Jestem Szczesliwa Mamą

justysiaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2006
Posty
29
Punkty reakcji
0
witam wszystkich oraz szczesliwych rodzicow :D
chciala bym sie podzielic z wami moja radoscia i pokazac wam zdjecie mojej kochanej Sandruni :p jestem mloda mama bo mam zaledwie 18 lat wiem ze mnie ominie duzo szalenstw i takich tam rzeczy ale naprawde warto sie poswiecic takiemu malenstwu i wszystkim mlodym mamą radze sie niezalamywac bo macierzynstwo to piekna sprawa choc wiadoma ma swoje wady np nieprzespane noce :/ chciala bym aby wszyscy rodzice co zajza na moje forum i maja zdjecie swoich bobaskow zeby sie pochwalili z gory dziekuje i gratuluje wszystki i zycze zdrowia dla was i oczywiscie malych pociech buziaki papa pozdrawiam
 

misiaa

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Justyna to Ty??pamietasz,pisalysmy chyba troszke ale kontakt sie urwal...GRATULUJE Ci bardzo serdecznie!!!ja tez od 4 kwietnia jestem szczesliwa mamusia malej Milenki:)a miała miec na imie Sandra:)hehWSZYSTKIEGO DOBREGO


P.S wszystko sie ulozylo??
 

dzidek

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
1
Punkty reakcji
0
witam chcialem sie zapytac bo moja dziewczyna od czterech dni wymiotuje co nie jest normalne u niej,najchetniej by sobie caly czas tylko spala,ma zawroty glowy,podpuchniete oczy,dostala apetytu szczegolnie wieczorem co u niej nie jest normalne czy to sa objawy ciazy???????????????????
 

justysiaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2006
Posty
29
Punkty reakcji
0
tak misia to ja :) ja tobie rowniez gratuluje ja urodzilam 8 maja no troszke nam sie kontakt urwal:p mi sie wszystko zajefajnie ulozylo a jak tam u ciebie juz lepiej??? moja dzidzia teraz sobie spij wiec mam troszke czasu dla siebie napisz co tam wogole u ciebie pozdrawiam buzka papa
 

naShiA

pibip !
Dołączył
11 Listopad 2005
Posty
325
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
z kątowni
ciesze sie waszym szczesciem i gratuluje wam obu!! ucalujcie malenstwa :)
 

annie

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2005
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
53
Miasto
Holandia
Mam pytanie do wszystkich szczesliwych mamus :)
Jestem w 7 miesiacu, wlasnie kompletujemy wyprawke dla dziecka i przeraza mnie stos tych wszystkich ciuszkow, mebelkow i wanienek. Co sie naprawde przydaje, co trzeba koniecznie miec, a z czego mozna zrezygnowac, bo i tak sie nie bedzie uzywac? Podzielcie sie dziewczyny( i chlopaki - jesli sa tu mlodzi tatusiowie :) ).
Pozdrowionka!
 

justysiaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2006
Posty
29
Punkty reakcji
0
droga anie rozumiem twoj problem mialam taki sam powiem ci czego ja uzywam i co mi bylo potrzebne w szpitalu a wiec do szpitala zabierz ze soba kilka kaftanikow i spioszkow skarpetki choc nie konieznie ja wzielam po to aby sie spioszki nie sciagaly pare pieluch tetrowych oraz opakowanie jednorazowych chusteczki do pupy niemowlaka beciek i jakis kocyka a tobie napewno przyda sie kilka pizam to znaczy 2-3 wygodny biustobosz nieuciskajacy i najlepiej nr wieksz wkladki laktacyjne podpaski a reszte rzeczy to chyba wiesz jakich a co do domu kupic swojemu maluchowi to juz ci pisze co ja posiadam wanienke z fotelikiem lozeczko z ktorego narazie i tak nie korzystam bo mala nie chce w nim spac i spi zemna wozek 2w1 poniewaz jest to gleboki wozek oraz na poniej spacerowka lepiej bylo troche wiecej wydac ale raz niz potem wydawac drugie tyle kupilam jej kilka pajacykow okolo 15 par spioszkow i kaftanikow bo i tak niedlugo powyrasta z tego 5 par skarpetek kurteczke 2-3 czapeczki 2 beciki 2 kocyki jeden grubszy drugi cienszy podstawke do przewijania okolo 20 pieluszek tetrowych no i fotelik samochodowy ichyba tyle tak mi sie wydaje moze oczyms zapomniala jak chcesz cos jeszcze wiedziec to pytaj ja rowniez tobie gratuluje i zycze powodzenia oraz zdrowego duzego bobasa juz wiesz jakiej plci bedzie??? i jak dasz na imie pozdrawiam razem z Sandra buzka papa
 

misiaa

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
35
U mnie tak sobie,ale najważniesze że moja Niunia jest zdrowa i śliczna:))))
A co do zapotrzebowania dla maleństwa to bardzo dobrym pomysłem sa body,wygodne praktyczne i co najwazniejsze dzidziusiowi jest cieplutko:)mi batrdzo przydaje sie stojak do wanienki(przynajmniej kregosłup nie boli,a nie kosztuje to majatku),dobra rzeczą jest równiez klinik pod główke dziecka w łóżeczku(nie musisz sie bac ze dziecko spiąc zaksztusi sie itp.Można go kupic na allegro albo w zwykłym sklepie dla dzieci kosztuje ok 20.no i karuzela nad łóżeczko ja spokojnie moge sprzatac,gotowac itp a Niunia sobie leży spokojnie w łóżeczku:)jak mi sie cos przypomni to dopisze:) buziaki dziewczyny:*!!!

P.S fotki mojej Milenki na www.misiaimilenka.fotka.pl
 

piotrus655

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2006
Posty
175
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
łódź
nioo to gratulacje ;) widze ze wiek wam nie przeszkadza, milego wychowywania swoich pociech ;)
 

Dorotaaa

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2006
Posty
67
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Gostyń
Hej jesli mozesz odezwij sie do mnie na gadu 8642097. Ja rowniez jestem nastolatka, ktora zaszla w ciaze. Chcialabym z toba porozmawiac.
 

annie

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2005
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
53
Miasto
Holandia
justysia i misia, dzieki!
Ja bede rodzic w Holandii; wywalczylam to, ze w szpitalu, bo tu z zasady i standardu rodzi sie w domu, jak za dobrego krola Swieczka :D Niestety, porod jest ambulatoryjny, tzn.zostajesz tylko kilka godzin, maz cie przywozi juz na same skurcze parte, czyli pierwsza czesc porodu przezywasz jeszcze w domu. A jak odejdzie lozysko, nie krwawisz juz, dziecko zmierza i zwaza, to sio do domu! Przez pierwsze 8-10 dni przychodzi do ciebie pielegniarka-polozna, ktora uczy karmienia piersia, przewijania, kapania, gotuje dla ciebie, sprzata, pomaga przy dziecku.Ona tez robi pierwsze szczepienia. Tak wiec do szpitala nie musze brac wyprawki, jedynie moze rzeczy do przewiezienia noworodka. Pizamy tez nie, bo spac tam z pewnoscia mi nie dadza, chyba ze bylyby komplikacje przy porodzie i musialabym zostac dluzej.
Wszystkie rzeczy dla dziecka kupowalismy przez internet, wydalismy rowno 100 euro, ale mamy juz:
-box, ktory bedzie sluzyl i za lozeczko, i za kojec, z szuflada i regulowanym dnem
-dwa wozki, oba 2 w 1, tzn.z gondola i spacerowka na pozniej.Czemu dwa? Pierwszy kupilam za 10 euro, ale gdy chcialam wyprac materacyk i spiworek, odkrylam z przerazeniem, ze gondola musiala byc uzywana przez poprzednich wlascicieli jako... koszyk do spania dla psa czy kota! :mruga: No coz... Kupilismy wiec drugi wozek, a ten probujemy sprzedac albo za darmo oddac.
- Maxi Cosi.To cos jak polaczenie fotelika samochodowego, kolyski i nosidelka.Do tego jest spiworek i siedzisko z szelkami.
-przewijak na komode z bawelnianymi przescieradelkami na gumce
-20 pieluszek bawelnianych w ksztalcie anatomicznym( model jak pampersy, ale mozna je prac)
- wiaderko z pokrywka na brudne pieluchy
-wiaderko z termometrem do kapania noworodka
- wanienka do kapania starszego, siedzacego juz dziecka
- dwa miedziane termofory w bawelnianych oslonkach
-poducha - walek do karmienia piersia.Moze tez sluzyc jako ochraniacz do lozeczka czy gdy dziecko lezy na kocyku, by sie nie sturlalo.Ma ksztalt litery U.
- ubranka w roznych rozmiarach, te dostalismy od rodziny i znajomych.Rozne body, z krotkim i dlugim rekawkiem, spioszki rozpinane w kroczku i na nozkach, kaftaniki, skarpetki, bluzeczki, czapeczki od slonca.
- mnostwo pluszakow
- reczniki z kapturkiem
- kocyki polarowe, kolderki, spiworki
- kosmetyki dzieciece do kapieli
- kamere bezprzewodowa do podgladania dzidziusia, gdy trzeba go zostawic samego( albo z tesciowa :/ ).Fajna rzecz, bo dziala jak telefon bezprzewodowy.Kamere mozna postawic albo powiesic kolo dziecka, a monitorek miec przy sobie np w kuchni. Kamera przesyla tez dzwiek, wiec mozna sie do dziecka odezwac, gdy juz zaczyna kwekac, a ty jestes np w toalecie.

Nie mamy zadnych butelek, smoczkow, podgrzewaczy.Zamierzam karmic piersia. Mysle o kupnie laktatora, ale tu te rzeczy sa koszmarnie drogie.Ceny wahaja sie od 50 do 200 euro.

Nie znamy jeszcze plci dziecka, ale wierzac ludowym porzekadlom, to raczej chlopiec.Maluszek jest bardzo ruchliwy, kreci sie jak akrobata, no i daje popalic, bo juz duzy! Przydusza dzielnie na przepone, wiec czesto robi mi sie slabo, jesc za duzo tez nie moge, bo zoladek scisniety i zaraz nadtrawiony pokarm wraca do przelyka, powodujac zgage.Same uroki zaawansowanej ciazy :p Nogi puchna, w nocy skurcze w lydkach, stopach i udach - cos pieknego :lol: , jakby cie zywcem kroili! Mozna meza wystraszyc, jak tak wrzasniesz przez sen z bolu :D No i najlepszy budzik, bo skurcze przychodza bardzo punktualnie, zawsze o 7 rano!
Co jeszcze dobija, to wahania nastrojow. Ja sie po prostu wszystkiego panicznie boje, chce miec wszystko dopiete na ostatni guzik, nie znosze niepewnosci. Do tego mam cudowna tesciowa, ktora jest lekko uposledzona umyslowo, a rwie sie juz do tego, by sprawowac opieke nad dzieckiem.Nie ufam jej, tak jak nie ufalabym 6-latkowi. Niestety, mieszkamy z nia. Moja tesciowa ma genialne poglady na opieke nad noworodkiem! Np pranie pieluch w... chlorze, dla dezyfenkcji. Dziecko przy tym moze spac w halasie, bo cisza mu szkodzi.Piersia sie nie karmi, bo sie dziecko od matki uzaleznia, poza tym piersi sie deformuja. A jak dziecko spi, no to przeciez spi, nie trzeba do niego zagladac i nie przeszkadza mu telewizor nastawiony na caly regulator. No coz... Z tych m.in.powodow jej wlasna corka wymowila jej prawo do opieki nad swoim synkiem. A gdy ja tez sie odcinam, babcia czuje sie baaaaardzo urazona. Ona tu zadnej nianki nie wpusci, ot co! Moja matka tez nie jest mile widziana( konkurencja, rozumiecie). Tak wiec przeraza mnie perspektywa bycia zdana na siebie sama( maz pracuje na dwie zmiany), do tego uzerania sie z debilna tesciowa :( No ale coz poradze.Takie zycie.
 

justysiaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2006
Posty
29
Punkty reakcji
0
fotka mojej coreczki znajduje sie na ://www.fotoforum.pl/gallery__BrowseGallery
a i to zdjecie jest podpisane jej imieniem czyli sandra
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
justysiaaa napisał:
fotka mojej coreczki znajduje sie na //www.fotoforum.pl/gallery__BrowseGallery
a i to zdjecie jest podpisane jej imieniem czyli sandra
Jejku jaka malutka.. Sliczna dziewczynka...
Dziewczyny przez Was jeszcze bardziej rozwija mi sie instynkt macierzynski
biggrin.gif
 
Do góry