Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

- - - - -

Jak założyć firmę?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#101 nierannyptaszek

nierannyptaszek

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 185 postów

Napisano 26 lipiec 2015 - 20:45

W sumie to nawet nie wiedziałem, że teraz założenie firmy jest takie proste, zawsze kojarzyło mi się to z zawiłościami różnego rodzaju krótko mówiąc. 

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna
smartgames

#102 samba_mamba

samba_mamba

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 891 postów

Napisano 27 lipiec 2015 - 22:27

Jest zawiłe i nie jest. Na pewno sporo jest papierkologii, więc jeśli nie jesteś cierpliwy i wnikliwy, to lepiej komuś to zlecić. :)

• 0

#103 michoone

michoone

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 10 sierpień 2015 - 14:34

A ja słyszałam, że założenie firmy w PL trwa strasznie długo.

• 0

#104 Guest_alicja973_*

Guest_alicja973_*
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2015 - 22:26

To nie jest tak do końca że trwa to strasznie długo i jest niezmiernie skomplikowane, ale fakt, trochę papierków trzeba naprodukowac i naskładac. No ale fakt że wiele firm teraz może wspomóc w takich kwestiach i jak ktoś strasznie zabiegany albo roztrzepany i nie lubi "papierków" to może to komuś zlecić

Wiem np że  niektóre biura rachunkowe pomagają w założeniu działalności jak im zlecisz księgowanie potem.

może w takich miejscach warto podpytać bo oni np nie biorą za to ani grosza , więc wg mnie dla kogoś kto ma rozpocząc działalność i zlecić komuś księgowośc to warto

• 0

#105 orbite

orbite

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 84 postów

Napisano 14 październik 2015 - 09:44

A ja słyszałam, że założenie firmy w PL trwa strasznie długo.

Cos Ty, zakladasz i bodajze nastepnego dnia masz wpis w CEiDG :)

• 0

#106 marsela00

marsela00

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 22 styczeń 2016 - 15:35

jakie konto firmowe polecacie?

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#107 mentosik

mentosik

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 24 styczeń 2016 - 22:03

Ja bym uderzała do Raiffeisen ;) osobiście konta tam nie mam (osobiste - nie firmowe), ale raz że z własnego doświadczenia nawet na tym koncie osobistym a dwa, znajomy ma tam konto firmowe i jest zadowolony z tego co wiem ;)

• 0

#108 haggis

haggis

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 24 styczeń 2016 - 22:11

Ja bym uderzała do Raiffeisen ;) osobiście konta tam nie mam (osobiste - nie firmowe), ale raz że z własnego doświadczenia nawet na tym koncie osobistym a dwa, znajomy ma tam konto firmowe i jest zadowolony z tego co wiem ;)

taak, rajf to nie najgorszy pomysł ;) tatko ma i tez zadowolony, akurat posiłkował się rankingami

• 0

#109 marsela00

marsela00

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 25 styczeń 2016 - 20:23

taak, rajf to nie najgorszy pomysł ;) tatko ma i tez zadowolony, akurat posiłkował się rankingami

dzięki za opinie! widziałam ranking że właśnie rajf i ing mają fajne oferty na konta firmowe. 

• 0

#110 Parsi

Parsi

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 230 postów

Napisano 30 maj 2016 - 16:08

Konta firmowe to nie tylko kwestia kosztów, ale i dodatkowych opcji np. księgowości. Samo założenie firmy w Polsce w porównaniu np. z rokiem 2000 jest banalnie proste. Ale w porównaniu z UK jest trudne. Trzeba wypełnić CEIDG, wniosek do ZUS, do US jeśli chce się być vatowcem, zgłosić tam kasę fiskalną...

Inna możliwość to pójście do biura rachunkowego i dogadanie się, że w zamian za założenie firmy będziecie u nich mieć księgowość ;)

Użytkownik B_S_ edytował ten post 30 maj 2016 - 16:59
usunięto link

• 0

#111 Marseille

Marseille

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 72 postów

Napisano 13 marzec 2017 - 15:07

Konta firmowe to nie tylko kwestia kosztów, ale i dodatkowych opcji np. księgowości. Samo założenie firmy w Polsce w porównaniu np. z rokiem 2000 jest banalnie proste. Ale w porównaniu z UK jest trudne. Trzeba wypełnić CEIDG, wniosek do ZUS, do US jeśli chce się być vatowcem, zgłosić tam kasę fiskalną...

Inna możliwość to pójście do biura rachunkowego i dogadanie się, że w zamian za założenie firmy będziecie u nich mieć księgowość ;)

większość dobrych biur rachunkowych ma pomoc przy założeniu DG za darmo. Moje miało :) Nie trzeba się dodatkowo dogadywać.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#112 Adrian2

Adrian2

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 21 kwiecień 2017 - 19:51

Założenie firmy zajęło mi 1 dzień. To proste. Wizyta w urzędzie, skarbówce, ZUSie. Dopiero później zaczęły się problemy. Dlatego lepiej wcześniej przemyśleć wszystko dokładnie, co, jak i gdzie trzeba załatwić.  Księgowość prowadzę sam. Można przetestować bezpłatnie.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0