Rap Piosenki O Miłosci

Sweet girl

Tykajacy wulkan - nie wiaodmo kiedy wybuchnie ;)
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
1 628
Punkty reakcji
0
Podawajcie tytuly uwtorow ktore sa przepelnione od poczatku do konca miloscia!! Utwory w ktorych raperzy przedstawiaja nam swoje poglady na to uczucie i gdzie opisuja wlasne odczucia!!
Co sadzicie o takich refleksyjnych piosenkach?? Uwazacie ze MC piszac takie kawalki zawsze dedykuje je swoje wybrance??
Moim zdaniem wśrod takich utwórow trzeba wymienic O.S.T.R. "Kochana Polsko" - to o miłosci chociaz nieco innej niz ta ktora łaczy kobietę i mezcyzznę, ale milosc do ojczyzny to tez miłosc...
Temat ten mozna także znaleźc u Verby, 18L i tym podobnych mutantów, ale nie tylko. Z czołówki naszej (polskiej) sceny na przykład Tede nagrał z Kołczem kawałek "Wiem, wiem". "Nie ma czym oddychać" Pokahontaz - czyli solowy popis Fokusa, też bardzo osobisty kawałek traktujący o miłości i dylematach, na które ta nas skazuje.
Jeżeli chodzi o to czy mc kieruje jakis kawałek fo konkretnej osoby, to wydaje mi sie ze zależy od samego MC, czy pisze tę piosenkę do jakiejś konkretnej osoby. Może na przykład tęsknić do bycia z kimś, znudziła mu się samotność, więc pisze do wyimaginowanej dziewczyny... Myślę, że nie każdego stać na szczerość i dlatego niewiele jest piosenek o tej tematyce. Trzeba jeszcze zauważyć, że trudno jest nagrać coś oryginalnego bo mówią, że w temacie miłości powiedziano już wszystko. Jeżeli chodzi zaś o te twory Verby i tym podobnych to one po prostu powielają schematy. "Kocham Cię, bądźmy razem..." itd. Wszystkie traktują praktycznie o tym samym, nie ma w tym kszty polotu... - zwyczajny komercyjny chłam...
A jak Wy się na to zapatrzujecie ??
 

MonsterOfCock

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2006
Posty
345
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Afirmacja - Mówią ,że miłość - bardzo dobry kawałek
Pkhz - Nie ma czym oddychać - też bardzo fajny
 

Sweet girl

Tykajacy wulkan - nie wiaodmo kiedy wybuchnie ;)
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
1 628
Punkty reakcji
0
Ja bym do listy dorzuciła jeszcze:
Smarki Smark - Kawałek o miłości
Mazur (CKW) - Refleksyjna legenda
Szybki Szmal - Nie z tą to z tamtą
 

MonsterOfCock

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2006
Posty
345
Punkty reakcji
0
Wiek
37
No ale kawałek Smarka troche w innym kontekście jest ale ok, można zaliczyć :)
 

Sweet girl

Tykajacy wulkan - nie wiaodmo kiedy wybuchnie ;)
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
1 628
Punkty reakcji
0
Miłosc to bardzo szerokie pojęcie ;) Nie ogranicza się tlyko do miłości mężczyzna - kobieta :p
 

Serpens

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2005
Posty
675
Punkty reakcji
0
Tonedeff - Porcelain
Looptroop - Lookin For Love
Looptroop - Bandit Queen

to co pierwsze przychodzi mi na myśl.. polecam sprawdzić..
 
Dołączył
7 Październik 2005
Posty
1 992
Punkty reakcji
0
Wiek
116
Tonedeff - Porcelain
Looptroop - Lookin For Love
Looptroop - Bandit Queen

to co pierwsze przychodzi mi na myśl.. polecam sprawdzić..
I tak nie sprawdzą, więc wiesz.. :p
Chociaż mi sie podobało :)

Ja dodam od siebie Stok-Tylko Ty Kochanie (to niby hip hop ;) )
Pokahontaz-Nie ma czym oddychać
PWRD-Myśle o Tobie
 

Sweet girl

Tykajacy wulkan - nie wiaodmo kiedy wybuchnie ;)
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
1 628
Punkty reakcji
0
I tak nie sprawdzą, więc wiesz.. jezyk.gif
Chociaż mi sie podobało
Skad ta pewnośc, ze nikt nie sprawdzi ?? Skąd wogóle założenie, że sa osoby, które tego nie znają ?? No z tym to moze troche przesadziłam na pewno sa takie co nie znają... :)
Ja dodam od siebie Stok-Tylko Ty Kochanie (to niby hip hop mruga.gif )
Pokahontaz-Nie ma czym oddychać
PWRD-Myśle o Tobie
No te kawałki rzeczywiście oddają klimat tej muzyki ;)
Ja od siebie dodałabys jeszcze:
- Karrambe - "Pocałuj mnie w :cenzura:ę": wydaje mi sie, ze to także oddaje klimat miłości ale takiej ukazanej w krzywym zwierciadle, miłości, która tylko zdaje sie nią byc a tak na rpawdę ma z nią niewiele wspolnego...
- Pih - "Nigdy nie wóci": bardzowyrazisty opis tego jaką puste odczuwa cżłowiek po stracie ukochanej osoby...
- Zipera - nie pamiętam jaki jest dokłądny tytuł tego kawałka chyba coś w stylu "co będzie jak cię złapie" czy jakoś tak...
Warto by też nadmienic pseudoraperów i zespoły którym media na siłe przypinają logo rapu:
- Verba - "Nic wiecej", "Pamiętasz", "Młode wilki"
- 18 L - "Jak zapomniec"
- Mezo - taki kawałek o palnie (nie znam tytułu słyszałam chyba raz, ale mnie zdołował z płyty "Wyjscie z blokow"
 
Dołączył
7 Październik 2005
Posty
1 992
Punkty reakcji
0
Wiek
116
Skad ta pewnośc, ze nikt nie sprawdzi ?? Skąd wogóle założenie, że sa osoby, które tego nie znają ??
Większość nie sprawdzi...
Mogą być nieliczne wyjątki..

A do kawałków dodam jeszcze:
Peja-Dotknij, gdzie chcesz (jak by nie było to tez piosenka o miłosci ;) )
Peja- K.O.CHAM
 

Sweet girl

Tykajacy wulkan - nie wiaodmo kiedy wybuchnie ;)
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
1 628
Punkty reakcji
0
mi sie nasuwa jeszcze piosenka lerka i novatora - "moja panienka" zastanawiala sie cyz dodac ja na liste z racji tego ze jednego i drugiego pseudo rapera nie trawie...
 
Dołączył
7 Październik 2005
Posty
1 992
Punkty reakcji
0
Wiek
116
mi sie nasuwa jeszcze piosenka lerka i novatora - "moja panienka" zastanawiala sie cyz dodac ja na liste z racji tego ze jednego i drugiego pseudo rapera nie trawie...
Szczerze to troche wstyd to dodać...
Bo w/g mnie to co tam tworzą w tej piosence to nie jest hip hop, więc troche nie na temat ;)
To tak samo jak dodać Mezo-Aniele...
W pewnym sensie to też piosenka o miłości, ale czy to jest rap?
Nad tym można polemizowac...
 

Sweet girl

Tykajacy wulkan - nie wiaodmo kiedy wybuchnie ;)
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
1 628
Punkty reakcji
0
Własnie z tych względow napisałam ze wstyd to wymieniac... ;0
Tak cyz inaczej media i promotorzy nazywaja to rapem wiec przynajmniej z ich punktu widzenia będzie na temat :p
 

Serpens

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2005
Posty
675
Punkty reakcji
0
Skad ta pewnośc, ze nikt nie sprawdzi ?? Skąd wogóle założenie, że sa osoby, które tego nie znają ?? No z tym to moze troche przesadziłam na pewno sa takie co nie znają... :)
Skąd to załozenie ?
Bo nie leci to w vivie i mtv ? bo nie slysze o tym w rozmowach miedzy ludźmi na ulicy czy w szkole ? bo wiekszosci nie ma na p2p i ciezko to znalesc w necie ? bo moge sie zalozyc ze uslyszalas te nazwy odemnie po raz pierwszy ? stąd to założenie.

A skąd ze nie sprawdzą ? bo z reguly nie sprawdzają.. proste.. juz nie pierwsz raz polecam.. ;) choć kilku udalo mi sie juz przekonac zeby sprawdzili... i z reguly bardzo sie podobało :)
 

MonsterOfCock

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2006
Posty
345
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Mezo - Aniele to jest Rap, geez to ,że do d.upy nie znaczy ,że nim nie jest <_<
 

fazi

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2006
Posty
288
Punkty reakcji
0
Miasto
CK
Łojej, wałków o miłości jest od :cenzura:a..tentego, dużo :) A o miłości do hiphopu itd to już w ogóle nie sposób zliczyć. Z tym że ja wole jak to jest na poziomie a nie "ojej jak ja cie kocham ojej ojej jestes taka piekna nie mogę zapomnieć" pod cukierkowy do bólu bit..

Mój ulubiony:
The Roots - You Got Me (feat. Erykah Badu) - klasyk w morde kopany

poza tym np.
Looptroop - Fly Away
2Pac - Dear Mamma
Method Man & Mary J - I'll Be There For You
Common - Love Of My Life
Kweli - zapomniałem tytułu :)
Kanye West - Gold Digger :p
Borixon - Dla Em
to kilka pierwszych co przychodzą mi na myśl, a jest ich z milion :)
 

Sweet girl

Tykajacy wulkan - nie wiaodmo kiedy wybuchnie ;)
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
1 628
Punkty reakcji
0
Skąd to załozenie ?
Bo nie leci to w vivie i mtv ? bo nie slysze o tym w rozmowach miedzy ludźmi na ulicy czy w szkole ? bo wiekszosci nie ma na p2p i ciezko to znalesc w necie ? bo moge sie zalozyc ze uslyszalas te nazwy odemnie po raz pierwszy ? stąd to założenie.
Owszem nie leci na mtv czy vivie, co nie znacyz ze jest złe...
Takie progrmay muzyczne pokazuja muze z wielkich komercyjnych wytworni, bo doataja za to niezłe sianko, robiąc promocje pseudoraperom... !!
Jeżeli zas chodzi o mnie to powiem tak o wykonawcach i tych kawałkach słyszałam (bynajmniej większosci), ale nie miałam okazji słuchac, ponieważ jak sam mowisz trudno znaleźc w necie ;)
Mezo - Aniele to jest Rap, geez to ,że do d.upy nie znaczy ,że nim nie jest
no chyba pierwszy raz za cały czas mego pobytu na forum mamy podobne zdanie ;)
 

Serpens

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2005
Posty
675
Punkty reakcji
0
Owszem nie leci na mtv czy vivie, co nie znacyz ze jest złe...
Takie progrmay muzyczne pokazuja muze z wielkich komercyjnych wytworni, bo doataja za to niezłe sianko, robiąc promocje pseudoraperom... !!
Jeżeli zas chodzi o mnie to powiem tak o wykonawcach i tych kawałkach słyszałam (bynajmniej większosci), ale nie miałam okazji słuchac, ponieważ jak sam mowisz trudno znaleźc w necie ;)
No wiec ciekawi mnie od kogo.. heh.. a nawiasem, o jaich jeszcze ciekawych slyszalas (pytam raczej o amerykę) ?
 

MonsterOfCock

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2006
Posty
345
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Reno - Życie
Reno - Supersztuka
(polecam te dwa kawałki jak i jego cały nielegal, jeden z najlepszych raperów jeżeli chodzi o technike tekstów)
Coś Mądrego - lova bejbe (też bardzo fajny kawałek)

Jest tego więcej lecz nie chce mi się jechać po playliście i ich wyszukiwać/przypominać sobie.
 
Do góry