Pożyczki

N

Nieprzenikniona

Guest
Pogadajmy o pożyczkach :) Gdzie tanio, jaka jest korzystna, w jakim banku, co sądzicie o chwilówkach... itd. itp.​
 

luk.mamala

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2010
Posty
13
Punkty reakcji
2
Pozyczki prywatne to zazwyczaj wyłudzenia !!! zazwyczaj co nie znaczy ze zawsze a expres kasa to lichwa gdyby sie temu głebiej przyjżeć ...
 

lennka

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Te wszystkie krótkoterminowe pożyczki to rozbój w biały dzień. Oddajesz więcej niż pożyczyłeś, kto to bierze?
 

kemotek

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2006
Posty
587
Punkty reakcji
1
Te wszystkie krótkoterminowe pożyczki to rozbój w biały dzień. Oddajesz więcej niż pożyczyłeś, kto to bierze?
Naiwni, którzy za swoją głupią decyzję powinni cierpieć, żeby mieć nauczkę do końca życia.
 
E

eryk12

Guest
Jak by nie patrzeć takich osób jest całkiem sporo. osobiście znam takich co rególarnie korzystają z takich szybkich pożyczek. Często brak jakiejkolwiek zdolności kredytowej i możliwości pożyczenia np. od rodziny powoduje, że decydują się na ten desperacki krok.

Niektórzy cierpią z tego powodu ( znam przypadki wylądowania w szpitalu w skutek pobicia) i dalej pożyczają.
 

jeffrey44

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
to że osób biorących tego typu pożyczki jest dużo, nie dziwi mnie w ogóle. tym bardziej nie dziwi mnie, że nie mają zdolności kredytowej. schemat jest taki: idę do banku->nie mam zdolnosci kredytowej->nie dostaje kredytu->dzwonię po pożyczki . Mało jest chyba osób, które zaczynają pożyczać od firm typu Provident..
 

michal_z_bulowic

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
339
Punkty reakcji
8
Mało jest chyba osób, które zaczynają pożyczać od firm typu Provident..

Pracowałem kiedyś jako przedstawiciel Providenta. Jak człowiek "na nóż na gardle" w postaci nie spłaconych rat, rachunków, pustej lodówki itp są do wszystkiego zdolni. Myślą, że jutro ich sytuacja się radykalnie odmieni. Niestety często tak nie jest i kończy się to kontaktem z komornikiem.
 

rwtryb

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
650
Punkty reakcji
10
nie wolno brać pożyczek, żadnych ratek mini i innych głupot,
w budzie, ale własnej !!
 
M

Macieju2

Guest
jeżeli bank nie chce dać ci pożyczki, bo nie masz zdolności, tzn. że nie powinieneś pożyczać, bo się jeszcze bardziej pogłębisz...takie rzeczy są dla ludzi, którzy mają jakąś minimalną inteligencję finansową...
 

DarekPP

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Te wszystkie krótkoterminowe pożyczki to rozbój w biały dzień. Oddajesz więcej niż pożyczyłeś, kto to bierze?

Chyba przy każdej pożyczce oddaje się więcej niż się pożyczyło więc nie rozumiem co masz na myśli. Zgadzam się że pożyczki tzw. chwilówki są drogie ale najwidoczniej są ludzie którzy potrzebują takiego produktu. Niektórych czasami ratuje 200-300 zł. Mamy wolny rynek, jest popyt więc jest i podaż :)

Darek
 

Loona30

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2010
Posty
73
Punkty reakcji
0
Takie chwilówki biorą osoby albo naiwne, albo naciągacze
 

gumich

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2005
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Z chwilówek, pożyczek bez bik, prywatnych, providentów etc. korzystają ludzie nie tyle co durni, ale finansowo wykończeni. Często w ten sposób ratują się by zapłacic ratę w banku, ale fakt faktem co to da? Spłata kredytu kredytem do głupota, wiara w cud.
Jeśli ktoś faktycznie ma już nóż na gardle i musi ratę zapłacic to lepiej zdecydowac się na profesjonalnie przygotowaną restrukturyzację. Lepej gdy specjalista pomoże w negocjacjach z bankiem, by zadłużenie rozłożyc na nowe, mniejsze raty. Banki na rozsądne rozwiązanie przystają, ponieważ zależy im na spłacie.

Kredyty są dla ludzi, ale korzystajmy z nich z głową.
 

waclawek

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
najbezpieczniej i najszybciej jest skorzystać z kalkulatora kredytów, których w sieci nie brakuje.
 

markettta

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
167
Punkty reakcji
0
a co sądzicie o pomyśle kasomatu? będą udzielać pożyczek do 2tys zł, ale pierwsza u nich pożyczka to tylko 250zł... czy ktoś się na to skusi? Podaje link do źródła: http://kasomat.pl/blog/
 

tomaszopalowicz

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2011
Posty
54
Punkty reakcji
0
Pożyczki pozabankowe mają złodziejskie oprocentowanie! Najlepiej brać kredyt w banku na uczciwych warunkach. Ja jak już muszę najczęściej korzystam z usług Raiffeisen Bank. http://www.finansosfera.pl/porownanie-kredytow-gotowkowych/
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Pożyczki pozabankowe mają złodziejskie oprocentowanie! Najlepiej brać kredyt w banku na uczciwych warunkach. ...

Co racja to racja. Inna sprawa, że kredyt fajna sprawa, ale nie w dzisiejszych czasach. Mi wystarcza to co mam na debecie w PKO BP. Choć i tak z tego staram się nie korzystać, pododnie jak sporadycznie z kredytówki.

Z drugiej strony rozumiem desperację ludzi, którym nie starcza już do pierwszego. Czasem to spirala bez wyjścia.
 

Marcek

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Pożyczki pozabankowe, chwilówki mogą stanowić jednorazowe rozwiązanie problemów, ale bardzo trzeba uważać by nie wpaść w komin.
Zazwyczaj mają kosmiczne oprocentowanie, lecz pieniądze wypłacają niemal od ręki, mowa tu o kwotach do 500zł, co w bardzo desperackich sytuacjach pomaga załatać dziurę.
Ja sam byłem kiedyś w trudnej sytuacji, potrzebowałem 400zł na już, wiedziałem że w banku nie mam szans bo nie udzielają tak niskich pożyczek, a więcej nie potrzebowałem.
Poszukałem w internecie i znalazłem kilka kilka stron z chwilówkami, zarejestrowałem się na pierwszej, to była chyba ta strona http://monetus.pl/ i ku mojemu zaskoczeniu w ciągu paru minut dostałem odpowiedź, a w ciągu kolejnych kilku minut już miałem pieniądze na rachunku.
Wówczas pożyczyłem 500zł na 30dni, do zwrotu było 600zł czyli pożyczka kosztowała mnie 100zł, ale na tamten moment zyskałem więcej dzięki szybkim pieniądzom. Spłaciłem terminowo i nie miałem z tą firmą żadnych problemów, czasem wysyłają swoje oferty ale nie są nachalni.
Ogólnie chwilówek nie polecam, ale są sytuacje w życiu gdy dzięki nim zyskujemy więcej niż tracimy. Fakt, że takich firm powstaje coraz więcej świadczym o tym że jest popyt, a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :)
 
Do góry