Podświetlenie diodami telewizora

wielgosz_marcin

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Witam,
Pierwszy raz piszę na tym forum, dlatego proszę o wyrozumiałość.
Jak zrobić podświetlenie diodami zwykłymi telewizora. Mam 32calowy telewizor powieszony na ścianie i chciałbym zrobić podświetlenie z tyłu telewizora, tak aby światło padało na ścianę. Nie wiem od czego mam się zabrać. Proszę o pomoc. Nie chcę kupować listw led, bo to wychodzi dość drogo. Chciałbym zrobić to samemu przy użyciu lutownicy. Jak ja mam połączyć te diody i najważniejsze, to jak doprowadzić im zasilanie. Myślałem o połączeniu 150 zwykłych diod w kolorze niebieskim szeregowo. Tylko jaki do tego zasilacz i czy oprócz zasilacza trzeba coś jeszcze??
Pozdrawiam.
 

Attachments

  • wdg.JPG
    wdg.JPG
    137,3 KB · Wyświetleń: 545

smart_me

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
313
Punkty reakcji
1
To rewelacyjnie wygląda. Podświetlanie telewizora to ciekawy sposób na uatrakcyjnienie meiszkania. Podoba mi się to neisamowicie :
rozwiazanie-mp-021-496x269.jpg
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
Łaał :D Faktycznie świetnie to wygląda :D Bardzo mi się podoba... To na tej zasadzie działa to "ambilight" w którejś serii tv?
 

Val

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
405
Punkty reakcji
1
Eeee czy ja wiem? Ja to bym się tam nie mogła skupić na oglądaniu tego telewizora jakby mi tak świeciło coś z tyłu strasznie, jak na tym zdjęciu. Czy nie lepiej włączyć sobie normalnie lampkę obok łóżka i oglądać w spokoju tv? Chyba, że to tak dla szpanu? ;-) bo ja się nie znam wiec nie wiem.
 

reggaenerator

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2008
Posty
13
Punkty reakcji
0
Miasto
Heaven ;)
Uważam że zwykłe podświetlenie telewizora jednym kolorem psuje klimat i wrażenia z oglądania filmu. Lepiej już zainwestować w telewizor z systemem ambilight wtedy klimacik jest Boski ;). Z drugiej zaś strony te telewizory z "al" pobierają dużo energi. ;/
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
jak dla mnie ambilight wygląda bardziej efektownie i tak nie rozprasza podczas oglądania filmu...ale jako sam pomysł aranżacji to nie jest taki zły pomysł, pewnie jak już się człowiek przyzwyczai do oglądania obrazu na tak podświetlonym telewizorze to jest dobrze, no i faktycznie to o wiele bardziej oszczędne niż ambilight
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Podświetlenie od tyłu panelu podnosi pozornie kontrast obrazu, i związane jest to z działaniem naszego oka. Kiedyś słyszałem, że, poza TV powinno być jeszcze inne źródło światła, bo jest to zdrowsze
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
Np. lampka? Też o tym słyszałam...
Ale faktycznie wygląd wyglądem, ale musi się dobrze oglądać :D To zamiast w podświetlenie wolałabym w jakiś fajny LED 3D zainwestować, o :D
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
To już troszkę co innego, no ale ja sam chętnie bym zainwestował w 3D do tego konwertujące sygnał 2D na 3D. Tylko wtedy pewnie nie odchodziłbym od telewizora z miesiąc :)
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
Tylko miesiąc? :p Jak bym jeszcze konsolę z gierkami 3D podpięła to hmmm, żegnaj świecie :papa:
 
Do góry