Co na kaca?

B

blondyneczka83

Guest
Postanowiłam poruszyć ten temat w męskiej części forumowiska, ponieważ śmiem twierdzić, że macie ciut większe doświadczenie aniżeli kobiety. Chciałabym się dowiedzieć, jakie macie sposoby walki z kacem. Dodam, że zbliża mi się wieczór panieński koleżanki, gdzie alkohol będzie się lał strumieniami - to będzie w sobotę, a w niedziele wypada mi chrzest mojego chrześniaka, a więc jako chrzestna muszę stać na nogach żeby orła nie wywinąć albo i nie zwymiotować w kościele :D :D :D Zdaje się na wasze magiczne sztuczki, które pomogą zapobiegnąć kacowi (albo i kacu :D ), lub ewentualnie zminimalizują jego skutki do minimum.
 

theoddone

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2009
Posty
108
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Czym się strujesz tym się lecz :sexy:
A tak na poważnie to mnie pomaga gorzka herbata bądź kefir :p
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Jest bardzo obszerny topic na ten temat. Poszukaj, bo mi się nie chce :p
 

RdK16

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
367
Punkty reakcji
7
Wiek
32
Wiesz, z tym kacem to chyba jest tak, że jak wiadomo alkohol odwadnia i tą wodę bierze równierz z mózgu przez co on się kurczy i uciska jakieś neurony i z tego jest kacyk, więc przed pojsciem spac wypij z 1 litr wody mineralnej niegazowanej, żeby mózg się trochę nawodnił i kacyk będzie mniejszy, aa i jeszcze chyba witamina c jest dobra.
 

theoddone

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2009
Posty
108
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Właściwie są jakieś tabletki na kaca, więc radziłbym poczytać i o tym, bo sam nie znam ich działania ani skutków ubocznych i przeciwwskazań.
 
B

blondyneczka83

Guest
Najlepsza na kaca jest pompka od materaca ;p


Jak już coś to powietrze, a nie pompka :D :D :D

Też słyszalam o jakichś tabletkach na kaca - w żabce kupiłam ostatnio KC-24 (2 opakowania :D). Myślę, żeby je wypróbować w międzyczasie :D Również słyszałam o witaminie C. Jeżeli chodzi o tą wodę, to jest różnie, bo czasami nie wleje się w siebie przed snem 1 litra - już częściej jest tak, że w nocy się budzimy i pijemy bo nas suszy :D

Ja wypróbuje z 2-3 witaminki C przed imprezą + KC-24 i ten sam zestaw tuż po przebudzeniu - może efekty okaża się korzystne :D
 

paski1991

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
92
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Najlepiej przed snem iść się wyrzygać ( to co sie wypiło ) pomaga...
 
B

blondyneczka83

Guest
Ale według mnie to nie jest normalny pomysł - iść się wyrzygać. Żeby mieć kaca nie trzeba się zalać w trupa - wystarczy wypić 3 piwa aby na drugi dzień "umierać". Ja osobiście nie wyobrażam sobie zmuszania się do wymiotów. Wolę witaminę C albo rutinoscorbin w połączeniu z tabletkami, które zostały stworzone z myślą o zabiciu kaca, typu KC-24
 

Pitagoras

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2009
Posty
28
Punkty reakcji
0
kac to jak wiadomo odwodnienie trzeba więc pić, a nie ważne co wode kefir cherbate aby dużo tego było
 

rosik

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Co na kaca. Hmm każdy powie Ci coś innego bo na wszystkich to samo nie działa. Na mnie akurat świeże powietrze. Jakiś spacer krótki przejść się przynajmniej 5-10min.
 

motyx

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2008
Posty
185
Punkty reakcji
2
Ja nie wiem co wy macie. Ja jeszcze nigdy nie miałem kaca. Po żadnej imprezie nie miałem ciężkiego poranka, nie byłem rozdrażniony, nie bolała mnie głowa....
 

rosik

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Ja nie wiem co wy macie. Ja jeszcze nigdy nie miałem kaca. Po żadnej imprezie nie miałem ciężkiego poranka, nie byłem rozdrażniony, nie bolała mnie głowa....

Jak się imprezuje z butelką piccolo to nie ma się co dziwić...
 
B

blondyneczka83

Guest
Człowiek by wiele dał, żeby mógł pić ile chce. A tutaj niestety pije się z myślą, że gdy się obudzimy będziemy cierpieć :D

Każdy ma w sumie swoje sposoby. Jednak najlepsze ze wszystkich, to chyba witamina C, KC24, świeże powietrze, duuużo snu i tyle samo wody niegazowanej - w końcu organizm skacowany, to organizm odwodniony.
 

Agnieszka7777

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
53
Punkty reakcji
0
Zawsze mam w torebce KC-24 i odtąd nie wiem co to znaczy kac. Kiedyś nawet po piwie miałam kaca. Tabletki łykam w czasie spożywania alkoholu (2-3 kapsułki). Tym bardziej teraz kiedy zbliża się okres świąt i imprez warto się w niego zaopatrzyć.
 

Quirel

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2007
Posty
335
Punkty reakcji
10
Przed piciem wypić dużo wody, zjeść porządny i troszkę tłusty posiłek koniecznie z żółtym serem (hamuje wchłanianie alkoholu - można więcej wypić), po czym połykamy dwie tabletki rutinoscorbinu (lub czegoś podobnego).
W czasie picia pijemy NIE TYLKO alkohol, ale także dużo soków :)
Przed snem pijemy również sok, po nocnym przebudzeniu do WC również. Rano kaca nie ma :]

Swoją drogą dlaczego uważasz, że faceci mają większe doświadczenie?
Osobiście uważam, iż sporo kobiet pije więcej od niejednego faceta :)
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Swoją drogą dlaczego uważasz, że faceci mają większe doświadczenie?
Osobiście uważam, iż sporo kobiet pije więcej od niejednego faceta :)

Stereotypy, mój drogi.

Pijany facet - ok, może miał jakąś okazję, da się znieść.
Pijana kobieta - dno, zero, alkoholiczka.

A wg mnie wszystko jest dla ludzi, a zbliżające się święta i sylwek to okazja żeby sobie trochę pofolgować :)
 

NiceTry

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Miasto
Dolny Śląsk
@Quirel

Zjedzenie czegos tlustego nie sprawi, ze nazajutrz nie bedzie kaca. Bedziesz mogl wiecej wypic nie bedac naj****, ale ten sam alkohol odezwie sie kilka godzin pozniej. Nie pamietam dokladnie dlaczego, ale z pewnoscia nasza watroba musi wyprodukowac sporo zolci, zeby emulgowac tluszcz, ktory sobie wczesniej wladowales. Przez to alkohol dostaje sie do krwi duzo wolniej i w mniejszych ilosciach.

Na kaca polecam lyzeczke miodu przed snem, ewentualnie sok z cytryny(tak z kieliszek). W zadnym wypadku witamine C... Witamina C rozrzedza krew, dzieki czemu alkohol szybciej i gwaltowniej krazy po naszym organizmie. Jakby sie juz uwziac na witaminy to tylko te zawarte w owocach i warzywach. Dobrze jest tez z rana zejsc duzo bialka, aby wspomoc jego regeneracje po alkoholu.
 

nike19

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2009
Posty
111
Punkty reakcji
1
po libacji polecam zajrzeć do apteczki po aspiryne. Jeden łyk i nazajutrz nowy człowiek :)
 

afadro

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
65
Punkty reakcji
0
KC24 wychodzi taniej niż aspiryna a ma lepsze odtruwające działanie.
 
Do góry