żaluzje drewniane?

malinka0017

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam. Mam pytanie do osób posiadających drewniane żaluzje, jak jest z ich
trwałością? Obecnie posiadam aluminiowe, jednak po pewnym czasie użytkowania i
codziennego ich podnoszenia i opuszczania zaczeły sie psuc i myśle nad wymianą
własnie na drewniane. Co macie na oknach ?
 

petercuore

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2009
Posty
39
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
No ja mam aluminiowe, albo jakieś takie metalowe. :)
Ale w najbliższym czasie je zdejmuje, bo światła przez nie mniej mi wpada do pokoju. :)
 

rumsztyk

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
182
Punkty reakcji
0
Zastanów, się czy musisz mieć żaluzje? Nie przepadam za nimi. Ale oczywiście, że drewniane lepsze od aluminiowych... Jeśli masz problemy ze światłem to proponuje rolety opuszczane od góry i możliwe do podciągnięcia od dołu. Do tego lekka zasłonka. Aluminiowe żaluzje kojarzą mi się z blokiem z wielkiej płyty, szarością i nudą...
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Jak nie musisz mieć żadnych rolet, firanek i zasłonek to się ciesz i tak zostaw, tak jest najlepiej ;)
a jeśli już, to polecam rolety rzymskie, proste, przepuszczają dużo światła i pasują praktycznie do każdego wnętrza ;)
 
A

Alternative Trippin

Guest
Ja miałem takie żaluzję i osobiście nie byłem z nich zadowolony. Miałem je właśnie w łazience. Nie sądziłem, że z czasem się tak bardzo zużyją i zczernieją - wyglądało to naprawdę bardzo nieestetycznie. Zamiast tego kupiłem sobie po prostu kulka fajnych gadżetów na parapet w myin.pl i były to dużo lepiej wydane pieniądze. Świeczki dodadzą charakteru każdemu pomieszczeniu.
 

alma1

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2011
Posty
15
Punkty reakcji
0
Ja osobiście jestem bardzo zadowolona z żaluzji z drewna - są dużo lepsze od tych z plastiku (to chyba oczywiste) i od tych aluminiowych - z aluminiowych odchodzi lakier i łamią się. Tyle, że drewniane też trzeba kupić dobre, bo np. jakiś czas temu miałam żaluzje z Ikei to kot ułamał kawałek;) Polecam też rolety, szczególnie rzymskie. Nie wiem czy można tu podać linka, ale zaryzykuje: http://www.amantea.com.pl/rolety_rzymskie.html - w galerii jest kilka fajnych przykładów:)
 

okiennik

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2011
Posty
37
Punkty reakcji
1
Chciałbym odświeżyć temat. Mam właśnie w mieszkaniu mały remont i zastanawiam się, co zrobić z oknami. Do tej pory miałem takie typowe zasłony w kwiatki i nie ukrywam, że już mi się co nieco znudziły :p. Co lepsze będzie? Rolety? Żaluzje? Drewniane? Nie drewniane? Nie ukrywam, że ważne jest, żeby czyszczenie tego nie było jakoś bardzo uciążliwe :)
 

vmax

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2011
Posty
55
Punkty reakcji
1
To zależy, ile światła chcesz wpuścić do pokoju, czy jest to sypialnia, czy pokój "dzienny". Jeśli zależy Ci jednak na szybkim i prostym czyszczeniu, odradzałbym żaluzje, bo kurz szybko się zbiera. Dobrym rozwiązaniem są rolety - masz ogromny wybór i kolor możesz idealnie dopasować do ścian pokoju;) Ja montowałem u siebie rolety w prowadnicach, mniej więcej coś takiego:
http://www.roletex.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=174&Itemid=202
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Ja miałem takie żaluzję i osobiście nie byłem z nich zadowolony. Miałem je właśnie w łazience. Nie sądziłem, że z czasem się tak bardzo zużyją i zczernieją - wyglądało to naprawdę bardzo nieestetycznie. Zamiast tego kupiłem sobie po prostu kulka fajnych gadżetów na parapet w myin.pl i były to dużo lepiej wydane pieniądze. Świeczki dodadzą charakteru każdemu pomieszczeniu.
Szczerze, nie ma się czemu dziwić. Drewno jest tworzywem naturalnym organicznym i to normalne, że pod wpływem dużej wilgoci która jest w łazience zmienia trochę kolor(tak samo np podłoga z drewna). Pod wpływem światła również zachodzą zmiany, ale oprócz drewna też na materiałach różnych. Dlatego normalne jest, że z czasem rolety praktycznie każdego typu zużywają się i należy je zmienić.

SzklanaDama
 

monoton

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2011
Posty
259
Punkty reakcji
4
Drewniane posiadam, fajny klimat dają gdy słonce pada na okno. troszke sie kurza...
 

magia86

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Drewniane są super. W nowoczesnych wnętrzach dodają ciepła, bardzo ładnie wyglądają :)


foto6.jpg
 

terra_nova

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
ja jestem zachwycona drewnianymi żaluzjami - może faktycznie się kurzą, ale nadają wnętrzu pewien klimat :) w swojej sypialni mam jasne sosnowe meble i do nich dobrałam żaluzje pod kolor. Efekt jest po prostu kosmiczny :) jest w tym taki orientalny smaczek.
 
J

jagnam

Guest
Takie żaluzje nie wyglądają źle ale sama bym sobie takich nie zamontowała. Mam je obecnie w pracy oraz panie sprzątające bardzo na nie narzekają. Kurzą się. Poza tym obecnie nie jest to już tak modne. Niewiele osób je stosuje. Sama zdecydowałam sie na plisy.

k1_plisy_d.jpg
 

Edmund Zdun

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
No dobra, a co konkretnie chcesz kupić? Wiesz już? Bo jak nie, to odsyłam najpierw do katalogów producentów, żeby poznać produkty. Ja kupowałem w asmar-sklep.pl i super wyszło, bo mają nie tylko niskie ceny, ale co najważniejsze, kompetentnych sprzedawców. Polecam naprawdę.
 
T

TomkaJanka

Guest
Te żaluzje z możliwością odsłaniania z góry i dołu wydają się najbardziej praktyczną opcją
 

Paula889

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2016
Posty
36
Punkty reakcji
0
Alternative Trippin napisał:
Ja miałem takie żaluzję i osobiście nie byłem z nich zadowolony. Miałem je właśnie w łazience. Nie sądziłem, że z czasem się tak bardzo zużyją i zczernieją - wyglądało to naprawdę bardzo nieestetycznie. Zamiast tego kupiłem sobie po prostu kulka fajnych gadżetów na parapet w myin.pl i były to dużo lepiej wydane pieniądze. Świeczki dodadzą charakteru każdemu pomieszczeniu.
U mnie też takie żaluzje właśnie szybko zczerniały ;-/.Jednak najlepiej mieć plastikowe i już.
 

Magda40

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Paula889 napisał:
Ja miałem takie żaluzję i osobiście nie byłem z nich zadowolony. Miałem je właśnie w łazience. Nie sądziłem, że z czasem się tak bardzo zużyją i zczernieją - wyglądało to naprawdę bardzo nieestetycznie. Zamiast tego kupiłem sobie po prostu kulka fajnych gadżetów na parapet w myin.pl i były to dużo lepiej wydane pieniądze. Świeczki dodadzą charakteru każdemu pomieszczeniu.
U mnie też takie żaluzje właśnie szybko zczerniały ;-/.Jednak najlepiej mieć plastikowe i już.
Gratuluje gustu!
Żaluzje chyba kupiłyście w sieciówce, bo ja mam od 7 lat i nic mi się z nimi nie stało. Od czasu do czasu muszę tylko odkurzyć.
Jak kupujecie to warto uzyskać informacje z skąd pochodzą te deseczki, moje są holenderskiej firmy. Kupiłam przez polski sklep internetowy. Miałam problem z nie typowymi oknami, ale doradca zaproponował plisy.
 
Do góry