Rady dla początkujących kolekcjonerów

Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
37
Na forum często przewija się pytanie co pisać i jak aby odnieść sukces w kolekcjonowaniu gadżetów lub autografów.

Właśnie dla takich osób powstał ten temat.

Doświadczone już osoby w tej profesji mogę tu napisać na czym polega sukces udanego maila, co w nim napisać, jak skreślić prośbę, jak długi powinien być taki mail i czego unikać.

Tutaj również nowe osoby mogą poprosić o pomoc w napisaniu takiej wiadomości i praktyczne porady jak szybko poszerzyć swoją kolekcję.
 
Dołączył
31 Styczeń 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
niebo
Ja właśnie jestem osobą początkującą, i byłabym bardzo wdzięczna jeśli ktoś udzieliłby mi kilku cennych wskazówek:) pozdrawiam
 

Mank

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
62
Punkty reakcji
5
Wiek
33
Cześć ja Ci mogę z wielką chęcią pomóc. ;)
Tylko napisz co byś chciała wiedzieć.
 

Mank

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
62
Punkty reakcji
5
Wiek
33
Hmm...
No to odpowiadam:
Pisać e-maile lub listy do ludzi. BB)
Piszesz np. E-mail do firmy z prosba o gadzety.
Adres e-mailowy szukasz w internecie za pomocą wyszukiwarki google. ;-)
W danym e-mailu piszesz, że np. Kolekcjonujesz gadzety i prosisz ich o wyslanie np.dlugopisu do swojej kolekcji. ;)
Na koncu e-maila podajesz swój adres domowy.
Jakieś pytania?
Radzę unikać ,podlizywania' się i pisania jaka to ich firma super, gdy nawet się o owej firmie nie słyszało...
To widać odrazu, że jest to kit.
 

klaudus08

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2008
Posty
264
Punkty reakcji
0
Miasto
Podkarpacie
No dosłownie wszystkich,
hotele,
powiaty,
starostwa,
firmy które produkuja kosmetyki,
w telewizji lecą reklamy w których reklamuja pełno firm...

nigdy nie wiadomo i nie jest powiedziane skąd Ci wysla rzeczy , więc polecam próbować wszędzie ;)
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Jeżeli ma się już nawet parę tych gadżetów to warto zrobić ich zdjęcie i wysyłać w załączniku :) Z własnego doświadczenia wiem, że o wiele chętniej takie osoby firmy wspomagają własnymi gadżetami.
 

ewelyynka

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
29
najlepiej jak jakas dowiadczona osoba w tym napisze do mnie na gg ( 3401625 )
 

rokiczaaa

.
VIP
Dołączył
21 Maj 2007
Posty
3 228
Punkty reakcji
207
Miasto
.
właśnie mam dołączony do maila link do galerii z fragmentem zbioru, ale już tak chętnie nie śla...
być może mail juz nie jest skuteczny... za długo go używam xD
powinnam go zmienić, ale już pomysłów nie mam :/
 

Marta_Lobos

Martita
Dołączył
17 Sierpień 2007
Posty
2 076
Punkty reakcji
242
Wiek
38
Miasto
Daleko...
Witam,
Prawde mowiac dawno nie wysylalam emaili, teraz przezucilam sie na konkursy, ale dużo osobą pomoglam na pw z trescia maila itp, wiec nie zaszkodzi jak i tutaj wspomne co nie co.



Najlepiej to co pisać i do kogo:) bo nie mam żadnych adresów...

Najlepiej to wyszukac dobrego katalogu firm i wysylac do wszystkich firm adresy jak leci :) Staraj sie nie omijac zadnej branzy, bo z kazdej cos na pewno dostaniesz.
Piszesz ladnegom, szczerego maila. Nie zaszkodzi napisac kilka slow o sobie, następnie, ze zbierasz gadzety itp. Mail musi byc dosc dlugi, ale tez bez przesady, bo za dlugi moze tez zniechecic do czytania, a za nudny od razu wyląduje w koszu.


Hmm...
No to odpowiadam:
Pisać e-maile lub listy do ludzi. BB)
Piszesz np. E-mail do firmy z prosba o gadzety.
Adres e-mailowy szukasz w internecie za pomocą wyszukiwarki google. ;-)
W danym e-mailu piszesz, że np. Kolekcjonujesz gadzety i prosisz ich o wyslanie np.dlugopisu do swojej kolekcji. ;)
Na koncu e-maila podajesz swój adres domowy.
Jakieś pytania?
Radzę unikać ,podlizywania' się i pisania jaka to ich firma super, gdy nawet się o owej firmie nie słyszało...
To widać odrazu, że jest to kit.

To, że pisac emaile do ludzi to wiadomo o_O. Automat ci nic nie wysle. Jesli chcesz gadzet to wiadomo, ze z prosba o gadzety, jesli probke czy katalog to zmieniasz tylko na to co chcesz otrzymac, ale pamietajcie, zeby nie wymieniac w mailu rzeczy, ktore zbieracie, bo jesli firma akurat tych nie ma, to nic nie dostaniecie. Adres mozecie wpisac w google, ale pierw musicie ta firme znac, moim zdaniem najlepszy jest katalog firm. Racja adres jest bardzo wazny, bo nie zawsze firma odpisuje na maila ze cos wysle, a od razu paczka do was idzie. "Słodzenie" nie ma sencu, rzadko ktora firma wam uwiezy ze ja znacie.


Jeżeli ma się już nawet parę tych gadżetów to warto zrobić ich zdjęcie i wysyłać w załączniku :) Z własnego doświadczenia wiem, że o wiele chętniej takie osoby firmy wspomagają własnymi gadżetami.

Tak. Firmy lubia ogladac zdjęcia powiekszajacej sie kolekcji

Pozdrawiam i życze dużo zbiorow!
 

Marioleczka14

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2007
Posty
82
Punkty reakcji
0
polecam pisanie do Ziaji, dają bardzo porządne zestawy próbek.
warto pisac też do urzędów małych miasteczek, im bardzo zależy na promocji regionu. zawsze od razu trzeba podac adres.
 

ewelyynka

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
29
mam pytanie jak sie komentuje na vichy ? ;>
bo za komentowanie w serwisie dostaje sie punkty tylko ze ja nie wiem jak komentowac ;/
 

madziusss02

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Hej jestem tu nowa;d
mam pytanko do kami007,althaea oraz monika1985monik.. skąd dostałyście te próbki o których mówiłyście;) proszę o odpowiedz:) mój mail swistek145@wp.pl oraz nr gg 21966923
 

fiolka86

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
madziusss02 jak wiem to sie nie udziela takich informacji:)

Ja osobiscie pierwszy raz miałam do czynienia z próbkami jakieść 6 lat temu:) wtedy to było mało powszechne i fajne skarby sie dostawało;) dziś znów powracam do tego działu, jak zauważyłam weszły w życie konkursy, zaproszenia...

Pozdrawiam
 

olucha

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2010
Posty
38
Punkty reakcji
0
Miasto
Toruń
Hej jestem tu nowa;)) mam pytanko czy ktoś z Was mógłby napisać tresć meila takiego, którego wysyłacie do różnych firm.
 

Onnn21

Obserwuję Cię ...
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
3 099
Punkty reakcji
214
W necie można znalesc wiele przykladów treści maila :) Chodz są one bardzo ubogie.
 

coldrex

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2008
Posty
31
Punkty reakcji
0
Miasto
Bydgoszcz
No właśnie dlatego chciałam jakieś sprawdzone na które przysyłają probki i gadzety:p a posiada ktoś jakieś zaufane marki do ktorych warto pisac?
 
Do góry