Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Dobry Kryminał

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#21 fiska

fiska

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 122 postów

Napisano 06 grudzień 2015 - 18:55

Polecam z całego serca trylogię Miłoszewskiego. Naprawdę wciągająca :)

• 0

#22 domin89

domin89

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 18 lipiec 2016 - 13:50

Ja od siebie mogę polecić "Piętno Midasa" Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Nie jest to typowy kryminał, bo ma też elementy romansu, ale jest bardzo wciągający. Historia rozgrywa się we Wrocławiu, a głównymi bohaterami są Jakub Rojalski - pasjonat fotografii oraz Karolina Linde - szefowa wydziału śledczego wrocławskiej policji. Bohaterowie spotykają się na przyjęcia weselnego. Bohaterka jest w trakcie trudnego śledztwa, które utknęło w miejscu, a tytułowy Midas uśmierca kolejne ofiary. Książka jest pełna trzymających w napięciu momentów oraz tajemnic. To co mnie zainteresowało, to dostępność dwóch różnych zakończeń tej książki. Można samemu wybrać jak ta historia się skończy. 

• 0

#23 Augusta

Augusta

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 11 listopad 2016 - 19:47

Polecam z całego serca trylogię Miłoszewskiego. Naprawdę wciągająca :)

A mnie Miłoszewski w ogóle nie podszedł :)

Uwielbiam dobre kryminały - im bliższe klasycznej Christie, tym lepiej. Ostatnio mamy wysyp polskich kryminałów, dopiero się wśród nich rozglądam. Dobrze pisze Puzyńska, niezła jest Bonda - oprócz fatalnych "Lampionów", którym zrobiono niezłą reklamę, ale poza nią - nic tu nie ma (fabuła, język - wszystko koszmar). Jestem wielka fanką Kathy Reichs - współpracowała ze scenarzystami serialu "Bones" - główna bohaterka jej książek to właśnie Brennan. Na szczęście poza imieniem i nazwiskiem nic wspólnego z serialową Tempe nie ma - książki są rewelacyjne. Warto podkreślić, że sama Reichs jest anatomopatologiem, więc powieści są bardzo wiarygodne w szczegółach, dokładne, a jednocześnie napisane tak, że laik zrozumie. Lubię też książki Charlotte Link, "Mgłę" Kai Malanowskiej, "Ene, due, śmierć" M.J. Arlidge'a.

Ogólnie czytam dużo kryminałów - jak trafię na coś fajnego, to mogę się podzielić informacją :)

• 0

#24 Marseille

Marseille

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 77 postów

Napisano 07 luty 2017 - 19:18

Bardzo lubię kryminały z lekkim wątkiem obyczajowym. Cenię sobie wspomnianą tu wcześniej Puzyńską i Miłoszewakiego.

Użytkownik Pincerka edytował ten post 07 luty 2017 - 19:23

• 0

#25 Bal_lerina

Bal_lerina

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 25 kwiecień 2017 - 20:11

A ja nie jestem znawcą gatunku, ale bardzo przypadła mi do gustu postać komisarza Maciejewskiego wykreowana przez Wrońskiego.

• 0

#26 soova

soova

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów

Napisano 08 maj 2017 - 10:44

A ja nie jestem znawcą gatunku, ale bardzo przypadła mi do gustu postać komisarza Maciejewskiego wykreowana przez Wrońskiego.

A co to bo nie kojarzę? :) A myślałam, że jestem ogarnięta bardziej w literaturze ;)

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#27 Bal_lerina

Bal_lerina

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 10 maj 2017 - 21:18

A co to bo nie kojarzę? :) A myślałam, że jestem ogarnięta bardziej w literaturze ;)

Nie da się być ogarniętym we wszystkich autorach i gattunkach. Ja niedawno poznałam pisarza, a toeraz już wyszła jego ósma czy nawet 9 powieść o tym bohaterze - (Czas Herkulesów) komisarzu Maciejewskim Ciekawy typ, troche spod ciemnej gwiazdy chiociaż strażnik prawa ;) Nie lubie nic regulować, za to lubi strzelić setę. 

• 0

#28 OhmyBook

OhmyBook

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 16:48

Polecam "Teatr złoczyńców" Melanie Rio. Mimo że nie aż tak mnie zachwycają kryminały, ale ten mnie wciągnął tak, że musiałam zarwać nockę, ale przeczytałam do końca. Niestandardowa fabuła, ciekawi bohaterowie, bardzo silne osobowości i każda ma swój unikatowy portret psychologiczny. Aż do samego końca się nawet nie domyślasz czym się wszystko skończy. POLECAM :)

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#29 Magdalena221

Magdalena221

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 03 grudzień 2017 - 20:06

Sprawdziłam z ciekawości ten Teatr Złoczyńców i to książka, którą ostatnio oglądałam! Myślałam o zakupie. Okładka niczym Hamlet Szekspira. To może znak?

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0