Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

gdzie najlepiej się uczyć angielskiego?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 myszkamiki3103

myszkamiki3103

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 358 postów

Napisano 10 luty 2010 - 10:41

Jestem już na piątym roku studiów i niestety przez te wszystkie lata nie bardzo miałam okazję do tego, żeby podszkolić swój angielski. Każdy chyba wie jak wyglądają lektoraty na studiach. zamiast się czegoś nauczyć to tylko się cofasz;/ A wiadomo w dzisiejszych czasach nie ma co liczyć, że znajdzie się pracę jeśli się nie zna języka. Dlatego postanowiłam się zapisać na jakiś kurs językowy. Tyle tylko, że nie bardzo wiem, którą krakowską szkołę wybrać. Wiele osób radzi mi zapisanie się na kurs do lingualand. Bo podobno mają świetnych lektorów, i nowoczesny program nauki angielskiego. A czy ktoś z was może mi powiedzieć coś więcej na temat tej szkoły??
  • 0

#2 WujekSamoZuo

WujekSamoZuo

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 254 postów

Napisano 16 luty 2010 - 00:17

Tak - ja znam te szkołę. I osobiście uważam, że jest naprawdę bardzo okej. Tzn w moim przekonaniu bardzo cenne są dodatkowe zajęcia, które ta szkoła oferuje. Zwłaszcza, że ceny samych kursów są dość konkurencyjne. Moim zdaniem, jeśli zdecydujesz się na lingualand to dobrze zrobisz - ale to już moja personalna opinia.
  • 0

#3 samozdrowie

samozdrowie

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 177 postów

Napisano 22 luty 2010 - 11:48

Ja też słyszałam same dobre opinie o też szkole, jeszcze nie chodziłam ale się chyba zapiszę. Na razie stawiam na naukę w domu i szukam jakiegoś dobrego słownika. Znalazłam taki. Myślę, że się opłaca za tą cenę, słowniki w wydaniu książkowym są znacznie droższe. A ten sklep lubię, zamawiałam tak gry i oprogramowanie.
  • 0

#4 Kahlua

Kahlua

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 167 postów

Napisano 08 marzec 2010 - 14:05

Słownik wygląda fachowo. Ale ja bym się nie nauczyła sama. Jak nie mam zajęć i ktoś mnie nie gna do nauki, to nie mam motywacji. I dlatego chociaż pracuję to się zapisałam tez właśnie do lingualandu na karmelickiej. Do jakiej grupy chodzicie? Ja mam zajęcia z nativem o imieniu Keith;) Strasznie fajny gość;)
  • 0

#5 pis en lof

pis en lof

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 243 postów

Napisano 08 marzec 2010 - 17:01

Dzisiaj idę na drugie zajęcia do lingualand. Przeniosłam się na drugi semestr FCE, ciekawe jak to bedzie.
Ostatnie zajęcia podobały mi się, bo dużo było mówienia, a ja właśnie swoje speaking muszę ulepszyć, bo póki co leży i kwiczy.
Zobaczymy jak będzie.
  • 0

#6 luomo

luomo

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 335 postów

Napisano 30 maj 2010 - 15:29

oj oj w Krakowie jest tyle szkół językowych, że ciężko jest się na jakąś jedną zdecydować. Jeśli chodzi o moje zdanie na temat krakowskich szkół językowych to myślę, że jedną z lepszych jest Axon. ( ma też swoje placówki w Wieliczce i Olkuszu).
Nie tylko zajęcia prowadzone są w bardzo ciekawy sposób, ale też grupy są małe i nie ma czegoś takiego, jak "zapchaj dziury w programie" tylko jednego poziomu uczysz się w jeden semestr. Więc chyba tym bardziej warto jest tam się udać na zajęcia.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 imre

imre

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 01 czerwiec 2010 - 09:02

Poszukaj jakiejś dobrej szkoły, skorzystaj z wyszukiwarki Panorama Kursy-Szkolenia

imre
-----
Kursy i szkolenia
  • 0

#8 luomo

luomo

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 335 postów

Napisano 08 czerwiec 2010 - 11:28

Możesz oczywiście skorzystać z wyszukiwarki, ale nie ma takiej potrzeby skoro już ci podaliśmy kilak bardzo dobrych szkół. A poza tym, jeśli tak pójdziesz "w ciemno" na zajęcie nie koniecznie będziesz zadowolona. A tak to ten problem masz z głowy.
Moim zdaniem dobrze jest przy wyborze szkoły z kimś skonsultować, żeby nie było potem żadnych problemów.
  • 0

#9 Val

Val

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 402 postów

Napisano 10 czerwiec 2010 - 09:50

Również jestem zdania, że najlepiej jest popytać się wśród znajomych o dobrą szkołę,
bo mimo wszystko łatwiej jest w ten sposób trafić na dobre kursy, jeśli ktoś zadowolony
z jakiejś szkoły językowej powie nam o tym. Ta szkoła Axon o której wspominacie
ma fajne kursy
  • 0

#10 backspace

backspace

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 13 czerwiec 2010 - 10:54

Nie tylko mają fajne kursy, ale też bardzo ciekawie je prowadzą :D (np. karaoke :P :P - takie dodatkowe zajęcia a jak rozluźniają :D nauka przez zabawę). Ta szkoła ma też akredytację Ministerstwa Edukacji Narodowej i przygotowują do zdania egzaminu z certyfikatem :-)
  • 0

#11 modliszka23

modliszka23

specjalista

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 15 październik 2010 - 14:26

Czy jesli mielibyście wybór to na co byscie postawili-czy na szkołe językowa czy nauke przez internet ?

Użytkownik modliszka23 edytował ten post 15 październik 2010 - 14:27

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 raga79

raga79

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 29 listopad 2010 - 11:10

ja bym postawiła na szkołę językową + dodatkowo przez internet, ale bardziej jako wyszukiwania ciekawostek i informacji pozwalających doszkalać się. Według mnie przy nauce język trzeba znaleźć pewien dział który nas zainteresuje - film, muzyka, książka itp. wtedy poprzez wykonywanie przyjemnych rzeczy uczymy się dwa razy szybciej. Może to być też śledzenie jakiś blogów czy likepagów na FB, jak na przykład ta strona
  • 0

#13 CargO

CargO

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 17 grudzień 2010 - 10:27

raga79 Dzięki za podesłanie linka do tego profilu na FB. Z tego co widzę można tam wygrać kurs angielskiego^^ Zaryzykuję i wezmę w nim udział, mam nadzieje że się uda. Oprócz tego jeszcze oglądam filmy bez polskiego lektora, i gry w wersji angielskiej to tez pomaga.
  • 0

#14 koci

koci

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 72 postów

Napisano 22 grudzień 2010 - 06:16

najlepiej to w jakies szkole typu TFLS
  • 0

#15 xmateox

xmateox

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 06 sierpień 2012 - 09:37

nie ucz się w szkołach językowych, tylko się stresu najesz. Wiem, bo byłem. Ja uczyłem się z tej metody Jak Szybko Nauczyć Się Angielskiego / Język Angielski Dla Początkujących - YouTube i dużo teraz rozumiem, ok 85% rozumienia po 4 miesiącach intensywnej nauki.
  • 0

#16 modliszka23

modliszka23

specjalista

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 07 wrzesień 2012 - 20:13

Teraz to chyba wiekszośc osób jednak poleca Speakup. To taka z najbardziej znanych szkół jezykowych i wiekszośc osób tam własnie chodzi na angielski.
  • 0

#17 robson12

robson12

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisano 12 wrzesień 2012 - 07:42

Najwygodniej to w domu. Jednak najlepiej to chyba na stacjonarnym kursie.
  • 0

#18 basia88

basia88

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 26 wrzesień 2012 - 21:08

no ja w końcu się zapisałam do SU...mam nadzieję, że dołączę do zadowolonych klientów ;) swoją drogą mają dobry konkurs dla kreatywnych miłośników memów :D https://www.facebook...275423915900995
  • 0

#19 milcia88

milcia88

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 60 postów

Napisano 29 październik 2012 - 18:59

I jak wrażenia? ja była zachwycona ich metodą i tym elastycznym podejściem, któe mają. poza tym super były warsztaty tematyczne, bardzo mi pomogły z osłuchaniem sie.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 modliszka23

modliszka23

specjalista

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 26 wrzesień 2013 - 14:11

Ile potrzebowaliście czasu na nauke zeby dobrze mówic po angielsku ?

2- 3 lat ?

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1