Kurier - który najlepszy i czy mam prawo...

DreamWalker

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2007
Posty
139
Punkty reakcji
1
Zastanawia mnie jedna rzecz, czy jeśli zamówię coś paczką za pobraniem z możliwością otwarcia przy kurierze (drogi sprzęt) to mogę po otwarciu nie płacić jeśli coś będzie uszkodzone? Powiedzieć że paczki nie przyjmę bo coś jest nie tak.
Dodatkowo który kurier jest najlepszy pod względem dostarczania paczek i cen?

PS. jeśli nie ten dział proszę o przeniesienie :)
 

hermit

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2009
Posty
380
Punkty reakcji
8
Wiek
40
Miasto
Kolobrzeg
jesli otworzysz paczke przy kurierze i towar bedzie w jakis sposob uszkodzony to nie musisz placic - wtedy razem z kurierem sporzadzasz protokol uszkodzenia - i kurier zabiera towar ze soba
przy wysylkach kurierem prawie zawsze ubezpieczenie jest wliczone w cene - tak wiec nie ma sie za bardzo o co martwic - warunkiem jest otworzenie paczki w obecnosci kuriera
nie wiem ktora firma jest najlepsza ... - najczesciej korzystalem z uslug gls i jestem zadowolony
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
W poczcie polskiej za pobraniem, koszt otwarcia paczki przy kurierze wynosi 5zł. Tak mi się przynajmniej wydaje. Z kurierów mimo wszystko najwięcej korzystam z formy DHL. Ceny nie są aż takie złe a skuteczność mnie satysfakcjonuje.
 

eXistire

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2010
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Ostatnio powstało dużo firm, które pośredniczą w wysyłce paczek. Przez to mają dobre ceny nawet dla osób, które chcą wysłać prywatnie paczkę. Koszt w granicach 19 zł :)

trzeba wyGooglać np "tani kurier" i wyskoczy na kilka różnych propozycji
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
aha najwazniejsze!! (do mnie do pracy co dzień przychodzi kurier jakiś)

Uwazaj na cwaniaczków!! nie słucha tekstów typu "nie mam czasu bo mam inne paczki", "spieszy mi się" itp, MASZ PRAWO sprawdzić czy wszystko jest ok. Możesz się tylko domyślić co robią w więksozści z tymi paczkami. Nie raz były naklejki "nie zucać" "uwaga szkło" a były wygniecione i wewnątrz połamane podstawki itp

Owszem są super kurierzy bo znam takich, ale raz na jakiś czas jest taka czarna owca:) więc warto wiedzieć co Ci wolno przy kurierze:) ja jak jeszcze nie pracowałem natknąłem się na takiego co mi powiedział ze mu się spieszy i ma jeszcze 30 paczek porozwozić i mam szybko podpisac... i podpisałem (frajer) bo myslałem że tak ma być.

Ciebie NIE INTERESUJE czy on ma jeszcze 2 paczki czy 100 to jego sprawa i praca.


A dobrzy kurierzy?? hmmm DHL mili i fajni, dosyć szybko są paczki i zawsze na czas i nie połamane:)

Pamiętaj że lepiej czasem dać te 30 zł więcej (skoro bierzesz drogi sprzęt) i mieć tą pewność.
 

pisiopysio25

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja ostatnio korzystałam z pośrednika www.kurjerzy.pl Mają do wyboru kilku kurierów i po wpisaniu wymiarów i wagi paczki od razu wylicza cene.
 

Karmelowa

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2010
Posty
47
Punkty reakcji
0
Korzystam często z kuriera i muszę powiedzieć, że niektórzy są strasznie bezczelni.
DHL chyba faktycznie ma najlepszych kurierów, chyba jakoś specjalnie przeszkolonych do kontaktów z ludzmi :)

Generalnie to ciężka praca, w której robi się dużo nadgodzin, dlatego panowie są tacy nerwowi, ale... co nas, klientów to obchodzi? ;)
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
ale te nadgodziny mają płatne. Poza tym są fajni kurierzy, uśmiechnięci itp a oni też mają nadgodziny. U mnie w robocie jeden z DHL jak przychodzi to zawsze kultura i miły uśmiech. Najgorsi są chyba z OPEK, przychodzi taki, twarz jak z więzienia, ok ale nie ocenia się po wyglądzie:) ale zachowanie takie samo... jak pierwszy raz odbierałem paczkę i miałem podbić pieczątkę i szukałem jej chwilkę )bo skąd mam wiedzieć gdzie są w pierwszym dniu) to z morda do mnie wyskoczył że mu się spieszy, dziś bym mu powiedział co innego niż wtedy;] dziś bym powiedział "Panie, gdzie się człowiek spieszy tam się diabeł cieszy" :D haha sądze że by chyba wybuchł :D

No ale niestety... nawet jak nie przyjada na czas z DHL (bo zawalone drogi) to kultura z jaką się odzywaja rekompensuje wszystko.
 

Piotr-Krzyworaczka

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
86
Punkty reakcji
1
Wiek
50
Miasto
Kraków
Ja korzystam z reguły z usług TNT.
Muszę przyznać, że naprawdę profesjonalnie podchodzą do tego , co robią.
Nie zdarzyło mi się jeszcze nic nieprzyjemnego we współpracy z nimi.
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
A nie trzeba wcześniej poinformować kuriera, że chce się sprawdzić paczkę? To znaczy zanim do nas przyjdzie? W sumie nigdy nie sprawdzałem paczek, ale też nigdy się nie nadziałem, żeby coś było uszkodzone :)
Co do kurierów, to warto teraz korzystać z usług brokerów kurierskich, czyli pośredników. Jest znacznie taniej niż normalny kurier. A tempo przesyłki jest takie samo. Ostatnio patrzyłem na stronie ain i porównywałem ceny - różnica jest spora.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
^^ Nie trzeba, odbierasz paczkę, sprawdzasz zawartość, ew. protokół szkody, płacisz.
To w innych firmach może być inaczej.

Wg mnie najgorszy kurier to GLS, bo byłem tam kurierem i krytycznie oceniam tą firmę, ale nie pracę. Jednakże mają najtańsze przesyłki.
Za najbardziej profesjonalną uważam ups, dhl i poczta polska
Nawet jak przesyłka jest ubezpieczona to naprawdę ciężko o dostanie rekompensaty za uszkodzoną, zniszczoną czy też brak przesyłki.
w ciągu 2-3 miesięcy pisałem 3-4 protokoły szkody, w tym jeden przypadek to był zwrot z powodu zamawianego innego towaru (pomyłka- inne rolety, inny kolor i rozmiar)
kolejność jaka następowała to:
- podpis otrzymania przesyłki
- sprawdzanie towaru
- ewentualny protokół szkody
- zapłata
Jest wiele ludzi co nie podpiszą odbioru zanim nie sprawdzą przesyłki jednakże jak można sprawdzać przesyłkę jej nie otrzymawszy...

Na mojej trasie był kiedyś taki przypadek że przez 2 tygodnie paczka jeździła do klienta a klient nie zapłacił i paczka wracała z powrotem na magazyn z powody niedostarczenia>> brak kasy. W rzeczywistości klient otrzymał towar, dogadał się z kurierem że zapłaci jak dostanie kasę za ten towar ale najpierw musi go sprzedać na allegro. Po 2 tygodniach osoba co wysłała towar dzwoni do biura i mówi dlaczego paczka jest niezdana przez brak kasy skoro towar już dawno zostaje na allegro licytowany :] ot pracownik długo nie popracował :]

Jakby co to piszcie, trochę się wie o procedurach,
Nie radzę wysyłać tanim kurierem delikatnego towaru, bo ni wrzucając ni zrzucając z tira do dostawczaków mało kto patrzy na znaki "uwaga, szkło" "góra". No chyba że napis "mina dla sapera" :D
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Ooo dzięki za info. Trzeba będzie skorzystać ze swojego prawa :)
Nigdy się nawet nie zastanawiałem, czy sprawdzać paczkę. Ale też nigdy nie dostałem nic uszkodzonego, więc pewnie dlatego. Jak będę zamawiał jakiś droższy sprzęt, to pewnie wcześniej sprawdzę.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Tylko taki sprzęt i z taką dociekliwością żeby kuriera nie wkurzyć :]
Siostra opowiadała jak gdzieś w jej sąsiedztwie facet kupił płaskie tv, chyba plazmę i zamówił kurierem. Zażyczył sobie żeby kurier został i był przy podłączaniu sprzętu, bo jakby coś nie działało a byłaby odebrana przesyłka "w stanie nie uszkodzonym" to klient by odpowiadał za uszkodzenia i usterki. Tylko że ten jeden wyjątkowy klient przytrzymał kuriera na 2-3 godziny :bag: Zanim przeczytał instrukcję, zanim sprawdził czy każdy kabelek jest, i zanim to wszystko rozpakował i sprawdził, włączył... ehh :] Kurier był załamany i miał nerwy rozszarpane. Ale właśnie klient ma do tego prawo:] prawo klienta.
Tak więc starać się szybko i sprawnie oceniać ewentualne uszkodzenia, czas goni kuriera, bo jakby tak każda osoba sprawdzała stan to zajmowało by to przynajmniej 3 razy dłużej.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
A to kombinować można, nawet jak się ma "konsajment" (kilkanaście paczek na jeden stop) to każdą paczkę nabija się na skaner jako osobny stop :p
U mnie było płacone od paczki i robiłem w granicach 200-300 km przy zapłacie 1200-1500 a godziny od 7 do 16-18
 
Do góry