Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

- - - - -

Co na kaca?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#21 icker16

icker16

bohater outsiderów

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1210 postów

Napisano 27 grudzień 2009 - 13:41

Przed piciem jakąś tabletkę wziąć bo po piciu to już daremne jest staranie się . :P
  • 0

#22 Agnieszka7777

Agnieszka7777

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 53 postów

Napisano 28 grudzień 2009 - 11:11

Mi aspiryna nic nie pomagała, wszystko zależy od naszego organizmu. Moim zdaniem lepiej działają leki specjalnie do tego typu dolegliwości przeznaczone m.in. KC-24 wymienione wcześniej. W czasie świąt wypiłam z drinkami ten lek i czułam się następnego dnia jakbym w ogóle nie piła alkoholu.
  • 0

#23 Guest_blondyneczka83_*

Guest_blondyneczka83_*
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2009 - 18:21

Przed piciem wypić dużo wody, zjeść porządny i troszkę tłusty posiłek koniecznie z żółtym serem (hamuje wchłanianie alkoholu - można więcej wypić), po czym połykamy dwie tabletki rutinoscorbinu (lub czegoś podobnego).
W czasie picia pijemy NIE TYLKO alkohol, ale także dużo soków :)
Przed snem pijemy również sok, po nocnym przebudzeniu do WC również. Rano kaca nie ma :]

Swoją drogą dlaczego uważasz, że faceci mają większe doświadczenie?
Osobiście uważam, iż sporo kobiet pije więcej od niejednego faceta :)

Może nie uważam, ale tak się po prostu przyjęło, że to właśnie najczęściej mężczyzn spotykamy pijanych. Rzecz jasna kobiety również piją i to nierzadko więcej niż faceci, ale robią to bardzo często w domu, tam gdzie ich nie widać. Swoją drogą dlaczego gdy ktoś widzi kobietę pijaną, to uważa się ją za alkoholiczkę, dno i nierzadko za dz...kę - wszak to faceci wymyślili hasło "baba pijana, d...a sprzedana". Na ten temat, to można dużo gadać, ale ja w żaden sposób nie chce, aby faceci poczuli się jak pijacy - tak po prostu napisałam :P

A co do metod na kaca, to ja już zakupiłam sobie rutinoscorbin, magnez+potas i kc24 - przed sylwestrem będzie jak znalazł :D :D :D
  • 0

#24 Zapałka1989

Zapałka1989

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 30 styczeń 2010 - 16:33

Co na kaca?
- Litr wody!!
-KIEDY? przed, czy po wódce??
-ZAMIAST!!!!
  • 0

#25 królewnaa

królewnaa

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 134 postów

Napisano 30 styczeń 2010 - 20:18

"Na kaca,najlepsza praca" Sprawdziłam i skutkuje :)
  • 0

#26 sbnwp

sbnwp

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 16 luty 2010 - 00:33

Zgadzam się z pracą. 2 godzinki konkretnej pracy (chodzi o to aby się wypocić) oraz pić wodę aby uzupełniać przy tym płyny. Polecam do tego witaminkę c oraz magnez.

Ja osobiście to stary sprawdzony system mam - picie z rana mleka, następnie stukanie brązem o porcelanę:) pierwszy posiłek czyli obiad i gragitarra.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#27 Guest_halek77_*

Guest_halek77_*
  • Goście

Napisano 04 listopad 2010 - 16:34

Na kaca dobre są tabletki i woda, duzo wody.
Ja zawsze biorę Prevento, 2 szt i ciągle piję wode. Po tym wszystko ładnie gra
  • 0

#28 Rafał.Józefiak

Rafał.Józefiak

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 04 listopad 2010 - 20:15

Przyznam że wielu z nas ma jakieś wyjście z kaca, niektórzy nawet zabawne.
Kilka osób słyszałem pije kawę z dodatkiem soli i to ponoć działa.A i jeszcze brows zupa.
Słyszałem że dobrze działają te rzeczy, bynajmiej na moją kobiete to działa rosół , i nie ważne ile wyłepie wstaje na nogi po rosole jak nikt inny.:D
Ja mam inną receptę która stawia na nogi i działa w 100% już po kilkudziesięciu minutach, ale nie mogę robić tu reklamy.Zdradzę że chodzi o silne przeciwutleniacze:ok: :ok:
  • 0

#29 Bladi

Bladi

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 16 grudzień 2010 - 18:46

Ja proponuje w dzień po imprezie zjeść ciepły rosół, nic tak nie pomaga.
  • 0

#30 Guest_Mabel_*

Guest_Mabel_*
  • Goście

Napisano 27 maj 2013 - 14:23

Przede wszystkim nie pić na pusty żołądek -  o tym należy pamiętać. A po imprezie wyspać się, podjeść sobie ogórków kiszonych, wypić zsiadłe mleko albo kefir. Na pewno warto na obiad zjeść rosół, podobno niezła też jest na kaca zupa pomidorowa. Z innych rzeczy, jakie polecali mi znajomi: woda gazowana, woda z cytryną, kapusta kiszona. Wiem jeszcze, że bardzo skuteczne i dające szybkie efekty jest odtruwanie poalkoholowe, więc jeśli kac trzyma mocno to warto spróbować.

• 0

#31 Maciekzal

Maciekzal

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 maj 2013 - 22:17

Na kaca polecam ciepły rosołek lub cokolwiek tłustego. Na mnie zawsze działa ;)

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#32 TomBombadil

TomBombadil

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 02 kwiecień 2017 - 15:27

Przed położeniem się spać, pije czystą wodę (zwykle kranówkę) ile tylko dam rady wypić. I zwykle to mi wystarcza, żeby kaca nie mieć. Jednak jak się zdarzy, że coś jeszcze odczuwam z wczoraj, to wyciskam sobie cytrynę, dodaje wody, miodu i to mnie ratuje. Też praca fizyczna pomaga, popiliśmy z kumplem przed jego wyprowadzką, po wciągnięciu na czwarte piętro pralki i lodówki, wszystko nam przeszło. :D

• 0

#33 lupin

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisano 03 kwiecień 2017 - 17:22

ja to pije glukoze z cytryną

p.s najlepsze na kaca jest powietrze z pompki od materaca

• 0

#34 TomaszTomasz

TomaszTomasz

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 666 postów

Napisano 04 kwiecień 2017 - 18:55

Taka prawda że na kaca skutecznym i jedynym sposobem jest, ponowne spożycie alkoholu. 

• 1

#35 Hyszky22

Hyszky22

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 06 kwiecień 2017 - 15:47

Mi pomaga bardzo po piciu ( mam na mysli jak juz przyjde do domu po imprezie) zmuszenie się do wypicia 0.5l wody niegazowanej i przygotowanie na rano wody z miodem ( miód musi popracować przez noc i rozłożyć cukry). Pierwsze co robie po wstaniu to wypijam ten miód i idę wysikać się :D . Pomaga za każdym razem :)

• 0

#36 plu_zu

plu_zu

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 17 sierpień 2017 - 11:47

Dużo witaminy C i dużo płynów niealkoholowych w tarkcie. Poza tym pomaga tłusty posiłek przed piciem. Taki rosołek albo goloneczka :D

• 0

#37 TomaszTomasz

TomaszTomasz

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 666 postów

Napisano 18 sierpień 2017 - 20:48

Jak już, drogie dzieci, to potas. Np banany, ogólnie warzywa, pomidory. A tak naprawdę, nie ma metody. Piłeś, cierp... 

• 1

#38 jazow

jazow

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 19 sierpień 2017 - 14:45

Ktoś o rosołku pisał.Właśnie-rosołek domowej roboty przed chlaniem.A po imprezie jak już mamy zamiar rano wypić wodę z flakonu ukradzioną kwiatkom to chyba lepiej piwo.

• 0

#39 Anhella

Anhella

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 04 październik 2017 - 11:31

Jak już kac dopadnie to dobry jest 2kc restart, niedawno się przekonałam jak dzień wcześniej ostro balowałam a kolejnego mieli wpaść rodzice narzeczonego o czym zupełnie zapomniałam :D wtedy właśnie mój ukochany który najpierw się wkurzył poszedł do apteki i wrócił właśnie z tym :D łyknęłam kilka i wzięłam godzinną kąpiel i musze przyznać, że jako tako się czułam bo wcześniej to nie mogłam się nawet z łóżka podnieść :D

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#40 Mr Papuga

Mr Papuga

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 187 postów

Napisano 08 październik 2017 - 16:32

Ja zarzucam tabsa na ból głowy i jestem jak nowy, tyle, że zjedzcie coś przedtem bo  raz miałem niezły ból brzucha.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0