Jak zlikwidować nieprzyjemny oddech?

stryju2566

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
Mam taki problem, a mianowicie nieprzyjemny zapach z ust. Nie wiem tylko czemu on mi się przytrafił. Myję zęby dwa razy dziennie po 4-5 minut (!). Przeczytałem też, na necie, że może być to spowodowane piciem kolorowych soków, ale mnie też to nie dotyczy - piję tylko wodę mineralną. Ktos mial taki problem ? Jak go rozwiązac ?
 

dizelkowi

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2009
Posty
175
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Miasto
Bydgoszcz
Jeśli masz nieprzyjemny oddech, to są to problemy z wątrobą...
ale myślę że to tylko przez to co jesz codziennie...
I staraj się myć zęby po każdym posiłku....
Pozdrawiam Damian
 

stryju2566

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
Tylko ze ja prawie codziennie jem co innego więc skad mam wiedziec przez co jest to spowodowane ? :/
 

LQ2009

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2009
Posty
165
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
****
Mój brat miał coś podobnego. To się chyba nazywa "reflux"(o ile mi się z nazwą lekarstwa nie pomyliło :)). Musisz iść z tym do lekarza i powiedzieć,że jest taka sprawa. Powinien przepisać jakieś lekarstwo i już powinno być ok.
 

xeMeSx

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2008
Posty
74
Punkty reakcji
0
pij jogurty naturalne. serio pomaga :) po jakimś czasie zniknie nieprzyjemny zapach ;)
 

Rycerz

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
264
Punkty reakcji
4
Miasto
Z Bogdańca jestem
Ja pije co dziennie 0,5l jogurtu i nic mi to nie pomaga. Myję zęby 3x dziennie, byłem u dentysty i nic. Dopiero jak dokładnie umyję zęby i język, wezmę cynk organiczny i tictaca jest dobrze na pare godzin.
W innym wypadku nie mogę się pozbyć nieświeżego oddechu. Macie jakieś inne pomysły? Dodam, że byłem u lekarza i brałem jakieś tabletki przez miesiąc.
A rano jak się budzicie to jak macie?
 

merynosek

Zapraszam do sygnaturki:)
Dołączył
21 Styczeń 2008
Posty
2 928
Punkty reakcji
63
Wiek
38
Miasto
Podkarpacie
Może oprócz mycia zębów spróbuj również płukać jamę ustną płynem?
 

Madziara991

Bywalec
Dołączył
15 Luty 2010
Posty
180
Punkty reakcji
36
Miasto
Polska
Ja słyszałam gdzies kiedyś żeby zjeść kilka ziarenek kminku, tylko nie wiem ile razy i w jakich dawkach konkretnie.
 

olapol1993

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2008
Posty
408
Punkty reakcji
5
Wiek
30
Miasto
No one knows :)
Kup w aptece cynk organiczny w tabletkach do ssania, znajoma używa i jej to pomaga. O takie coś mi chodzi http://www.apteka.gda.pl/cynk-organiczny-ssania-tabl-naturkaps-p-2245.html
 

Anonymous

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2008
Posty
220
Punkty reakcji
0
Wiek
31
I nie palcie papierosów, to też powoduje kapcia w gębie :p
 

Wiluu

skoorviel
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
1 318
Punkty reakcji
27
Wiek
34
A rano jak się budzicie to jak macie?
U mnie to masakra, ostry swąt.

Mam podobny problem, lecz mi guma pomaga (bo wywnioskowałem, że Tobie nawet guma nie pomaga). Ja myję 2-3 razy dziennie żeby, płuczę buzie płynem Listerine (nie jest taki dobry jak zapowiadali, no ale płuczę) i żyję gumy Orbit - jakoś niweluje ten przykry zapach
 
M

marco9512

Guest
Temat trochę stary ale może ktoś jeszcze zaglądnie. To może być spowodowane przez płuca albo przez śline. Można mieć taką kwaśną ślinę, która to powoduje
 

Snoop72

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2010
Posty
144
Punkty reakcji
2
Wiek
35
domyślam się ze nie palisz a nie przyjemny zapach może być następstwem psujących się zębów
 

Julka89

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
2 342
Punkty reakcji
79
Miasto
mój kawałek podłogi
nieprzyjemny oddech to może być oznaką jakiejś choroby, masz nalot na języku? Biały czy żółty?

Może powinieneś dokupić sobie nitkę dentystyczną i płyn do płukania jamy ustnej? Dla mnie to pomaga i nie uskarżam się na nieprzyjemny zapach.

Podobno dobra jest woda gazowana, wystarczy przepłukać zęby i nieprzyjemny zapach powinien zniknąć na krotka chwilę...
 

KarolS90

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2010
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Wrocław
Przyczyn tego problemu może być wiele, są to między innymi :
  • problemy z żołądkiem, refluks (jak już ktoś słusznie zauważył)
  • problemy z zębami (kamień nazębny)
  • problemy z dziąsłami (zapalenie dziąseł, nalot na zębach)
  • problemy z migdałami (kamienie migdałowe, uczucie "kluchy" w gardle
Opisałem ten temat szerzej na swojej stronie internetowej : http://www.brzydkizapachzust.com.pl/
 

Karolczyk

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2012
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Jeśli masz problem z oddechem to ja Ci mogę doradzić kilka rzeczy:
1. żuj gumy do żucia
2. zakup płyn odświeżający do jamy ustnej i po myciu zębów płucz usta przez 30 sekund
3. odwiedź dentystę bo może gdzieś pojawił się kamień na zębach, a dentystka Ci to usunie w parę chwil
4. pij dużo wody mineralnej
5. Możesz też zastosować nić dentystyczną w celu dokładniejszego oczyszczenia zębów
6. Unikaj mocno ostrych i ciężkostrawnych potraw (jedz tak tylko od czasu do czasu np. 2 razy w miesiącu)
 
Do góry