Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
* * * - - 3 głosy

Tampon Czy Podpaska?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
474 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Twoja ochrona podczas okresu (430 użytkowników oddało głos)

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#41 kataryna

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po największej! :

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6512 postów

Napisano 22 czerwiec 2006 - 10:14

No ja próbowałam i te z aplikatorem i te bez, ale... Jakie macie sposoby na przełamanie się przed pierwszym razem?
  • 0

#42 mała*czarna

mała*czarna

Forumator

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5681 postów

Napisano 22 czerwiec 2006 - 12:43

Zdecydowanie tampony :)
  • 0

#43 ewa85

ewa85

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 335 postów

Napisano 22 czerwiec 2006 - 20:48

No ja próbowałam i te z aplikatorem i te bez, ale... Jakie macie sposoby na przełamanie się przed pierwszym razem?

najwazniejsze to sie odprężyc i wyluzować. innego sposobu nie znam :P ale ja za tamponami nie przepadam, wiec moze poprosimy o wypowiedź panie, któe sie na tym lepiej znaja ;)
  • 0

#44 Milka's

Milka's

Wymiatacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2513 postów

Napisano 22 czerwiec 2006 - 21:04

Zdecydowanie podpaski. Włóż kiedyś tampon pod wode to dowiesz się dlaczego nie chce używać tamponów :mruga:
  • 0

#45 ilona.com

ilona.com

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1403 postów

Napisano 28 czerwiec 2006 - 14:52

Kiedyś używałam tylko podpasek....nie wyobrażałam sobie, jakbym mogla sobie tam "coś" wetknąć :P
Aż kiedyś imprezka sie szykowała (mialam wtedy bodajze 15 lat) wiec Ilonka idzie na spontana i wtyka sobie tampon gdzie trzeba :P Na poczatku cholernie dziwne uczucie, niby caly czas go w sobie czulam i ....po 20 minutach wyciaglam :D Nastepnego dnia wlozylam glebiej i jaka rewelacja-nic nie czulam.Od tej pory uzywam tylko i wylacznie tamponow, na noc tylko zakladam podpaske(czytalam gdzies ze nalezy chociaz raz w ciagu dnia zrezygnowac z tamponu i zalozyc podpaske). Są fantastyczne!! Po pierwsze-mozna je dluzej nosic.Po drugie-nic sie nie czuje, jesli dodatkowo załozy sie cienka wkladke mozna bez problemu zapomniec o okresie, zalozyc biale spodenki :) Po trzecie(i chyba najwazniejsze) HIGIENA. Mam zawsze pewnosc ze jestem czysta, krew nie ma styku z powietrzem wiec nie ma mowy aby "ulotnił" sie jakis nieprzyjemny zapaszek. Naprawde polecam tampony, nawet dla dziewic. Dziewczyny przełamcie sie!! :)

Użytkownik ilona.com edytował ten post 28 czerwiec 2006 - 14:52

• 0

#46 Wi(L)u$

Wi(L)u$

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 850 postów

Napisano 28 czerwiec 2006 - 14:56

Ja uzwyam najczesciej podpasek, ale tampony tez mi sie zdarza :) uwazam ze fajna sprawa z tymi tamponami :)
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#47 ElizQa

ElizQa

exmiziaczkamisia.

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2293 postów

Napisano 07 lipiec 2006 - 10:09

Ja używam podpasek i na dzień i na noc :D
  • 0

#48 Kasia1986

Kasia1986

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 251 postów

Napisano 07 lipiec 2006 - 10:19

przez jakis czas uzywalam podpasek.. i to tych duzych.. ale to wiadoma sprawa przez ponad 2 tyg.. mialam wydzieline.. po porodową..
i tamponow nie mozna wtedy uzywac..

tampony teraz zaczelam znow uzywac.. zwlaszcza gdy są wakacje.. jest poprostu za gorąco b uzywac podpasek..

co do obaw noszenia tamponow.. tampon po w prowadzeniu.. jest maly.. ale gdy nabiera krwi.. sie rozluznia.. tak jak z ta woda.. pochwa jest elastyczna.. wiec.. gdy tampon bedzie juz nasiąkniety to niema nie ma problemu go zwyjeciem ..
tylko trzeba najpierw sprawdzic ten sznureczek.. i pamietac by zmieniec tampon.. bo moze dojsc do zakazenia..
z reszta tak ja z podpaskami..

na kazdej ulotce przy tamponach jest napisane.. ;)

Kiedyś używałam tylko podpasek....nie wyobrażałam sobie, jakbym mogla sobie tam "coś" wetknąć :P
Aż kiedyś imprezka sie szykowała (mialam wtedy bodajze 15 lat) wiec Ilonka idzie na spontana i wtyka sobie tampon gdzie trzeba :P Na poczatku cholernie dziwne uczucie, niby caly czas go w sobie czulam i ....po 20 minutach wyciaglam :D Nastepnego dnia wlozylam glebiej i jaka rewelacja-nic nie czulam.Od tej pory uzywam tylko i wylacznie tamponow, na noc tylko zakladam podpaske(czytalam gdzies ze nalezy chociaz raz w ciagu dnia zrezygnowac z tamponu i zalozyc podpaske). Są fantastyczne!! Po pierwsze-mozna je dluzej nosic.Po drugie-nic sie nie czuje, jesli dodatkowo załozy sie cienka wkladke mozna bez problemu zapomniec o okresie, zalozyc biale spodenki :) Po trzecie(i chyba najwazniejsze) HIGIENA. Mam zawsze pewnosc ze jestem czysta, krew nie ma styku z powietrzem wiec nie ma mowy aby "ulotnił" sie jakis nieprzyjemny zapaszek. Naprawde polecam tampony, nawet dla dziewic. Dziewczyny przełamcie sie!! :)

i do tego zmniejsza o jeden dzien @
  • 0

#49 kataryna

kataryna

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6512 postów

Napisano 08 lipiec 2006 - 19:40

No to jutro spróbuję czwarty raz :D Może mi się uda? ;)
  • 0

#50 ma2dzia

ma2dzia

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisano 08 lipiec 2006 - 21:19

tampony to swietna sprawa na wakacje,mozna w pelni korzystac z pogody nawet gdy ma sie okres....dziewczyny nabierzcie przekonania do tamponow
  • 0

#51 kataryna

kataryna

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6512 postów

Napisano 09 lipiec 2006 - 14:03

Udało mi się! Super uczucie :) Tylko trochę mi uwiera, a chyba dalej się nie da włożyć... Jak się tego pozbyć? Tzn. tego uwierania.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#52 hihra

hihra

// Żyjący paradoks //

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1433 postów

Napisano 09 lipiec 2006 - 15:03

Udało mi się! Super uczucie :) Tylko trochę mi uwiera, a chyba dalej się nie da włożyć... Jak się tego pozbyć? Tzn. tego uwierania.

to gratulacje, że Ci się udało :) Mi narazie nie wychodzi :/ Tzn. udało mi się go wetknąć , ale nie w całości, a potem szybko go wyciągnęłam, bo mnie bolało :rumieniec:
Jakiego rozmiaru tamponu używałaś?
  • 0

#53 shadie

shadie

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3621 postów

Napisano 09 lipiec 2006 - 18:38

podpaska, no chyba że jakaś impreza czy coś to wtedy tampon :P
  • 0

#54 asiolcza

asiolcza

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 11 lipiec 2006 - 13:57

Tylko tampon.Podpaski są zbyt niewygodne,cały czas o nich myślę.Tamponu nie czuję i zapominam o okresie :)
  • 0

#55 Idia

Idia

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 64 postów

Napisano 18 lipiec 2006 - 13:32

ja tylko podpaski jakoś nie mogę sie przekonać do tamponów,ale z tego co wy mówicie może wypróbuje :przewraca:
  • 0

#56 kataryna

kataryna

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6512 postów

Napisano 18 lipiec 2006 - 14:14

Ja użyłam O.B. Comfort Mini z otoczką Silk Touch. Próbowałam Tampax z aplikatorem, ale jak dla mnie t jest za duży. I przekonajcie się do tamponów, bo to naprawdę super sprawa! :D
PS Nikt mi jeszcze nie dał odpowiedzi co do tego uwierania :( Tzn. mogę chodzić, ale jak zrobić, żeby było jeszcze wygodnej?
  • 0

#57 kaczor

kaczor

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 91 postów

Napisano 18 lipiec 2006 - 18:03

Czytam wasze wypowiedzi . . . :bag: i sie ciesze ze jestem chlopakiem :P:P
  • 0

#58 kataryna

kataryna

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6512 postów

Napisano 18 lipiec 2006 - 18:14

Kaczor, tu nie ma się co śmiać - a ja się cieszę, że jestem dziewczyną, hehe chodzi mi o Wasze noce :P Albo nie mam potrzeby myśleć o sexie 5 razy na dzień :D Już wolę zakładać tampony ;)
  • 0

#59 kaczor

kaczor

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 91 postów

Napisano 18 lipiec 2006 - 19:31

Kto co woli :P

P>s nic dodac nic ujac :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#60 Maggot

Maggot

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 25 lipiec 2006 - 16:31

A zależy ;).
Jak idę na basen , pobiegać czy na siłownię to preferuję tampony ;).
A na codzień jakieś cienkie podpaski :].

Tzn. mogę chodzić, ale jak zrobić, żeby było jeszcze wygodnej

Nie chcę być brutalna , ale musisz go po prostu głebiej wsadzić :].

Użytkownik Maggot edytował ten post 25 lipiec 2006 - 16:33

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0