Jak sie nauczyć Języka Angielskiego ?

Filiip10

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Podajcie przykłady jak szybko nauczyć się J. Angielskiego gdyż ja pierwszy raz ucze się J. Angiel z klasy III Gimnazjum a ja uczyłem się Niemieckiego, ponieważ przeniosłem się do innej szkoły.


PS. Ja pierwsze słowa ucze się!!!!!! :/
 

abricot

Hate hippies.
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
789
Punkty reakcji
23
Wiek
35
Miasto
m3
Proponuję najpierw nauczyć się polskiego, bo Twoja wypowiedź pozostawia wiele do życzenia. A jeśli chodzi o angielski to dobry podręcznik plus kasety z listeningami i codzienne ćwiczenia albo szkoła językowa lub lekcje prywatne. Te ostatnie raczej kosztowne, ale jest szansa, że wydane pieniądze będą mobilizacją do nauki.
 

karollaa

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2008
Posty
100
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Podhale :D
Najważniejsza jest motywacja, bez niej niczego się nie nauczysz... czytaj proste teksty (internet, bajki dla dzieci), wypisuj słówka których nie znasz, ucz się piosenek na pamięć. Języka nie da się szybko opanować = nauka + ćwiczenia + powtórki :)
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
no tak najważniejsza jest motywacja co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Bez niej to ani rusz. Poza tym jeśli ktoś zaczyna swoją przygodę z angielskim to fajnie jeśli trafi na dobrego nauczyciela, który nie tylko będzie dobrze przekazywał wiedzę, ale też potrafi zachęcić do nauki.
No i wydaje mi się, że jeśli ktoś ma problemy z nauką języka obcego to dobrze jeśli zapisze się na jakiś kurs.
Mnie się podobają kursy, które prowadzone są w Axon, bo uczysz się w małych grupach, wykorzystuje się autorskie podręczniki. No i najważniejsze lektorzy są super. Nie jest z nimi nudno, potrafią zachęcić do nauki.
 

malita22

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2010
Posty
119
Punkty reakcji
4
Wiek
36
Miasto
Manhattan: P yeaaaY
wg mnie kursy, to beznadzieja. ucza schematycznie. albo korki z DDDobrym nauczycielem . ale przede wsyztskim osluchanie. i nie z kaset bo to sa po prostu suche tematy . predzej przy tym zasnie czlowiek; tylko filmy muzyka. i ksiazki z poczatku cienkie i te ktore czytales juz po polsku. tlumacz wybiorcze slowa ktorych znaczenia nie znasz. piosenki; tak dlugo az dojdziesz do wprawy. to przyjemne i pozyteczne. poza tym repetytorium oxfordu. i bedzie dobrze
 
T

tumekXD

Guest
Jestem w 1 klasie technikum i mam problemy z angielskim. Ciężko jest mi się nauczyć gramatyki. Ciężko mi "myśleć po angielsku" . czyli gdy czytam jakiś text muszę go tłumaczyć na język polski i dopiero go rozumiem.. a nie ze już wiem w głowie co to słowo oznacza.. mam nadzieje ze rozumiecie co mam na myśli ;) ciężko mi też składać zdania.. muszę pomyśleć dłuższa chwile zanim złożę zdanie.. jest to uciążliwe .Znacie jakieś metody uczenia się albo jakieś programy do uczenia angielskiego ?
 

Boreasz

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2009
Posty
71
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Świdnica
Programy :
Angielski podstawowy
eTeacher 4.0 angielski

Co do samej nauki - metoda karteczek - POLECAM !
Chodzi o to że przyklejasz karteczki ze słówka,o, później zwroty/ zdania wszędzie gdzie się da :
W pokoju nad łóżkiem, na komputerze, lodówce dosłownie wszędzie byś miał kontakt wzrokowy.
Inną dobrą metodą jest przyjaźń międzynarodowa :
rozmawiasz z kumplem w obcym języku - gdzie go znaleść np na facebooku :D

Powodzenia ;)
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Jeśli chodzi i słówka to zazwyczaj połowe znam, a połowę się muszę nauczyć na blache bo inczej się nie da.
Powiem ci, że najlepiej szkoliłem swój angielski, jak grałem w gry internetowe, czy prowadziłem czaty głosowe na skypie po angielsku. Niestety już tych czatów nie ma, a na gry nie mam za bardzo czasu :)
I jeszcze mam pytanko, czy masz problem tylko z angielskim, czy niemieckim też? Bo na maturze i tak masz 1 język obowiązkowy, więc zdawaj ten, który ci bardziej podchodzi. Nie od razu Kraków zbudowano ;)
 

Jolcia05

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2010
Posty
223
Punkty reakcji
2
A może powinieneś iść dodatkowo do jakiejś dobrej szkoły językowej. Maja koleżanka chodziła do szkoły Axon i była bardzo zadowolona, ponieważ zajęcia były prowadzone w bardzo małych grupach. Uważam, że takie indywidualne podejście do ucznia dzięki małym grupom jest bardzo ważne ponieważ w ten sposób więcej się uczysz niż na zbiorowych lekcjach w szkole.
 

ja_goda

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
118
Punkty reakcji
0
Program komputerowy to dobry pomysł, możesz też czytać gazety angielskie, książki itp. A na bieżąco no to niestety gramatyki trzeba się nauczyć, ale nie na pamięć - zapamiętać zasady,wypisuj dużo przykładów :) Ale kurs językowy to też bardzo dobry pomysł, sama jestem na takim :) Oczywiście trzeba wybrać dobrą szkołę! Lektorzy ze szkoły już będą wiedzieli co z Tobą zrobić :) Ja na zajęciach mam jeszcze dodatkowo naukę na programie komputerowym, naukę poprzez zabawę np. tłumaczenie tekstów piosenek czy oglądanie filmów:)
 

alani

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
65
Punkty reakcji
0
Z doświadczenia wiem, że ciężko jest się przestawić na myślenie po angielsku. Chyba tu najlepiej konwersacje po angielsku się sprawdzają. Praca w domu średnio mi wychodzi, staram się filmy po angielsku bez napisów oglądać. Dodatkowo w speak up na zajęciach to ćwiczę i jest lepiej ;) Trzeba się osłuchać sporo z językiem, żeby przestawić to "myślenie".
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
warto poczytać zachodnie strony, fora, etc. Oczywiście anglojęzyczne. Można też starać się konwersować ze znajomymi na forach. To na prawdę niezłe przetarcie, ustępujące ustępujące tylko wyjazdowi np. do Wielkiej Brytanii. Trudniejsze jest chyba tylko posługiwanie się słowem mówionym, a to to albo wspomniany wyjazd, albo jakiś dobry kurs językowy. W Speak up mają fajne konwersacje, dostosowane do poziomu umiejętności językowych.
 

pokolorowana

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Metod jest dużo, ale ja stawiam na komunikację im więcej się mówi, tym coraz lepiej to idzie. W końcu języka uczysz się po to, żeby się nim komunikować bez problemu więc zdecydowanie to jest najważniejsze. Najlepiej znaleźć szkołę, która największy nacisk stawia na mówienie, ja chodzę do Axona, w grupie mam tylko cztery osoby więc każdy ma możliwość wypowiedzenia sie i porozmawiania między sobą, bo głównie takie ćwiczenia są na zajęciach.
 
T

tumekXD

Guest
kurcze zapomnialem o tym temacie calkiem i niedawno zalozylem inny dosc podobny xD

A mam jeszcze pytanie o fiszki.. Rewelacyjna metoda .. Szybko ucze sie z niej slowek zarowno w angielskim jak i w niemieckim..ale.. Dla mnie sa malo wygodne.. Troche glupio wyciagnac male karteczki w busie (wiem pewnie przesadzam ;p) .szukalem programu na telefon.. Cos w stylu wirtualne fiszki no ale wszystkie sa platne.. 10zl.. A ze jeszcze mam nokie dodykowa to wszystkie slowa w programie pewnie beda bardzo male. Znacie moze jakis taki program na telefon ? Pbszukalem caly internet i nic

kurcze zapomnialem o tym temacie calkiem i niedawno zalozylem inny dosc podobny xD

A mam jeszcze pytanie o fiszki.. Rewelacyjna metoda .. Szybko ucze sie z niej slowek zarowno w angielskim jak i w niemieckim..ale.. Dla mnie sa malo wygodne.. Troche glupio wyciagnac male karteczki w busie (wiem pewnie przesadzam ;p) .szukalem programu na telefon.. Cos w stylu wirtualne fiszki no ale wszystkie sa platne.. 10zl.. A ze jeszcze mam nokie dodykowa to wszystkie slowa w programie pewnie beda bardzo male. Znacie moze jakis taki program na telefon ? Pbszukalem caly internet i nic
 

mrmegamarian

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2011
Posty
20
Punkty reakcji
0
Ja do nauki słówek polecam książki w których są zbiory słownictwa podzielone na rozdziały, coś w stylu Vocabulary in Use.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
@tumekXD
Nauka słownictwa to jedno, a nauka języka to już nieco inna sprawa.
Możesz mieć bogaty zasób słownictwa, ale nie umieć z tej wiedzy korzystać. Oczywiście nauka słownictwa jest ważna, bo bez tego także się nie da.
Niestety potrzeba jeszcze treningu w konwersacji i jakieś podstawy gramatyczne.
A do tego to już lepiej mieć dobrego nauczyciela na dobrym kursie językowym.
A fiszki na komórkę to faktycznie musi być świetna rzecz. Chętnie też bym skorzystał.
 

mrmegamarian

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2011
Posty
20
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie samo słownictwo to jeszcze nic, bo trzeba się umieć wypowiedzieć płynnie w miarę i słowa muszę poniekąd płynąć z ust a nie dukać. Daltego fiszki, czy zboiry Vocabulary są pomocne ale tylko jak je łączymy z mówiniem i garammar
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Tak powinno być, i tak należy się chyba uczyć angielskiego, ale jeżeli porozmawiamy sobie z Niemcami po angielsku, to z przerażeniem stwierdzimy, że oni nie wiedzą co to gramatyka. Oczywiście nie wszyscy. Ale tam mają chyba nieco większy nacisk położony na naukę słówek, a potem zasada - jakoś to będzie.
Na tym tle nauka w naszych szkołach językowych to świetna sprawa, choć oczywiście pozostaje jeszcze kwestia akcentu.
 
Do góry