Serwisy do nauki języków

MethTical

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2008
Posty
178
Punkty reakcji
1
Wiek
40
W Internecie jest mnóstwo serwisów do nauki języków obcych. Uważacie je za wydajną formę nauki? Czy rzeczywiście można dzięki nim nauczyć się języka? A może jesteście za tradycyjną nauką w "realu"?
Jeżeli macie jakieś doświadczenie w tym temacie, to jakie znacie serwisy i co o nich uważacie?
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Ja polecam serwis palabras.pl :eek:k: pomaga mi w nauce hiszpańskiego i francuskiego.
 

Merki

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2010
Posty
19
Punkty reakcji
0
Bardzo dobry jest serwis Livemoocha. Można uczyć się wielu języków lecz te popularne angielski, niemiecki, rosyjski itd. są płatne. Niszowe języki są darmowe.

Jest tam fajny typ zadań, że masz np. ćwiczenie aby napisać coś o sobie po turecku i wtedy to ćwiczenie jest wysyłane do Turków i je oceniają i dają komentarz. A jeśli ktoś uczy się polskiego to do ciebie może przyjść to ćwiczenie i możesz je ocenić.
 

abricot

Hate hippies.
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
789
Punkty reakcji
23
Wiek
35
Miasto
m3
Ja jestem jednak za nauką języków w "realu" jeśli chodzi o początki edukacji. Natomiast takie serwisy, portale, blogi językowe są ogromnie przydatne dla poszerzenia i utrwalenia wiedzy. Ja chętnie sięgam do bbc.co.uk, szczególnie w zakładce Learning English jest mnóstwo ciekawych artykułów, quizów, gier.
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
wydaje mi się, że bardziej skuteczna jest naukana tradycyjnych kursach w szkołach językowych, samemu można tylko się dokształcać, osłuchiwać z językiem, a jakieś bardziej zawiłe niuanse języka zgłębiać na kursie, oczywiście trzeba jeszcze dobrze trafić, najlepiej na taki kurs, który przykłada większą wagę do komunikacji, tak jak jest to np. w szkole językowej AXON, po ukończeniu takiego kursu przynajmniej ma się pewność, że będzie można bez problemu porozumiewać się z obcokrajowcem
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Ja tez jestem za szkoła jezykowa,ale przewaga tez wspomnianych serwisów jest to ze tutaj mozemy wsłuchiwac sie w wypowiadane słówka.Nieco lepiej niz nauka z ksiażki.
 

Nyszjarihet

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Szczecin
Osobiście polecam stronkę języki obce na szóstkę. Można liznąć podstawy językowe, dostać wydrukowany certyfikat ukończenia kursu i przełamać swoją niechęć do nauki angielskiego, niemieckiego itd...

Niestety kurs dla osób średniozaawansowanych nie będzie raczej satysfakcjonujący, bo lekcje choć przejrzyste, to kładą za mały nacisk na komunikacje w sytuacjach życiowych ze względu na brak dialogów, czy jednolitych tekstów.

Lekcje z każdego poziomu są cześciowo darmowe, później trzeba zapłacić za dostęp.
 
Do góry