Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

co szybko goi rany i skaleczenia?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 bernetka

bernetka

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 20 December 2009 - 19:29

Pracuje jako kelnerka w dobrej, cenionej restauracji. Muszę więc schludnie wyglądać podając dania. Na zapleczu niestety muszę także pracować na zmywaku (menager nie wpadł na to żeby zatrudnić oddzielnie osoby zmywające)i robić dużo innych rzeczy, które często są powodem skaleczeń. Moje rany bardzo ciężko się goją i wyglądają nieestetycznie. Zwłaszcza skaleczenia na dłoniach, które rozmiękczają się pod wpływem wody.
Praca jest bardzo ciężka, a menager straszny, ale mimo wszystko nie chcę rezygnować z tej pracy. Wiadomo, zarabiam dobrze(głównie z napiwków). Ostatnio menager zwrócił uwagę na moje rany i powiedział żebym o siebie zadbała.
Znacie może jakieś sposoby na zabezpieczenie ran lub jakiś środek co szybko goi rany?
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna
smartgames

#2 Karh

Karh

Pasjonat Fantasy.

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2013 postów

Napisano 20 December 2009 - 19:48

Polecam maść TRIBIOTIC. Jest tania i pomaga przy małych skaleczeniach i otarciach. Poza tym jest również maść Scaldex. Jest to maść na bazie antybiotyku z witamina A, która przyspiesza gojenie się ran. Poza tym Scaldex pomaga usunąć z ran różne te małe świństwa, którymi bez wątpienia można zanieczyścić rany w czasie prac w wodzie.
Obie maści są bez recepty.
  • 0

#3 bernetka

bernetka

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 21 December 2009 - 19:46

Dziękuje Karh. Tą maść TRIBIOTIC coś mi mówi, ale nie stosowałam jej nigdy. Muszę zacząć. A czy znacie może jakiś sposób na zabezpieczenie ran? Tak żeby jakoś wyglądały w pracy i żeby się nie rozmiękczały wodzie?
  • 0

#4 Karh

Karh

Pasjonat Fantasy.

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2013 postów

Napisano 21 December 2009 - 23:42

Niestety nie znam takiego sposobu. Mam jednak alternatywę. Myślałaś o pracy na zmywaku w rękawiczkach? To na pewno uchroniłoby cię od uszkodzeń mechanicznych skóry a i dłonie byłyby zdrowsze i zadbane. Ponadto uchroniłabyś obecne rany przed zanieczyszczeniem i rozmiękczeniem ran.
  • 0

#5 Ewa_198612

Ewa_198612

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 485 postów

Napisano 21 December 2009 - 23:52

Najlepiej iść do apteki i poprosić o doradzenie. Na pewno coś dobrego doradzą.
A tak na marginesie to masz w umowie zmywanie naczyń ???
  • 0

#6 Avior

Avior

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1007 postów

Napisano 22 December 2009 - 19:52

Z domowych sposobów - przetrzeć przekrojonym liściem aloesu - przysycha bardzo szybko.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 bernetka

bernetka

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 26 December 2009 - 20:35

Nie mam w umowie zmywania naczyń, ale każda kelnerka u nas musi to robić. Tak jak mówiłam, menager jest straszny a warunki pracy również niezaciekawe.
Co do rękawiczek. Jak najbardziej używałam i staram się używać, ale ciągle mi giną i czasami do końca pracy już ich nie ma. Ale zakupuje jak tylko mogę.
Jutro pojdę do apteki i dowiem się co na te skaleczenia, bo koleżanka coś mówiła mi o jakimś bardzo dobrym sprayu na rany.
  • 0

#8 Karh

Karh

Pasjonat Fantasy.

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2013 postów

Napisano 26 December 2009 - 22:21

Mimo wszystko, moim zdaniem, rękawiczki byłyby najlepszym rozwiązaniem.
  • 0

#9 junkie

junkie

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 02 July 2010 - 10:54

Żadne rękawiczki. Zastosuj odpowiednią maść ochronną i po kłopocie. Emofix jest niezły. Przetestowałem.
  • 0

#10 malinka80

malinka80

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 27 August 2010 - 14:03

Moim zdaniem też najlepszy będzie Emofix. To jest taka maść, która szybko powstrzymuje krwawienie i przyspiesza gojenie, a przy tym minimalizuje ryzyko blizny. I na przyszłość uważaj i się nie kalecz tak często bo szkoda zdrowia : )
  • 0

#11 honey24

honey24

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 08 June 2011 - 18:26

Zgadzam się z Karh Tribiotic jest OK, ale dobrze najpierw zdezynfekowac ranę, osobiście polecam wodę utlenioną w żelu - nie szczypie i nie rozlewa się dookoła. :)
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 Solarna

Solarna

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 15 June 2011 - 20:57

Na trudno gojące się rany polecam propolis- w aptece kupisz taki w aerozolu lub po prostu krople. Propolis zawiera naturalne substancje o działaniu antybakteryjnym. Poza tym radzę założyć jakieś opatrunki na te rany (po zdezynfekowaniu propolisem) a zmywanie naczyń koniecznie w rękawiczkach bo inaczej nigdy się te rany nie zagoją. Pewnie w pracy rękawiczek nie macie ale możesz przecież kupić sobie sama, w ten sposób przyspieszysz gojenie się ran i zapobiegniesz powstawaniu nowych.
  • 0

#13 Ulrich von Jungingen

Ulrich von Jungingen

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 73 postów

Napisano 18 June 2011 - 08:50

Na gojenie ran polecam maść FENISTIL, a na zabezpieczenie AKUTOL w spreju.
  • 0

#14 AnnaMaryja

AnnaMaryja

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 26 June 2011 - 19:13

Witam!!Miałam podobny problem jak ty i udało mi się pozbyć dzięki pomocy znajomej farmaceutki, która poleciła mi żel aloesowy, który jak wiadomo jest bardzo dobry jeżeli chodzi o przyśpieszenie gojenia się ran. Oczywiście stosowałam go codziennie i pomogło. Taki żel aloesowy bez problemu kupisz w aptece, musisz tylko się zdecydować z jakiej firmy chcesz, ja akurat kupiłam żel aloesowy z Laboratorium Natury i się sprawdził, ale wybór należy do ciebie!!Aha jakbyś zdecydowała się na żel to najpierw podlecz rany a potem dopiero zastosuj żel aloesowy, gdyż nie można go stosować na "żywą"ranę.
  • 0

#15 magiczna

magiczna

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 304 postów

Napisano 28 June 2011 - 16:12

Tribiotic jest najlepsza na takie problemy
  • 0

#16 NataliyaS

NataliyaS

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów

Napisano 15 September 2011 - 12:08

moim zdaniem dobrze goi rany FENISTIL..
  • 0

#17 modliszka23

modliszka23

specjalista

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1100 postów

Napisano 05 April 2012 - 21:23

Ja teraz podebrałam mamie taki żel, który miałam wrażenie że lekko chłodzi - Curiosin, chyba dobrze zapamiętałam nazwę.
Ja posmarowałam sobie na przecięty palec, oczywiście wczesniej po zatamowaniu krwawienia. Na pewno jest o wiele lepiej używac żelu niż kremu, bo żel ma lepszą kosystencję i mam wrazenie ze lepiej się wchłaniał.
  • 0

#18 Guest_nianiaSweet_*

Guest_nianiaSweet_*
  • Goście

Napisano 10 April 2012 - 14:29

tutaj się zgodzę, żel jest zdecydowanie lepszy niż krem, ostatnio przekonałam się o tym u mojej kosmetyczki, która otwarcie, powiedziała, że jeśli stoicie przed wyborem między żelem a kremem to lepiej brać żel! będąc u niej pokazałam jej swoją ranę po oparzeniu i kazała zakupić żel na oparzenia w aptece.
modliszka23 a ten Curiosin to chyba jakaś nowość, bo nie słyszałam o tym żelu wcześniej?
  • 0

#19 magiczna

magiczna

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 304 postów

Napisano 10 April 2012 - 17:10

Ja to się ciągle kaleczę, czasem się śmieję, ze nawet chusteczka higieniczna potrafi mi zrobić krzywdę;)
Do tego dochodzi pękająca skóra na rękach - strasznie to jest bolące. Już od dłuższego czasu szukam czegoś, co pomoże szybko zagoić się moim ranom
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 modliszka23

modliszka23

specjalista

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1100 postów

Napisano 25 April 2012 - 18:53

Wazne jest zeby dobrze odkazic ranę, nastepnie ja posmarowac a potem zabezpieczyc. I wtedy jest szansa ze szybciej sie zagoi.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1