Przyjaźń damsko męska...

lubiemachac

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2009
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje coś takiego jak przyjaźń damsko męska. Czy zawsze kończy się na miłości? Ja właśnie taką przyjaźń przeżywam i nic nie wskazuje że to będzie miłość. Ta dziewczyna mi się nawet nie podoba, ale gada mi się z nią :cenzura: już około 1,5 roku. A wy czy wierzycie w taką przyjaźń??
 

TinuSs

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2008
Posty
206
Punkty reakcji
3
Miasto
Utopia
Oczywiście, że wierze w taką przyjaźń. Wiem, ze istnieje. Sama mam przyjaciela i również nie uważam, ze miałoby to sie skończyć miłością. Przynajmniej nie teraz. Świetnie się rozumiemy, pomagamy. On ma dziewczynę, ja mam coś jakby chłopaka ; ) . Przy nim mam pewność, ze moje sekrety zostaną sekretami. Wiem, ze mnie nie obgada. Czego czasem nie można powiedzieć o przyjaciółce - dziewczynie. Po sobie wiem, ze trudno utrzymać takie dziewczęce sekrety sekretami. Nie każda przyjaźń musi się skończyć miłością.
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Ja absolutnie nie wierzę w przyjaźń damsko-męską...
Prędzej czy później przyjaźń przerodzi się w coś więcej, przynajmniej z jednej strony
Twierdzę tak na własnym przykładzie, też do głowy by mi nie przyszło na początku przyjaźni, że poczuję coś więcej, a jednak...
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
aa tam.. ja jako mezczyzna nadaje sie idealnie na dobra przyjaciolke.. i nic pozatyn <_<

:)

Nie każda przyjaźń musi się skończyć miłością.

Pewnie ze nie, uwazam ze typowo kolezenskie, neutralne uklady damsko - meskie sa mozliwe.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Przyjazn damsko-meska? wypala chyba tylko wtedy jesli obie strony nie czują do siebie fizycznego pociągu, ale i tak w to nie wierzę. Najczęściej jedna ze stron i tak chce czegoś wiecej. I nie zawsze musi być to facet.
aa tam.. ja jako mezczyzna nadaje sie idealnie na dobra przyjaciolke.. i nic pozatyn
To cos cienko przędziesz. Co Ty nie potrafisz wyjść z roli miłego chłopca do pogaduszek i zmienić sie pewnego siebie faceta?
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Przyjazn damsko-meska? wypala chyba tylko wtedy jesli obie strony nie czują do siebie fizycznego pociągu, ale i tak w to nie wierzę. Najczęściej jedna ze stron i tak chce czegoś wiecej. I nie zawsze musi być to facet.

To cos cienko przędziesz. Co Ty nie potrafisz wyjść z roli miłego chłopca do pogaduszek i zmienić sie pewnego siebie faceta?

tylko w internecie, w realu nawet mile pogaduszki nie wychodza :D ale mniejsza o to..

co do tematu to mysle ze nawet jezeli ktoras ze stron jest dla drugiej atrakycjna ale jednak w ich przyzjazni sa przejrzeyste "zasady gry" to da rade...

przeciez nie z kazdym napotkanym atrakcyjnie dla Nas osobnikiem trzeba od razy dazyc by isc do lozka ?
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
przeciez nie z kazdym napotkanym atrakcyjnie dla Nas osobnikiem trzeba od razy dazyc by isc do lozka ?
Nie z każdym napotkanym na ulicy ale wszystko zmienia sie gdy kogoś juz dobrze poznasz i zaskarbisz sobie jego zaufanie wtedy dopiero pojawia sie duze ciśnienie i chęć zrobienia drugiego kroku. W kontaktach obu płci zawsze jest jakiś podtekst seksualny, dlatego nie wierzę w takie przyjaźnie ale może sie mylę.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Nie z każdym napotkanym na ulicy ale wszystko zmienia sie gdy kogoś juz dobrze poznasz i zaskarbisz sobie jego zaufanie wtedy dopiero pojawia sie duze ciśnienie i chęć zrobienia drugiego kroku. W kontaktach obu płci zawsze jest jakiś podtekst seksualny, dlatego nie wierzę w takie przyjaźnie ale może sie mylę.

ja wierze w taka przjazn, ale moze dlatego ze ja i tak u tych kobiet nie mam szans i o tym wiem ?
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Ja nie wierzę w taką przyjaźń. Mówcie co chcecie, jedna ze stron prędzej czy później postawi ten 'krok'. Często zdarza się, że przez ten 'krok' przyjaźń i znajomość się kończy, bywa też, że przeradza się to w związek. Taki związek jest trudniejszy, bo wiąże się z akceptacją znanych już wad, pojawiają się komplikacje z racji, że te osoby bardzo dobrze się znają, mają już na swój temat wyrobione zdanie, ogólnie nie ma elementu odkrywania, jak to się dzieje w przypadku nowo poznanej osoby,

USSJ.
 

marta..

(...)
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
843
Punkty reakcji
71
Miasto
Home is where the heart is.
Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje coś takiego jak przyjaźń damsko męska. Czy zawsze kończy się na miłości? Ja właśnie taką przyjaźń przeżywam i nic nie wskazuje że to będzie miłość. Ta dziewczyna mi się nawet nie podoba, ale gada mi się z nią :cenzura: już około 1,5 roku. A wy czy wierzycie w taką przyjaźń??

Skoro takiej doświadczasz to sam, żeś sobie odpowiedział, że istnieje. Dla mnie osobiście przyjaźń to coś duzo bardziej większego, niż np. koleżeństwo. Nie wiem więc, czy świadomość, ze nasz chłopak/dziewczyna ma taką bliskiego przyjaciela kobietę/mężczyzne jest mila. Zwlaszcza, ze z przyjacielem rozmawia się o wielu bardzo osobistych sprawach. Duzo konfliktow może z tego wyniknąć według mnie, prędzej czy pozniej. Najlepszą przyjacielem przeciwnej płci powinien być zreszta partner, jak dla mnie. :)
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Dzięki cudownym komediom romantycznym czy romansidłom w stylu "M jak miłość" mamy przesąd, że taka przyjaźń jest niemożliwa. Albo możliwa tylko wtedy, gdy jedna strona jest orientacji homoseksualnej. Ja uważa, że coś takiego jak najbardziej istnieje. Przyjaźń to przyjaźń, a miłość to chemia. To pierwsze stawiałbym nawet wyżej niż to drugie.
 

Zuzana

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Jasne, że jest to możliwe, ale osoby nie mogą się sobie podobać. I nie mogą wiązać ze sobą jakiejkolwiek przyszłości zamiarów.
Oczywiście, że jest to niebezpieczne, bo w jednej chwili na tę osobę możemy spojrzeć z innej strony, że jednak to nie tylko przyjaźń.
Od przyjaźni jest o krok do miłości, bo osoby sie znają, przebywają ze soba, naprawde starczy chwila, żeby wszystko sie zmieniło ..
A najczęściej takie przyjaźnie albo kończą się happy and, czyli miłość albo... rozczarowaniem i końcem przyjaźni bo jedna osoba chce czegoś więcej, a druga nie...
i wtedy dalsza przyjaźń jest niemożliwa...
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
A tam gadanie, jakby mi sie kobieta podobala ale bym wiedzial ze nic nie mozliwe no to tak by bylo i juz, proste.
 

oliiwiia

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
mazury
Ja osobiście uważam, że taka przyjaźń może istnieć. Przyjaźnię się z kilkoma facetami, ale niestety do jednego z nich czuję coś więcej. Dużo zależy od pociągu fizycznego, a na nieszczęście do tego jednego mnie strasznie ciągnie. Za to reszta z nich to tylko przyjaciele, są jak moi bracia i tyle.
 

CałaOna

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
450
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Miasto
stąd i stamtąd
Nie wierze, bo nigdy nie sprawdziło się to na moim przykładzie..

A u Ciebie chyba tez trudno mowic o przyjazni...
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Sądzę, że owszem, taka przyjaźń może istnieć. Jednak wiele przypadków kończy się na czymś więcej, ponieważ będąc przyjaciółmi kobieta i mężczyzna spotykają się coraz częściej, zwierzają się w sobie, spędzają ze sobą wiele czasu, codziennie poznają cząstkę drugiego, aż w końcu dochodzi do zauroczenia, a następnie do miłości. Są jednak takie przypadki gdzie mężczyzna i kobieta są wobec siebie jedynie przyjaciółmi, ciężko o to zadbać, ale trafia się.
 

judytablondyna

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2008
Posty
105
Punkty reakcji
0
Miasto
okolice Warszawy
taka przyjaźń istnieje jak najbardziej. Sama mam 2 przyjaciół facetów, wiem że mogę im ufać i powiedzić wszystko. Oczywiście na innej zasadzie niż przyjaciółce, ale bardzo cenie ich rady, z ich męskiego punktu widzenia. Według mnie taka przyjaźń ma same korzyści.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
wg mnie nie istnieje PRZYJAŹŃ damsko meska, relacja koleżeńska oczywiscie że tak, ale w przyjazni takiej prawdziwej to zawsze predzej czy pozniej czasem od początku któraś ze stron, a czasem obie :] , czują cos więcej, a przynajmniej tak było w moich przypadkach...
 
Do góry