polskie czy zagraniczne reggae?

R

Reuben

Guest
ja osobiście wolę zagraniczne reggae: francuskie, jamajskie, holenderskie, angielskie, włoskie, portugalskie, z usa...
jak dla mnie nasi muzycy sa słabi :p sztywni, zbyt mało instrumentow uzywaja...
a wy?
 

Biernat

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
952
Punkty reakcji
29
Wiek
32
Miasto
USA and Jamajka
ja wole Polskie reggae ;) bo dla mnie w tej muzyce wazny jest tekst lubie wiedziec o czym spiewaja :p no a z Anglielskim mam problemy :p no ale zagraniczne tez jest :cenzura: xD

tak a wogole xD slucham caly czas Damian Marley - Welcome to Jamrock xD no ale jak pisalem wyzej mam problemy z angislkim i nie wiem co on w tym utworze spiewa xD moze mi ktos pomoc xD i dac jakies namiary na polska wersie tekstu tego utworu xD
 
R

Reuben

Guest
nie ma problemu jeśli się ruszy banią by zrozumieć LEPSZE teksty zagranicznych artystow reggae Tu masz teksty i tłumaczenia Damiana Marleya:
http://www.tekstowo.pl/piosenki_artysty,damian_marley.html
nastepnym razem Wyszukaj sobie sam wpisując w google np "DUB INCORPORATION TEKSTY I TLUMACZENIA PIOSENEK"
POLECAM POSŁUCHAC WIECEJ ZAGRANICZNEGO REGGAE I WZIASC SIE ZA JEZYK ALBO ZA GOOGLE ;) pozdrawiam ONE LOVE
 

Krolicek

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2009
Posty
103
Punkty reakcji
0
Damian Marley - It was written
Wole zagraniczne, Alborosie Marley Family, Fantan Mojah itd itp
 

oxxkingaxxo

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
28
ja osobiście wole polskie reggae. jakoś tak np. jamal do mnie bardziej trafia chociaż przyznam, że nie za bardzo słuchałam zagranicznego reggae ;) też tak jak wspomniał Biernat wole wiedzieć od razu o co chodzi w piosence a nie szukać tłumaczenia czy czegoś w tym rodzaju :p
także polecam wszystkim jamala i eastwest rockers bo dla mnie to naprawdę dobre zespoły :D
 

RasNup

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2010
Posty
274
Punkty reakcji
13
Wiek
30
Miasto
Grudziądz City
powiem tak, Reggae i reszte lubie i PL i zagraniczne, ale jednak wole PL, chociaż często słucham zagranicznych wykonawców ; )
 

Dobuch66

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2010
Posty
442
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Grudziądz
Ciężka decyzja, bo z jednej mamy Bob'a a z drugiej Maleo, Vavamuffin czy Mesajah. Chyba jednak polskie.
 

Yeaman

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
36
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Kraków
Jedno i drugie. Zagraniczne an pewno jest dużo bogatsze, są lepsi wokaliści i dużo lepsza muzyka. Jednak polska scena też ma kilkoro niezłych reprezentantów. Indios Bravos, choć nie jest to czyste reggae, gości u mnie na słuchawkach non stop ostatnio. Generalnie jednak w Polsce królują nawijacze i choć np. Pablopavo jest mistrzem, to większość jest mało oryginalna i generalnie przeciętna. Za to za polskim reggae przemawia przyswajalność tekstów. Ostatnio jednak głównie zagranicznego słucham (Alborosie, Fantan Mojah, Bob, Chezidek, Gentleman i sporo innych) a ostatnim polskim bastionem jest właśnie Indios Bravos.
Dodam jeszcze, że na koncertach jest mi to obojętne kto gra, byle muzyka bujała, piwo było dobre a lolek się smażył ;). Wtedy może grać nawet Bas Tajpan czy inne NDK.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Zdecydowanie wolę polskie reggae, stare polskie reggae, czyli zespoły takie jak Izrael, DAAB, Bakszysz, RAP, czy Niepodległość Trójkątów. Kompletnie nie trafiają do mnie te wszystkie nowomodne regopodobne twory z przebojów vivy. Mówię o wszelkiej maści Jamalach, Marikach, Vavamuffinach i innych takich. Dla mnie to chłam, reggae dla różowych laseczek z tipsami i podwórkowych gangsterów z daszkami na bok. Zagraniczne reggae jest dobre, ale jakoś nie ma tego specyficznego, polskiego klimatu.
 

crevasserkoka

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
130
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska.
Ja ogólnie preferuję reggae w polskim wykonaniu. Uwielbiam klimat tych piosenek. Z zagranicznym reggae nie miałam wiele do czynienia, możliwe że stąd się biorą moje preferencje.
 

Magda2905

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
316
Punkty reakcji
16
Ja też skłaniam się ku polskim wykonawcom. ;) Choć przyznam szczerze, że niekiedy miewam problemy, by ich zrozumieć. :D Ale po głębszym wsłuchaniu się jest ok :)
 

gut3k14

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Według mnie Podział na "Polskie" i "Zagraniczne" reggae nie jest najlepszą opcją .. ;)
Lepiej dzielić coś na "Dobre" i "Słabe" ;]
Osobiście z Polskich wykonawców/zespołów polecam Grubsona , Juniora Stressa albo Maleo Reggae Rockers .
a z zagranicznego reggae np Junior Reid oraz Boba i Damiana Marleya .
Ema . :)
 

Jeffin

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2010
Posty
181
Punkty reakcji
15
Ja słucham "tylko " starego jamajskiego reggae, inne w ogóle mi nie podchodzi, a tym bardziej polskie. To nie ten sam klimat : )
 

Drozdu

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2011
Posty
50
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Miasto
Wrocław
Poza polskim znam Damiana i Boba Marleya więc wybieram polski. Lubię Jamala, Vavamuffin i Maleo Reggae Rockers, a z Marleyów tylko Damian mnie zachwycił.
 

Martinikaa

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Zawiercie
Vavamuffin kocham ich piosenki to właśnie ich piosenkę "Jah jest prezydentem" usłyszałam jako pierwszą gdy po raz pierwszy miałam kontakt z reggae dlatego tak bardzo ich cenię :)
Nie gardzę też takimi wykonawcami reggae jak : Grybson, RasLuta, EastWest Rockers,
Bless:)
 

anomaliowa

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie polskie . Jakoś lepiej mi trafia do mego łba . :niepewny: :niepewny:
 

Nysha

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2012
Posty
41
Punkty reakcji
1
Zdecydowanie wolę nasze rodzime reggae. Oczywiście słucham też zagranicznego (najczęściej anglojęzyczne nuty), jednak stawiam na polskie. W zasadzie sama nie wiem dlaczego, ale właśnie ono napełnia mnie pozytywną energią i zazwyczaj trafia do mnie w 100%.
 
Do góry