Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

- - - - -

Jak założyć firmę?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#21 Hipcio87

Hipcio87

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 409 postów

Napisano 29 kwiecień 2010 - 16:33

no i mi te informacje doskonale wystaczają, tylko w tym momencie zdaje sie ze nastawili się na uczestnistwo komputerowych maniakow wertujacych strony internetowe :D ;)
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna
smartgames

#22 Guest_Dorka123_*

Guest_Dorka123_*
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2010 - 19:28

na dobrą sprawę to kto teraz nie ma dostępu do neta ;) więc może i dobra ta obrana technika :]
  • 0

#23 Hipcio87

Hipcio87

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 409 postów

Napisano 30 kwiecień 2010 - 18:59

pewnie i jak w duzym sytopniu, choc niewatpliwie sa ludzie ktorzy odcinaja sie od internetu, tak jak ja odcinam się od telewizora. Rodzaj zamiennika, a w tym momencie internauci korzystaja.
  • 0

#24 Guest_Dorka123_*

Guest_Dorka123_*
  • Goście

Napisano 19 maj 2010 - 10:08

ja też się raczej odcięłam od telewizora, przez parę lat nawet nie mieliśmy tv, oczywiście z wyboru ;)
za to życia bez internetu sobie nie wyobrażam, znajomych mam rozsianych po całym kraju, czy nawet świecie i to dla nas najlepsza i najtańsza forma kontaktu... i też mi się wydaje, że to dobre przyszłościowe narzędzie biznesowe ;)
  • 0

#25 jaka29

jaka29

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1126 postów

Napisano 15 czerwiec 2010 - 18:04

Ja się często zastanawiam, skąd ludzie mają taką kasę na własny interes.
  • 0

#26 Guest_Dorka123_*

Guest_Dorka123_*
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2010 - 18:37

czytałam, że są ludzie, którzy wchodzą w jakieś układy, dają ci kasę, a potem mają udział w zyskach, ale nie wiem czy bym się na to odważyła, wolę dotacje z UE czy konkursy, gdyby udało się zgarnąć kasę od Darbovena to nawet lepiej, bo nie trzeba zwracać tak jak tej z urzędu pracy :P
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#27 akademiabiznesu

akademiabiznesu

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 27 lipiec 2010 - 19:25

Kurs na własną firmę! Jak najłatwiej stworzyć własny biznes i osiągnąć niezależność finansową?

Akademia Rozwoju Biznesu uruchamia nowy, autorski cykl interaktywnych warsztatów dla przyszłych przedsiębiorców.

Pełna informacja: http://akademiarozwo...tlist&Itemid=59
Formularz zgłoszeniowy: http://akademiarozwo...tact&Itemid=186

Dlaczego warto?

Szukasz pomysłu na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej? Chcesz zostać freelancerem? A może masz już pomysł i chcesz go zrealizować? Zanim to zrobisz zapisz się na interaktywny warsztat Akademii Rozwoju Biznesu: "Kurs na własną firmę!”

Zastanów się: dlaczego w pierwszym roku działalności upada aż jedna na trzy firmy? Dlaczego po pięciu latach funkcjonuje już tylko co trzecia? Zanim rozpoczniesz, warto, abyś uświadomił sobie, że wielu kieruje się mitami i błędnymi przekonaniami, które prowadzą ich firmy do upadku. Zobaczysz gdzie czają się pułapki i dowiesz się jak je bezpiecznie omijać, by móc w pełni rozwinąć skrzydła.

Czego jeszcze się dowiesz?

Własna firma to nie tylko wizja. To również kompleksowa wiedza na temat procedury zakładania działalności gospodarczej, wyboru najlepszej formy opodatkowania, które otrzymasz dzięki udziałowi w warsztacie. Dowiesz się także jak pozyskać dotacje z funduszy unijnych i z Urzędu Pracy.

Co otrzymasz, dzięki zapisaniu się na interaktywny warsztat: „Kurs na własną firmę!”?

Będąc uczestnikiem warsztatu otrzymasz pakiet na który składają się:

1. Potrzebna Ci wiedza i praktyczne umiejętności;
2. Niezbędne materiały;
3. Imienny certyfikat ukończenia warsztatu;
4. Lunch;
5. Przerwy kawowe.

Co jeszcze dostaniesz?

Patronem merytorycznym projektu jest wydawnictwo BL Info Polska. Jako uczestnik warsztatu otrzymasz więc książkę pt. "Jednoosobowa firma. Jak założyć i samodzielnie prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą" o wartości 48 zł!
  • 0

#28 fille

fille

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 29 lipiec 2010 - 12:54

czytałam, że są ludzie, którzy wchodzą w jakieś układy, dają ci kasę, a potem mają udział w zyskach, ale nie wiem czy bym się na to odważyła, wolę dotacje z UE czy konkursy, gdyby udało się zgarnąć kasę od Darbovena to nawet lepiej, bo nie trzeba zwracać tak jak tej z urzędu pracy :P

Ja się zastanawiam, czy to faktycznie w żaden sposób jest nierozliczane. Bo aż się wierzyć nie chce, że ktoś tak po prostu daje 100 tysięcy na biznes. W inkubatorach trzeba się najczęściej "zyskiem" dzielić. Przeczytałam regulamin Darbovena i faktycznie nic takiego nie ma... Przy tym konkursie, dotacje są mało przyjazne... ;)
  • 0

#29 rockbaby

rockbaby

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 21 wrzesień 2010 - 09:07

ja sobie na razie marzę o otwarciu firmy, chciałabym otworzyć sklep muzyczny z płytami, sprzętem i winylami w jednym (ale nie wiem, czy to jest opłacalne, muzyka w polsce umiera niestety. poza tym chciałabym to otworzyć we wrocławiu, ale póki co podlegam pod opole. do wrocławia nie mogę się przeprowadzić. więc tak wegetuję, bo to jest jak błędne koło...
  • 0

#30 zapiso

zapiso

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 02 październik 2010 - 23:32

Rozkręcenie firmy i jej reklama to istotne rzeczy, jeśli biznes ma się rozwijać. Obecnie internet staje się najlepszym sposobem na dotarcie do klienta.Ma go praktycznie każdy, a każdy kto go ma, chętnie z niego korzysta. I tutaj z pomocą każdemu z przedsiębiorców mogą przyjść katalogi służące do prezentacji firm. Jednym z nich jest portal Zapiso.pl. Jest to serwis, który oprócz katalogu, promuje nowatorski system, służący do rezerwacji terminów wizyt on-line. Dzięki kalendarzowi on-line, każdy klient danego salonu kosmetycznego, gabinetu lekarskiego czy warsztatu może nie wychodząc z domu, zarezerwować sobie miejsce. Niewątpliwie jest to dogodny system zarówno dla klientów, jak i właścicieli.
  • 0

#31 lasiczka_poznan

lasiczka_poznan

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 404 postów

Napisano 12 październik 2010 - 15:43

tak naprawde to liczy sie pomysl, chec do pracy, determinacja, no i troche szczescia sie przyda. kurs mozna zawsze zrobic. u mnie na ap organizuja kursy pod firmy. zawsze tez mozesz przeryc net lub popytac znajomych / rodzine
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#32 Kojot biznesu

Kojot biznesu

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 18 październik 2010 - 15:19

tak naprawde to liczy sie pomysl, chec do pracy, determinacja, no i troche szczescia sie przyda. kurs mozna zawsze zrobic. u mnie na ap organizuja kursy pod firmy. zawsze tez mozesz przeryc net lub popytac znajomych / rodzine

Zgadzam się z przedmówczynią ;) W sieci jest olbrzymia ilość informacji na temat zakładania firmy, przedsiębiorczości, dotacji unijnych. Choć w przypadku tych ostatnich nie należy zapominać, że w przeciągu najbliższych 2 lat dotacje dla Polski będą się kończyć dlatego warto się pospieszyć i podjąć się jakiegoś działania. Celowo napisałem jakiegoś bo aby zakładanie biznesu miało sens warto mieć najpierw ciekawy pomysł. Skąd mamy wiedzieć, że nasz pomysł jest ciekawy? Otóż przyjmijmy, że chcemy otworzyć budkę z kebabem. Jeśli mieszkamy w lokalizacji, która posiada już takie miejsca to sprawą oczywistą jest, że będziemy mało konkurencyjni. Należy brać pod uwagę również fakt czy miejscowość posiada wysoki stopień bezrobocia czy nie. Od tego zależy czy w danym mieście ludzie posiadają pieniądze, które chętnie wydadzą.

Musimy się także (choć zabrzmi to dziwnie) wsłuchać w siebie. Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego jaką osobą jesteśmy. Czy podołamy ciężkiej wielogodzinnej pracy jaka nas czeka. Bo własna firma to najczęściej bardzo ciężka praca, znacznie bardziej wymagający niż na etacie.
Jeśli ktoś uważa, że w pół roku od otwarcia firmy będzie jeździł drogim samochodem to jest w błędzie.

Kolejność to: pomysł > motywacja > biznes plan > podjęcie działania > prawidłowe zainwestowanie dotacji > ciężka praca
  • 0

#33 bobi86

bobi86

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 05 listopad 2010 - 09:53

W sieci jest olbrzymia ilość informacji na temat zakładania firmy, przedsiębiorczości, dotacji unijnych.

Inna sprawa, że różnie bywa z jakością i aktualnością tych materiałów. Bo trzeba pamiętać, że zakładanie własnej firmy dziś wiąże się z zupełnie innymi procedurami, niż jeszcze chociażby kilka lat temu. Jeśli ktoś teraz zastanawiałby się nad zakładaniem własnej działalności, to jako źródło wiedzy polecałbym np. taki poradnik ze strony Tekli Plus (trzeba się zarejestrować). Darmowy i dość szczegółowy, a przede wszystkim aktualny;)

Użytkownik bobi86 edytował ten post 05 listopad 2010 - 10:02

• 0

#34 h3lix

h3lix

Bad Mutha Fucka

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3458 postów

Napisano 09 listopad 2010 - 10:01

Dla wszystkich mlodych ludzi polecam zakladanie firmy w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości ;) Nie trzeba sie martwic o ten zlodziejski ZUS... ma sie wparcie ksiegowe i prawne, a jedyny koszt prowadzenia dzialalnosci w ten sposob to 250zl/miesiac :)
  • 0

#35 aleks652

aleks652

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 151 postów

Napisano 02 grudzień 2010 - 13:00

Ja się często zastanawiam, skąd ludzie mają taką kasę na własny interes.

Na założenie własnej firmy potrzeba naprawdę niewielkich pieniędzy. Duże koszty dotyczą tylko tych inwestycji, które wymagają nakładu lokal i sprzęt. Większość osób decyduje się jednak na samozatrudnienie w branży, w której ma jakieś doświadczenie i nie wymaga ona dużych nakładów finansowych jak np. IT.
  • 0

#36 krzysiuuus

krzysiuuus

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 102 postów

Napisano 02 grudzień 2010 - 13:41

Teraz w gazecie prawnej jest specjalny podręcznik o zakładaniu firmy. POLECAM zobaczyć.
  • 0

#37 zoska11

zoska11

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 11 styczeń 2011 - 21:32

Na założenie działalności nie zawsze potrzeba wielkich pieniędzy czasami wystarczy nawet wysokość ostatnich dotacji z UP dobry pomysł no i dobra reklama naszego biznesiku, a przede wszystkim potrzeba dużo wiary w siebie i wytrwałości żeby się powiódł.
  • 0

#38 cr3ator

cr3ator

Wielebna Świnia

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1585 postów

Napisano 21 luty 2011 - 11:11

na nieszczescie zyjemy w takim kraju gdzie nie oplaca sie prowadzic wlasnej dzialalnbosci gospodartczej
jest tu tyle biurokracji ze zeby cokolwiek zalatwic tracimy mase czasu i nerwow.
Kiedy u nas bedzie tak jak na zachodzie? :(

Oczywiście, że się opłaca. Lepsza słabo prosperująca firma niż praca na etacie.
Biurokracji wcale tak wiele nie ma. Tydzień załatwiania na starcie, później jeden dzień w miesiącu, można wiele spraw załatwić przez internet, można też pocztą.

Narzekają tylko ci co nie mają odwagi założyć własnej działalności gospodarczej. Spośród tych co założyli, niewiele jest takich co tego teraz żałują.

Wystarczy być przedsiębiorczym, ciężko na początku pracować i uczyć się na własnych i innych błędach.

Użytkownik cr3ator edytował ten post 21 luty 2011 - 11:11

• 0

#39 Guest_Dorka123_*

Guest_Dorka123_*
  • Goście

Napisano 21 marzec 2011 - 12:57

ja uważam, że jeśli ktoś ma pomysł na siebie i swoją działalność to powinien próbować, nie ma wiele biurokracji, a nawet jeśli by się nie udało to moim zdaniem lepiej żałować, ze coś nie wyszło niż żałować, że się nawet nie spróbowało... jeśli ktoś potrzebuje funduszy na realizację swojego pomysłu to możecie próbować tutaj: kasa spora, a inną pomoc też oferują: http://labstar.wp.pl
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#40 Guest_libelule_*

Guest_libelule_*
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2011 - 18:25

Oczywiście, że się opłaca. Lepsza słabo prosperująca firma niż praca na etacie.

mimo że jestem jak najbardziej za otworzeniem własnej firmy, to nie zgodzę się w 100% z tym zdaniem. Nie każdy ma odpowiedni charakter do tego, żeby prowadzić firmę. O ile ja nie wyobrażam sobie życia na etacie, bo jakkolwiek fajnie by nie było, nigdy nie będzie to moje, o tyle ktoś może nie wyobrażać sobie stworzenia własnej firmy. Jak jest dobrze to ok, ale gdy się sypie ludzie często tracą głowę. Dobrze więc tę decyzję przemyśleć i zastanowić się, gdzie nam będzie lepiej:) a z drugiej strony tak jak mówi Dorka - jeśli ktoś już podjął decyzję i ma pomysł, to naprawdę grzech nie wykorzystać okazji
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0