Nakłucie pęcherza moczowego {Medycyna}

greg11133

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Założyłem się z mamą, czy można pobrać mocz za pomocą zwykłej strzykawki. :D
Wzorowałem się na pobieraniu moczu u płodu czy też zapadnięciu się płuc. Oczywiście wiem że to nie to samo ale może wydawać się dobrym porównaniem gdyby to dobrze zinterpretować. Wydaje mi się że trzeba wpić strzykawkę w pęcherz moczowy. Tym bardziej jest to możliwe że nawet miednica nie przeszkadza nam w dostaniu się do pęcherza. Oczywiście każdy wie gdzie jest pęcherz a jak by ktoś nie wiedział to można posłużyć się USG. Wiem że są inne metody np.cewnikowanie ale mnie interesuje właśnie takie rozwiązanie. Wiem też że przy czymś takim może wdać się zakażenie o ile jest to możliwe i mocz po tym "zabiegu" tryskałby na wszystkie strony. Nie studiuję medycyny ale wydaje mi się że jest to jak najbardziej możliwe. Proszę o opinie na ten temat. :]
 

lashieta

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
jeszcze nie opanowałam mojej wiedzy na tyle żeby wiedziec w tym temacie cos konkretnego,ale wydaje mi się,że jest możliwe pobranie moczu za pomoca strzykawki-tylko zeby były zachowane jakieś warunki higieny i bezpieczeństwa...osobiście nie polecam:)
 

asteroida

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2011
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
36
jakbyś miał wystarczająco długą i grubą igłę to czemu nie?
 

Mateusz Palczewski

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Wrocław
Cześć,

nakłucie pęcherza moczowego nad spojeniem łonowym wykonuje się na codzień w szpitalach :) Jeśli moczu nie można oddać przez cewkę moczową, bo jest czymś zatkana (np. rak).

Jednym słowem zakład wygrałeś ;)
 
Do góry