Metody poprawiające wzrok.

tomek0412

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2009
Posty
142
Punkty reakcji
0
Witam
Szukając w internecie metod na temat polepszenia wzroku trafiłem na:

http://cialopodkontrola.republika.pl/bates.html

http://www.sfd.pl/Poprawa_wzroku-t257764.html

http://www.oko.info.pl/metoda_batesa,a1801.html#top

I tutaj mam pytanie:Czy ktoś z was miał na tyle motywacji żeby się podjąć takiego leczenia?
Czy te krople z nalewki czosnkowej komuś pomogły?
Czy wyleczenie wzroku jest wogóle możliwe?

Dodam że mam wadę wzroku -1.75
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
A dlaczego chcesz wyleczyć ? Nie wystrczają Ci metody korygowania wzroku? Nie masz znów tak dużej tej wady...
 

Marta Swic

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
Nie eksperymentowałabym z leczeniem wzroku.Radzę skonsultować się z dobrym okulistą.
Metody, które mogą ci pomóc to ekran komputera z ochronnym filtrem(teraz raczej wszystkie je mają ) oraz suplementy diety z luteiną oraz witaminami A, E. ja teraz piję tran norweski - GAL z tymi witaminami a wcześniej brałam ASAL. Nie można go brać ciągle.
Moja wada jest dużo większa, -11L, -14P oko ale cieszę się że nie postępuje. A twoja wada zwiększa się czy nie?
 

tomek0412

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2009
Posty
142
Punkty reakcji
0
Jestem w okresie dojrzewania więc się powiększa.Od kilku dni pracuję z metodą Batesa,potrzeba systematyczności i cierpliwości.Czy jest ktoś chętny na podjęcie się tego ze mną? Będziemy porównywać co jakiś czas wyniki...

"A dlaczego chcesz wyleczyć ? Nie wystrczają Ci metody korygowania wzroku? Nie masz znów tak dużej tej wady...



Korygowania wroku-przecież właśnie o tym mówię.
Nie potrzebuje porady okulisty,zdanie Williama Bates'a,amerykańskiego okulisty mi wystarcza.
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
Thomson, ale watek zatytułowałeś "Wyleczyć wzrok"

Zadał pytanie ekspertowi na forum i możesz sobie poczytać, co napisał o metodzie którą przytoczyłeś wklejając linki na początku


Napisz coś więcej o metodzie, którą stosujesz...
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
krople z nalewki czosnkowej? dość oryginalny sposób..ja mam wadę -3 i jak narazie noszę po prostu soczewki kontaktowe, ale jeżeli wada będzie się powiększać to wolałabym iść na operację laserową, to chyba bardziej sprawdzony sposób, co do tych metod może lepiej się skonsultować się z okulistą, żeby tym leczeniem jeszcze bardziej sobie nie zaszkodzić
 

mella

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2009
Posty
41
Punkty reakcji
0
Ciekawa metoda, ale ja byłabym ostrożna w stosowaniu, ja akurat jestem osobą, która jeżeli chodzi o oczy to nie leczę się na własną rękę i nie eksperymentuję, wzrok jest dla mnie bardzo ważny i oko jest bardzo delikatne. Najlepiej skosultować się z okulistą, który zbada oczy i powie Ci wtedy jak można leczyć wzrok
 

rolandspiewajacy

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Ja też bym nie eksperymentowała. Oczy to delikatny narząd. Najlepiej z problemami udać się do okulisty. Mi przepisał szkła, nosiłam okulary jakiś czas, teraz rzadziej je wkładam, bo na co dzień chodzę w soczewkach. Najpierw płaciłam za nie duże pieniądze, a teraz zamawiam sobie soczewki przez internet na e-soczewki.pl, tak samo płyny. Nie płaci się nic za przesyłkę i dociera ona w 3 dni, co nieraz mnie uratowało przed chodzeniem w okularach jak się zagapiłam i zapomniałam zamówić na czas. Rewelacyjny sklep, bardzo profesjonalny.
 
W

Wonka

Guest
U pierwsze słyszę o takich metodach leczenia wzroku. Poza tym jakoś chyba nie do końca wierzę w efekty końcowe czegoś takiego. Ja mam małą wadę i noszę okulary bądź soczewki. W ogóle cieszę się, że mam jakąś tam małą wadę bo przez to kupuję sobie różnego rodzaju kolorowe soczewki i bawię się kolorami moich oczu :) Raz mogę mieć swoje naturalnie brązowe a innym razem niebieskie. W sklepie szkla.com mają fajny wybór kolorów :) Gdybym nie miała wady też bym mogła nosić zerówki ale wtedy jakoś bym nie miała motywacji do kupienia :)
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Thomson, ale watek zatytułowałeś "Wyleczyć wzrok"

Zadał pytanie ekspertowi na forum i możesz sobie poczytać, co napisał o metodzie którą przytoczyłeś wklejając linki na początku

Napisz coś więcej o metodzie, którą stosujesz...
widzieliście na tym forum informację o promocji soczewek kontaktowych jednodniowych korekcyjnych? Jest mapa w których salonach na terenie całej Polski można je odebrać. ktoś będzie odbierał weekend paki?
 
Y

Yee

Guest
Soczewki korekcyjne, a to ciekawe. Poczytam trochę o tym, ale coś nie chce mi się w to wierzyć...
Zresztą nigdy nic nie wiadomo.
 

WujekSamoZuo

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
254
Punkty reakcji
1
Nie łapałbym się "nalewki czosnkowej" jeśli chodzi o leczenie wzroku. Uważam, że takie rzeczy konsultować tylko i wyłącznie z lekarzem. Lepiej naprawdę odpuścić sobie takie metody, żeby później nie było problemu przeciwnego, czyli jak leczyć oczy, które samodzielnie okaleczyłem...
 

Sloneczko777

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
Hej,
a ja z kolei słyszałam o borówce, która podobno poprawia wzrok i może doprowadzić nawet do jego wyleczenia.
Okulistka, kiedy ostatnio u niej byłam poleciła mi Pryzmin jako wyciąg z borówki. Poszperałam w necie i znalazłam:
"Badania potwierdziły: wyciągi z jagód borówki czernicy powiększają obszar widzenia, poprawiają ostrość obrazu, usuwają zmęczenie oczu, a nawet umożliwiają osobom krótkowzrocznym zamianę okularów na „słabsze”.
Podczas II wojny światowej piloci brytyjskiego RAF-u odkryli, że spożywanie tych jagód poprawiało ich widzenie w ciemności."
Nie wiem czy to działa, ale wart spróbować, zaszkodzić z pewnością nie zaszkodzi.
 

marta..

(...)
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
843
Punkty reakcji
71
Miasto
Home is where the heart is.
Tak też słyszałam o jagodach i marchewce też i zieleninie wszelakiej. Myślę, że może to poprawić w jakimś stopniu wzrok, bo wyleczyć całkowicie to nie wierze jakoś. Ale co witaminy to witaminy, warto pewnie. :) Ja miałam kiedyś wadę wzroku, ale się skorygowała sama, z roku na rok była coraz mniejsza i już jest jak być powinno. Miałam astygmatyzm, to chyba stosunkowo łatwo wyleczyć, bo i operacje są możliwe też.
 

myszkamiki3103

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
358
Punkty reakcji
1
ja także nie eksperymentowałabym ze wzrokiem. W przypadku wzroku raczej skorzystałabym ze sprawdzonych metod. Zbyt duże ryzyko, co innego poddać się leczeniu wady wzroku, która jest sprawdzona. Ale też z drugiej strony jeśli się nie eksperymentuje można przeszkodzić w odkryciu nowej przełomowej metody leczenia. tak źle i tak niedobrze;/
 

aksia

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
krople czosnkowe? gezzz...to mi się kojarzy z jakimś lekiem na grypę a nie na polepszenie wzroku. Jedyna mi znana metoda wyleczenia, to zabieg laserem. Polecam też wybrać się do okulisty, który dobierze Ci odpowiednie soczewki okularowe - korekcyjne dzięki czemu zahamujesz pogłębianie się wady. Wydasz moze wiecej kasy, ale to ci sie opłaci w przyszłości... Ktoś polecał forum z ekspertem, ja też mam swoje "ulubione"
 

bimbom

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
A ja właśnie rozważam możliwość laserowej korekcji wzroku. Mój wada to-3 i -2,5 Na razie przeglądam różne materiały w Internecie, tak żeby oswoić się z tematem. Jak macie jakieś doświadczenia w tym temacie, to dajcie znać proszę.
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
Był na forum cały wątek o laserowej korekcji wady ale coś się pokręciło i zniknął.
Sama jestem po zabiegu i uważam laser za świetne rozwiązanie. Wbrew opinii nie takie drogie i nie takie niebezpieczne. Kwestia wyboru doświadczonego lekarza, dobrego sprzętu i porządnych badań przed zabiegiem.
 

bimbom

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Właśnie jestem po kwalifikacji. Trafiłam do jednego z bardziej doświadczonych specjalistów - dr Grabskiej-Liberek. Zaraz po Nowy Roku będę mieć korekcję nową metodą EBK. Trochę się stresuję, ale nie mogę doczekać się efektów.
 
Do góry