZEROM <- szkola odradzana przez wszystkich nauczycieli jakich znam.Mowia ze chodza tam ludzie tzw "balagany",metale,cpuny.Szkola charakteryzuje sie ze chodza tam bogate dzieci.Kolega przepisal sie z niej 2 dnia.Opisal ja jako "strach,dredy,metal,pieniadze".Po takich przezyciach nie chcial miec z ta szkola nic wspolnego.Aktualnie uczy sie w H.Sawickiej.Zerom nie jest najlepsza szkola w wojewodztwie.Renomowane kieleckie licea to slowak,hanka,sniadek.Sniadek z tego co wiem trzyma najwyzszy poziom.Osobiscie odradzam Zeroma.Niech cie nic tam nie kusi(chyba ze masz kase).

Moi rodzice nie są lekarzami/prawnikami, nie mają własnej firmy, nie zarabiają nawet średniej krajowej. I z tego co wiem 99% mojej klasy powie to samo, a (uwaga!) chodzę do Żeromskiego. Jeśli osądzasz ludzi po wyglądzie to faktycznie nie idź do tej szkoły, bo takich nietolerancyjnych ludzi ta szkoła nie potrzebuje. Bogu dzięki, w tej szkole grono nauczycielskie ocenia uczniów nie za to jak wyglądają, ale za to jaką mają wiedzę (a żeby się w niej utrzymać, uwierz, trzeba mieć ją na dosyć wysokim poziomie).
To Śniadku mówią "masz kasę-idź do Śniadka".

Skoro Żerom nie jest renomowany to ciekawe dlaczego jest na 2 miejscu w województwie :]
Pewnie dzieciaki z kasą zrobiły zrzutę i dały łapówkę :/
 

Confusion

Zbanowany
Dołączył
15 Styczeń 2009
Posty
452
Punkty reakcji
5
Poszłabym do Słowackiego..ale niestety nie nawidze fizyki i kompletnie jej nie rozumiem.
Jeśli już to na mat-inf. Ale podobno tylko w Sawickiej i Ściegiennym są takie kierunki :/
 
Dołączył
26 Październik 2006
Posty
3 149
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
Kaer Morhen
Chodzę drugi rok do Sawickiej.

Kiedy składałam podanie, chłopcy siedzący na schodach zagadali do mnie 'zanieś te papiery gdzie indziej, nie marnuj sobie życia'. Teraz żałuję, że nie posłuchałam. Naprawdę. Nie mogę się doczekać matury, żeby po raz ostatni stamtąd wyjść i nie wracać. Klasę mam przefajną, grono pedagogiczne w większości też jest spoko, jak się jakichś większych problemów nie sprawia, ale bynajmniej mnie trafił się taki wychowawca, że na myśl o lekcjach z nim mam odruch wymiotny :/ I dyrekcja zazwyczaj jest nieprzychylna NORMALNYM uczniom, którzy nie mają średniej 5,0 i nie udzielają się gdzie się tylko da.

Jakbym wiedziała, że tak będzie, to wybrałabym Słowaka ;)
 

Gianna94

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Witam Was :)
Jestem nowa na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość w razie jakichś błędów.
Mam taki sam problem jak Confusion, dlatego się tu przyłączam. Mianowicie nie wiem jaką szkołę w Kielcach wybrać, a jak wiecie czas nas goni. Myślałam o Żeromskim, Śniadeckim i Słowackim. Dodam, że interesują mnie profile z rozszerzoną matematyką (moja ocena 5), chemią(5) i angielskim(6). Jeśli chodzi o punkty to w najgorszym wypadku liczę na 154. Czekam na wasze opinie na temat tych liceów, atmosfery, progów punktowych itd. A może proponujecie inne licea?
 

Confusion

Zbanowany
Dołączył
15 Styczeń 2009
Posty
452
Punkty reakcji
5
teraz juz prawie wybrałam, tylko jakie są te dwie szkoły, która lepsza: Ściegienny czy Słowacki ?
 

kiniusia2194

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja też jestem tu nowa i też zastanawiam się do jakiego liceum sie wybrać. Zastanawiam się nad Ściegiennym ale słyszałam rózne opinie na jego temat. Czy ktos mi coś może powiedzieć o tej szkole jeżeli ją znacie???
 

Confusion

Zbanowany
Dołączył
15 Styczeń 2009
Posty
452
Punkty reakcji
5
Ja już wybrałam, na 95% Ściegienny :)

Podobno od 120 pkt przyjmują.
To opinia koleżanki, która chodzi tam do 1klasy:
"Ja mam bardzo wymagającą babkę od biologii, faceta od fizyki i informatyki. A resztę da się znieść :)"
"W szkole jest fajnie :) Niektórzy nauczyciele są beznadziejni ale ogólnie nie narzekam ;) Ja akurat trafiłam na tych gorszych i więcej wymagają ale moja koleżanka jest na humanie i ma zarąbistych nauczycieli także zależy na jakich trafisz. Ściegienny jest daleko i żeby zdążyć na 7:30 muszę jechać 18 o 6:06 :/ no ale atmosfera jest fajna ;)"
No to tyle ja wiem :)
 

Confusion

Zbanowany
Dołączył
15 Styczeń 2009
Posty
452
Punkty reakcji
5
Na tym to ja się nie znam.
Ale mam kolejne pytanie do Was ;p

zdecydowałam się już na 2 licea, 1.Ściegienny 2.Norwid. Tylko zastanawiam się co mogłabym wybrać na 3 miejscu ? Gdybym się nie dostała do tych szkół. Jest jakieś dobra technikum w Kielcach w granicach 60 pkt ?

I jeszcze jedno, co to jest za szkoła: Zespół Szkół Sióstr Nazaretanek im. Św. Jadwigi Królowej ??
 

Gianna94

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Zespół Szkół Sióstr Nazaretanek im. Św. Jadwigi Królowej - tzw. Nazaret. Z tego co mi wiadomo to gimnazjum i liceum prywatne (nosi się mundurki). Liceum znajduje się na pierwszym miejscu w rankingu szkół 2009 w województwie świętokrzyskim (na kolejnym jest Żerom, a potem Śniadek). Uczą tam zakonnice (ale nie tylko). Też się aktualnie zastanawiam nad tą szkołą. Jest tam dość mało uczniów, bo coś ok. 250 (w porównaniu z Żeromem, gdzie jest ok. 1000 uczniów to rzeczywiście mało). Tu masz stronę internetową. Są cztery profile do wyboru, ale tylko dwie klasy. Szkoła fajna, zadbana i wogóle. Mają basen raz w tygodniu :)
 

Confusion

Zbanowany
Dołączył
15 Styczeń 2009
Posty
452
Punkty reakcji
5
Nie, nie podoba mi się ta szkoła..;p
A może jakieś technikum na 3 msc wybrać ?
Tylko jakie..coś związane może z matmą, Jest takie coś ?
 

Confusion

Zbanowany
Dołączył
15 Styczeń 2009
Posty
452
Punkty reakcji
5
Moja koleżanka ma problem, bo nie wie jakie technikum wybrać. Jest jakieś związane z gotowaniem, pieczeniem ?
Bedzie miała pkt.ok 60, 70 razem.
z góry thx za odp :)
 

nicolasm

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
A ja mam takie pytanko. Egzaminy poszły mi jednak średnio, liczyłem na nieco więcej. Biorąc pod uwagę egzaminy z ubiegłych lat, ten był cięższy jak to kilka osób mówi (4% gorzej wypadł niż w zeszłym roku). Z 126 punktami mogę liczyć na Sawicką ( mat-fiz-inf lub mat-geo) ?
A tutaj liczba chętnych: https://swietokrzyskie.edu.com.pl/Kandydat/kseon.php (trzeba wejść w statystyki).
 
Do góry