Tabletki Ellaone czyli antykoncepcja AWARYJNA

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Antykoncepcja awaryjna nawet 5 dni "po"

Nowa tabletka antykoncepcyjna, którą można przyjmować nawet 5 dni po stosunku, od listopada dostępna jest w całym kraju, jednak mało kto o niej słyszał.

Tableki Ellaone działają z 98 proc. skutecznością nawet piątego dnia po stosunku – wynika z opublikowanych w czwartek badań.

Jak informuje dziennik "Metro", dostępny na receptę środek jest dużo skuteczniejszy niż popularne środki, jak np. levonorgestrel, które działają tylko z 58 proc. skutecznością trzeciego dnia.

Pomimo że tabletki Ellaone dostępne są nawet dla kobiet poniżej 16 roku życia już od listopada, to do tej pory przepisano je na Wyspach tylko 53 razy.

“To wciąż stosunkowo nowy środek na rynku i mało się o nim mówi, więc niewiele osób o nim słyszało. Kobiety wolą kupować tabletki “po” w aptece niż otrzymać je od swojego lekarza' – tłumaczy dr Anna Glasier, która prowadziła badania nad nową tabletką.

Z przeprowadzonych badań wynika, że Ellaone, nie ma żadnych skutków ubocznych. Tabletka otrzymała atest europejski w maju ubiegłego roku.

”Nowy typ tabletki 'po' to dobra wiadomość dla wszystkich osób działających na rzecz kobiet chcących uniknąć niechanej ciąży. Tabletka daje dłuższy czas na podjęcie działania niż tradycyjna antykoncepcja awaryjna” - powiedziała Ann Furedi z British Pregnancy Advisory Service.

Organizacja ProLife Alliance wyraziła zaniepokojenie “aborcyjną natura” tabletki: "To oczywiste, że takie rozwiązania nie rozwiązują problemu niechcianych ciąż”.

Wielka Brytania ma czwarty najwyższy odsetek nastoletnich matek wśród krajów wysokorozwiniętych.
Pragnę jednak zwrócić uwagę,że lekarz nie przepisuje tabletek na "ładne oczy". Przepisanie recepty musi poprzedzić badanie...
 

Forrest

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2006
Posty
235
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Wrocław
Trąci mi to trochę aborcją ... ale z drugiej to kwestia sumienia osoby, której to dotyczy.
Ja dopuściłbym użycie takiej tabletki tylko w skrajnych przypadkach typu zagrożenie życia czy gwałt.
W innym wypadku uważam, że powinno się ponosić konsekwencje własnych czynów i liczyć się z tym, że dzieci nie znajduje się w kapuście.
 

luvPierre

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2009
Posty
35
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Trąci mi to trochę aborcją ... ale z drugiej to kwestia sumienia osoby, której to dotyczy.
Ja dopuściłbym użycie takiej tabletki tylko w skrajnych przypadkach typu zagrożenie życia czy gwałt.
W innym wypadku uważam, że powinno się ponosić konsekwencje własnych czynów i liczyć się z tym, że dzieci nie znajduje się w kapuście.
Aborcja to celowe i świadome przerwanie ciąży, tabletki awaryjne mają na celu nie dopuścić do zapłodnienia. nie przerywają ciąży, ponieważ jej nie ma. zapłodnienie nie następuje zaraz po wytrysku nasienia do pochwy. Musi minąć trochę czasu, zanim plemnik połączy się z komórką jajową.

Trzeba przyznać, że taka tabletka to kolejny duży krok do przodu, nie jestem tylko pewna, czy taka dawka hormonów [nawet, jeśli jednorazowa] będzie odpowiednia dla młodych dziewczyn...
 

Li8

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2011
Posty
23
Punkty reakcji
0
A wiecie moze jakie sa ceny tabletek "po"? czy sa na polskim rynku dostepne jakies tansze odpowiedniki?
 

S.A.

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
są dostępne na polski rynku tabletki po - Escapelle - masz na nie 72 godziny i kosztują około 60 zł.
 
Do góry