Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

- - - - -

Co na kaca?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Guest_blondyneczka83_*

Guest_blondyneczka83_*
  • Goście

Napisano 24 listopad 2009 - 00:46

Postanowiłam poruszyć ten temat w męskiej części forumowiska, ponieważ śmiem twierdzić, że macie ciut większe doświadczenie aniżeli kobiety. Chciałabym się dowiedzieć, jakie macie sposoby walki z kacem. Dodam, że zbliża mi się wieczór panieński koleżanki, gdzie alkohol będzie się lał strumieniami - to będzie w sobotę, a w niedziele wypada mi chrzest mojego chrześniaka, a więc jako chrzestna muszę stać na nogach żeby orła nie wywinąć albo i nie zwymiotować w kościele :D :D :D Zdaje się na wasze magiczne sztuczki, które pomogą zapobiegnąć kacowi (albo i kacu :D ), lub ewentualnie zminimalizują jego skutki do minimum.
  • 0

#2 theoddone

theoddone

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 24 listopad 2009 - 20:20

Czym się strujesz tym się lecz :sexy:
A tak na poważnie to mnie pomaga gorzka herbata bądź kefir :P
  • 0

#3 USSJ

USSJ

so fucking bad :]

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3208 postów

Napisano 24 listopad 2009 - 21:02

Jest bardzo obszerny topic na ten temat. Poszukaj, bo mi się nie chce :P
  • 0

#4 RdK16

RdK16

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 367 postów

Napisano 24 listopad 2009 - 21:09

Wiesz, z tym kacem to chyba jest tak, że jak wiadomo alkohol odwadnia i tą wodę bierze równierz z mózgu przez co on się kurczy i uciska jakieś neurony i z tego jest kacyk, więc przed pojsciem spac wypij z 1 litr wody mineralnej niegazowanej, żeby mózg się trochę nawodnił i kacyk będzie mniejszy, aa i jeszcze chyba witamina c jest dobra.

Użytkownik RdK16 edytował ten post 24 listopad 2009 - 21:11

• 0

#5 theoddone

theoddone

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 24 listopad 2009 - 21:52

Właściwie są jakieś tabletki na kaca, więc radziłbym poczytać i o tym, bo sam nie znam ich działania ani skutków ubocznych i przeciwwskazań.
  • 0

#6 motyx

motyx

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 185 postów

Napisano 24 listopad 2009 - 23:46

Najlepsza na kaca jest pompka od materaca ;p

Użytkownik motyx edytował ten post 24 listopad 2009 - 23:46

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 Guest_blondyneczka83_*

Guest_blondyneczka83_*
  • Goście

Napisano 30 listopad 2009 - 13:22

Najlepsza na kaca jest pompka od materaca ;p

Jak już coś to powietrze, a nie pompka :D :D :D

Też słyszalam o jakichś tabletkach na kaca - w żabce kupiłam ostatnio KC-24 (2 opakowania :D). Myślę, żeby je wypróbować w międzyczasie :D Również słyszałam o witaminie C. Jeżeli chodzi o tą wodę, to jest różnie, bo czasami nie wleje się w siebie przed snem 1 litra - już częściej jest tak, że w nocy się budzimy i pijemy bo nas suszy :D

Ja wypróbuje z 2-3 witaminki C przed imprezą + KC-24 i ten sam zestaw tuż po przebudzeniu - może efekty okaża się korzystne :D
  • 0

#8 aduśś91

aduśś91

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 92 postów

Napisano 30 listopad 2009 - 18:29

Najlepiej przed snem iść się wyrzygać ( to co sie wypiło ) pomaga...
  • 0

#9 Guest_blondyneczka83_*

Guest_blondyneczka83_*
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2009 - 18:34

Ale według mnie to nie jest normalny pomysł - iść się wyrzygać. Żeby mieć kaca nie trzeba się zalać w trupa - wystarczy wypić 3 piwa aby na drugi dzień "umierać". Ja osobiście nie wyobrażam sobie zmuszania się do wymiotów. Wolę witaminę C albo rutinoscorbin w połączeniu z tabletkami, które zostały stworzone z myślą o zabiciu kaca, typu KC-24
  • 0

#10 Pitagoras

Pitagoras

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 04 grudzień 2009 - 13:54

kac to jak wiadomo odwodnienie trzeba więc pić, a nie ważne co wode kefir cherbate aby dużo tego było
  • 0

#11 rosik

rosik

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 05 grudzień 2009 - 21:26

Co na kaca. Hmm każdy powie Ci coś innego bo na wszystkich to samo nie działa. Na mnie akurat świeże powietrze. Jakiś spacer krótki przejść się przynajmniej 5-10min.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 motyx

motyx

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 185 postów

Napisano 05 grudzień 2009 - 22:23

Ja nie wiem co wy macie. Ja jeszcze nigdy nie miałem kaca. Po żadnej imprezie nie miałem ciężkiego poranka, nie byłem rozdrażniony, nie bolała mnie głowa....
  • 0

#13 rosik

rosik

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 06 grudzień 2009 - 09:34

Ja nie wiem co wy macie. Ja jeszcze nigdy nie miałem kaca. Po żadnej imprezie nie miałem ciężkiego poranka, nie byłem rozdrażniony, nie bolała mnie głowa....

Jak się imprezuje z butelką piccolo to nie ma się co dziwić...
  • 0

#14 Guest_blondyneczka83_*

Guest_blondyneczka83_*
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2009 - 22:59

Człowiek by wiele dał, żeby mógł pić ile chce. A tutaj niestety pije się z myślą, że gdy się obudzimy będziemy cierpieć :D

Każdy ma w sumie swoje sposoby. Jednak najlepsze ze wszystkich, to chyba witamina C, KC24, świeże powietrze, duuużo snu i tyle samo wody niegazowanej - w końcu organizm skacowany, to organizm odwodniony.
  • 0

#15 Agnieszka7777

Agnieszka7777

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 53 postów

Napisano 21 grudzień 2009 - 11:38

Zawsze mam w torebce KC-24 i odtąd nie wiem co to znaczy kac. Kiedyś nawet po piwie miałam kaca. Tabletki łykam w czasie spożywania alkoholu (2-3 kapsułki). Tym bardziej teraz kiedy zbliża się okres świąt i imprez warto się w niego zaopatrzyć.
  • 0

#16 Quirel

Quirel

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 335 postów

Napisano 21 grudzień 2009 - 23:35

Przed piciem wypić dużo wody, zjeść porządny i troszkę tłusty posiłek koniecznie z żółtym serem (hamuje wchłanianie alkoholu - można więcej wypić), po czym połykamy dwie tabletki rutinoscorbinu (lub czegoś podobnego).
W czasie picia pijemy NIE TYLKO alkohol, ale także dużo soków :)
Przed snem pijemy również sok, po nocnym przebudzeniu do WC również. Rano kaca nie ma :]

Swoją drogą dlaczego uważasz, że faceci mają większe doświadczenie?
Osobiście uważam, iż sporo kobiet pije więcej od niejednego faceta :)

Użytkownik Quirel edytował ten post 21 grudzień 2009 - 23:37

• 0

#17 USSJ

USSJ

so fucking bad :]

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3208 postów

Napisano 22 grudzień 2009 - 15:25

Swoją drogą dlaczego uważasz, że faceci mają większe doświadczenie?
Osobiście uważam, iż sporo kobiet pije więcej od niejednego faceta :)

Stereotypy, mój drogi.

Pijany facet - ok, może miał jakąś okazję, da się znieść.
Pijana kobieta - dno, zero, alkoholiczka.

A wg mnie wszystko jest dla ludzi, a zbliżające się święta i sylwek to okazja żeby sobie trochę pofolgować :)
  • 0

#18 Nice Try

Nice Try

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 23 grudzień 2009 - 15:58

@Quirel

Zjedzenie czegos tlustego nie sprawi, ze nazajutrz nie bedzie kaca. Bedziesz mogl wiecej wypic nie bedac naj****, ale ten sam alkohol odezwie sie kilka godzin pozniej. Nie pamietam dokladnie dlaczego, ale z pewnoscia nasza watroba musi wyprodukowac sporo zolci, zeby emulgowac tluszcz, ktory sobie wczesniej wladowales. Przez to alkohol dostaje sie do krwi duzo wolniej i w mniejszych ilosciach.

Na kaca polecam lyzeczke miodu przed snem, ewentualnie sok z cytryny(tak z kieliszek). W zadnym wypadku witamine C... Witamina C rozrzedza krew, dzieki czemu alkohol szybciej i gwaltowniej krazy po naszym organizmie. Jakby sie juz uwziac na witaminy to tylko te zawarte w owocach i warzywach. Dobrze jest tez z rana zejsc duzo bialka, aby wspomoc jego regeneracje po alkoholu.
  • 0

#19 nike19

nike19

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 111 postów

Napisano 23 grudzień 2009 - 16:17

po libacji polecam zajrzeć do apteczki po aspiryne. Jeden łyk i nazajutrz nowy człowiek :)
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 afadro

afadro

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 65 postów

Napisano 25 grudzień 2009 - 13:59

KC24 wychodzi taniej niż aspiryna a ma lepsze odtruwające działanie.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0