Co polecacie dla początkowej narciarki? jaki strój, narty?

Roliss

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam Was :)

Mam do Was prośbę :) Rok temu jeździlam pierwszy raz na nartach, pozyczałam stroj jak i narty, kije od kolezanki. Baaaardzo spodobał mi się ten sport :D W tym sezonie zimowmym chce miec już swoje wyposazenie narciarskie. Polecicie mi gdzie znajde wszystkie potrzebne tanie rzeczy? :p Szukam jakiegoś sklepu internetowego, żeby kupic jak najwięcej rzeczy za jedna przesylką :) Jaki polecacie sklep?

I jakie rzeczy do zakupu? dla początkowej amatorki narciarstwa :D

Czekam na Wasze propozycje ;)
 

samozdrowie

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2009
Posty
177
Punkty reakcji
0
Uh, temat wciąż aktualny, bo zima trwa. Wszystkim, którzy są jeszcze leszczami na stoku, polecam artykuły na temat tego jak dobrać narty. A jeśli chodzi o ciuchy, to radzę kupić nówki a nie pożyczać, jeśli poważnie myślisz o narciarstwie. Zaraz namnoży się dużo promocji, bo już luty i na przyszły sezon będzie można kupić tanio odzież narciarską. Ja znalazłam świetny sklep z ciuchami m.in. narciarskimi (bo mają też biegowe, rowerowe, termoaktywne).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
B

benjamima

Guest
haha, temat z zeszłego roku, ale sezon na zakupy właśnie się rozpoczyna ;) od kilku dni szukam sprzętu w znośnych cenach, bo na nówki mnie na pewno nie stać... mam ten plus, że jestem z Krakowa, i siedzibę ma tu sklep internetowy dobrenarty.pl, gdzie mają jedno-dwu sezonowe używki po 1/3 ceny nówek. W sumie podchodziłem do zakupu używek podejrzliwie, ale kontaktowałem się z tym sklepem, i powiedzieli mi, że narty można wypożyczyć na 1-2 dni, i jak nam się nie spodobają to zwrócić, płacąc tylko koszt wypożyczenia ( 30-50 zł w zależności od klasy sprzętu )... A jak nam się spodobają, to możemy je kupić po normalnej cenie, nie płacąc za wypożyczenie :] z tego co wiem to wysyłka działa podobnie, jak nam ewidentnie sprzęt nie pasuje, to odsyła się go bezproblemowo. W każdym razie zastanawiam się czy w tym roku nie zmienić preferencji na snowboard, bo kiedyś jeździłem, i w sumie "łapałem" od samego początku :p
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Mi bliżej do snowboardu niż nart :) Na nartach uczyłem się jeździć jak byłem dzieckiem, teraz jeżdżę na jednej desce. Do nart może wkrótce wrócę, ale to jeszcze nie jest pewne. Cały sprzęt jednak trochę kosztuje. A ostatnio się wykosztowałem na deskę właśnie.
 
B

benjamima

Guest
Co do samych ciuchów, to warto poprzeglądać te dostępne tu Odzież w góry/narty dla wymagających można wybrać wszystko, od spodni i kurtek, po bieliznę termoaktywną. A cały asortyment jest typowo w ciężkie warunki pogodowe i terenowe, więc na desce się świetnie sprawdzi :]
 

CargO

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
1
Zobacz na stronę dobre narty masz tam taką fajną opcje która się nazywa "Asystent doboru sprzętu" jeśli się na tym nie znasz możesz z niego skorzystać z tego co się nim trochę bawiłem muszę przyznać że trafnie dobiera sprzęt. Ceny w tym sklepie równiez są przystępne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

acidation

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2010
Posty
65
Punkty reakcji
1
Siec intersport, której sklep znajdziesz w każdym większym mieście w kraju. Kupisz tam wszystko, a w tym momencie i w dobrej cenie, bo mają sporo zimowych promocji. Poczytaj gazetkę. Ja wyrwałem ostatnio świetne gogle uvex za 130zł :)
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Jeżeli jesteś osoba początkującą, to faktycznie strona dobrenarty.pl może być bardzo pomocne. Z opcją asystenta na pewno o wiele szybciej pójdzie Ci dobranie odpowiedniego sprzętu. A przy okazji możesz tam skompletować bardzo tanio cały sprzęt, także jest to idealna strona dla wszystkich amatorów narciarstwa :)
 
C

compton_style

Guest
Jeśli chodzi o odzież termoaktywną to polecam ciuchy amerykańskiej firmy Under Armour, naprawdę wysoka jakość materiału, ciało się w nich praktycznie nie poci. Można je dostać na stronie fa-pol.pl, tam mają chyba całą kolekcję.
 

CargO

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
1
Warto zainwestować w odzież termoaktywną na narty przynajmniej nie trzeba się ubierać na tak zwaną "cebulę" dzięki czemu mamy większą swobodę ruchu.
compton_style dzięki za podesłanie sklepu ceny mają tam fajne :)
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Grrr naoglądałem się filmików narciarskich i znowu mnie to pociąga i chcę sobie kupić narty :D Poczekam jak ceny spadną i kupie sobie coś już na przyszły sezon :) Deska daje mi sporo przyjemności, ale jednak jak to mówią stara miłość nie rdzewieje :D
 
C

compton_style

Guest
Cargo nie ma za co, sam sklep jest naprawdę godny polecenia. Mam koszulkę i getry tej firmy i są naprawdę bardzo wysokiej jakości. Na narty to szczególnie dobre są te z kolekcji Cold Gear , nie pozwalają się wychłodzić nawet po ostrych zjazdach :)
 

Silna13

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Przede wszystkim kup sobie dobrej jakości bieliznę termoaktywną nie będzie CI wtedy zimno i nie zapocisz się jak pod innymi sztucznościami. Ja kupowałam sobie i chłopakowi na allegro.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
M

maniana1005

Guest
ja ze swej strony polecam Ci Snowx to outlet zimowy, z pewnością wybierzesz coś dla siebie, spodobają Ci się ceny no i to na co zwracasz uwagę czyli, to sklep internetowy :) jest niedrogi i dobrze wyposażony, można dopytać się specjalistów o swój wybór polecam ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
wiesz co do sprzętu to śmiało możesz kupić używany, jak dobrze poszukasz to znajdziesz taki w dobrym stanie i za grosze. Ale jak ci się bardzo spodobał ten sport to warto pomyśleć o ciepłej odzieży, żebyś podczas jazdy nie zmarzła za bardzo.
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
przede mną mój debiut na deskach... ja planuję wypożyczyć sprzęt, bo póki co nie wiem czym to się je, a ciuchy albo pożyczę od koleżanki, albo poszukam czegoś w ciucholandach. natomiast ten woolpower to ma rzeczy z owczej wełny, z moich żeglarskich doświadczeń wynika, że to dobra rzecz. takie skarpety czy koszulka może się przydac nie tylko na tę jedną okazję, bardzo ciepła rzecz, na zimę rzeczywiście przydatna.
 

Gracek90

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
21
Punkty reakcji
0
Myślę, że swoje poszukiwania możesz rozpocząć od sklepów GLOBAL-L. Jeżeli chodzi o sprzęt, to pod względem jakości, znajdziesz tam całkiem ciekawe zabawki, a jednocześnie w miarę tanie. Musisz jednak liczyć się z tym, że nie są one hmm "klasą światową", że tak powiem. No ale za taki sprzęt musiał byś zapłacić znacznie więcej. Rozejrzyj się tam, sprawdź na forach czy dany sprzęt będzie odpowiedni dla ciebie i zobaczysz, że jakoś to pójdzie.
 

kambart

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ze swojej strony polecam odzież termoaktywną Viking i Tervel:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Iwona Patynowska

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Temat zimowy powraca jak bumerang, czas zaopatrzyć się w nowe stroje zimowe, lub też i wymienić sprzęt np narty, nie chciałabym tu reklamować nic ale ja zakupiłam sobie nową garderobę tu [] a konkretnie bieliznę termoaktywną i bardzo sobię chwalę, to nie odzowna cześć ubioru na stoku.
 
Do góry