Kupiłem - Chce oddać. Mam do tego prawo.

adamrz18

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam mam 16 lat i kupiłem za swoje pieniądze ścigacza na allegro , nie wcisnołem kup teraz , tylko Ugadałem się z Właścicielem.
Byłem oglądac ten motor i podobał mi się lecz to tylko zwykłe podniecenie się szesnastolatka. Pojechałem z Ojcem zeby go kupić ,On odradzał mi go bo jezdzi na motorach nie od dziś i widział że to jest motor na złom a nie do jazdy.
Ja swoja upartością zapłaciłem i zabralismy go. Na drugi dzień kiedy przespałem się z myślą ze to szrot ;/ Zadzwoniłem do właściciela z reklamacją i powiedziałem ze chce pieniądze z powrotem . on na to że onie odda mi kasy ale za 4000 zł odkupi go odemnie , gdy on mnie kosztował 6200 zł. Istnieje prawo że jezeli kupię coś - żecz mechaniczną zpisze umowe a na umowie mam podaną cene to w ciągu 14 dni mogę zwrucić pojazd i zażadac pieniądzy z powrotem . Zasłoniłem ise tym prawem i powiedziałem że przyjade i zadzwonię po policje , gość olał sprawe / Co robić ?? Czy ktoś orjętuje się co z tym można zrobi ?? :( :( :( :( :( :( :/
Kod:

:( :( :(ZDJĘCIA TO TYLKO POZÓR PROSZĘ SIĘ TYM NIE KIEROWAĆ.

TU LINK DO TEGO SZROTU !!! http://www.allegro.pl/item747215216_derbi_50_gpr_po_przerobce_na_80_6_600.html
 

Attachments

  • 747215216.jpeg
    747215216.jpeg
    30,1 KB · Wyświetleń: 319
  • 747215216_1.jpeg
    747215216_1.jpeg
    27,7 KB · Wyświetleń: 325
  • 747215216_2.jpeg
    747215216_2.jpeg
    26,8 KB · Wyświetleń: 269
  • 747215216_3.jpeg
    747215216_3.jpeg
    20,9 KB · Wyświetleń: 242

krwawa_mery

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2007
Posty
336
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Warszawa
Hmm...wątpię że możesz coś z tym zrobić. Ewentualnie sprzedać-tyle. Allegro jest dobrym miejscem do interesów ale najpiewr trzeba się zorientować a nie brać "na chama" że tak powiem. A poza tym to jest używany motor a z tego co się orientuje to tylko na nowy sprzęt jest jakaś gwarancja ale tylko sprzedawcy-może być ale nie musi, oczywiście(chyba że sprzedając używany,sprzedawca podkreśli w aukcji że w razie czego istnieje możliwość zwrotu). Tak samo jak masz na giełdzie. Kupujesz, płacisz a później lipa...żałujesz i płaczesz...Życie.

Ale możesz zapytać się zespołu Allegro czy są zabezpieczenia do jakiejś sumy.Ale szczerze wątpie...
 

NowicjuszEq

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2009
Posty
24
Punkty reakcji
1
Wiek
27
Hmm... masz do tego prawo no ale jak On nie chce Ci oddać kasy to może zgłoś się do Allegro lub na policję.
Ps. Następnym razem zrób tak jak ja:
-Poczytaj wszystko co na temat przedmiotu jest
-Zapoznaj się z zasadami
-Prześpij się z tym przez jakieś 1-2 dni przed zakupem
-Gdy się zdecydujesz to sobie kup lub nie
-Gdy się rozmyślisz z zakupy i na Allegro użyjesz opcji do kupna to zawsze istnieje możliwość wycofania Twojej oferty w ciągu 7 dni
:)))
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
a mnie sie wydaje że nic z tym nie zrobisz tym bardziej że jest to używany motor, więc nawet jak przyjedziesz z policją to sprzedawca powie Ci że widziałeś co kupowałeś. Na drugi raz będziesz wiedział że pochopnie się nic nie kupuje tym bardziej za taką kwotę i tym bardziej że miałeś fachowca który Ci go odradzał.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Jeżeli kupiłeś u osoby prywatnej to nie masz prawa do zwrotu zakupionego przedmiotu z tzw. rękojmi, ponieważ jego również chronią prawa konsumenta. Gdybyś kupił w jakiejś firmie/komisie to oczywiście byłoby to jak najbardziej możliwe.

Chociaż, NowicjuszEq dobrze kombinuje, jeżeli dopatrzyłbyś się opisu przedmiotu niezgodnego z zakupionym przedmiotem to miałbyś do tego prawo, na początek email do allegro, później zostaje sąd.
 

adamrz18

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Jeżeli kupiłeś u osoby prywatnej to nie masz prawa do zwrotu zakupionego przedmiotu z tzw. rękojmi, ponieważ jego również chronią prawa konsumenta. Gdybyś kupił w jakiejś firmie/komisie to oczywiście byłoby to jak najbardziej możliwe.

Chociaż, NowicjuszEq dobrze kombinuje, jeżeli dopatrzyłbyś się opisu przedmiotu niezgodnego z zakupionym przedmiotem to miałbyś do tego prawo, na początek email do allegro, później zostaje sąd.

Dzięki Ci wielkie

I wszystkim którzy męczyli się i pisali , jestem młody i głupi przyznam a za głupotę się płaci niestety.
Nic nie poradziłem w tej sprawie zostawie sobie ten złomek ;) :D Odreperuje go a na wiosne Wyjadę z garażu. ;p heh . Jeszcze raz dzięki ;p...
 
K

kinga_sc

Guest
Na all jest coś takiego jak program ochrony kupujących
Składasz sprawę do allegro.
Potem na policji.
Poczytaj sobie o tym, ja w to nie wnikam.
Nigdy nie miałam potrzeby.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Na all jest coś takiego jak program ochrony kupujących
Składasz sprawę do allegro.
Potem na policji.
Poczytaj sobie o tym, ja w to nie wnikam.
Nigdy nie miałam potrzeby.

raczej nie może nic z tym zrobić, bo tak jak powiedziałem, tamtego też chronią prawa konsumenta.
 
K

kinga_sc

Guest
W sumie.
Sprzedawca pewnie nie był firmą, nie wystawił rachunku itd.
Co najwyżej można mu US nasłać.
 

Sebols

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2010
Posty
16
Punkty reakcji
0
US jeżeli nie zapłaci podatku. 14 dni to masz jeżeli kupujesz od firmy nowa rzecz która nie była odpakowana tj pudełko. A co tam jest popsyte ze szrot. Z zewnatrz wygląd ładnie.
 

anastasia85

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2010
Posty
29
Punkty reakcji
0
Witam! Ja też dokonywałam zakupów w jednym ze sklepów internetowych, było to chyba Presto, chciałam oddać zakupioną bluzkę, ponieważ mi nie pasowała. Pozwolili mi na dokonanie zwrotu. Kiedyś też wymieniałam tam zakupione spodnie. Nawet po 2 tygodniach od zakupu nie było problemu z wymianą tylko towar musiał mieć metki, więc wydaje mi się, że zakupy w tym sklepie mogę uważać za udane.
 

michal_z_bulowic

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
339
Punkty reakcji
8
Jeżeli kupisz coś przez internet np w sklepie internetowym a towar oglądasz tylko na zdjęciach to masz 2 tygodnie na zwrot towaru bez podawania przyczyny- pod warunkiem, że jest on nie uszkodzony a w przypadku płyt CD/DVD opakowanie jest nie naruszone.
Ty go oglądałeś a więc t nie obowiązuje. Możesz ew skorzystać z towaru niezgodnego z umową- jeżeli kolo ukrył jakieś wady wtedy możesz dochodzić swoich praw.
 

lasiczka_poznan

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
wlaczyc mozesz ale raczej w tym przypadku nic z tego nie bedzie. chyba ze jak w przypadku znajomego z ap ktory kiedys miedzy zajeciami opowiadal ze oddal rzezc kupiona w ten sposob. z tego co pamietam to nie bylo zadnej umowy kupna/sprzedazy. ostatecznie lepiej przedac z 4 niz oddac go na zlom.
 

18chelsea18

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2011
Posty
157
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Rogoźno
Masz prawo oddać towar. Tak samo jest w sklepie, jeśli nawet jest napisane na szybie, że po wyjściu ze sklepu towaru nie można zwrócić, to wcale nie prawda, każdy ma prawo oddać rzecz i można się odnieść do prawa konsumenta.
 
Do góry