Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Metody poprawiające wzrok.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#21 bimbom

bimbom

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 02 luty 2014 - 16:57

Właśnie jestem po kwalifikacji. Trafiłam do jednego z bardziej doświadczonych specjalistów - dr Grabskiej-Liberek. Zaraz po Nowy Roku  będę mieć korekcję nową metodą EBK. Trochę się stresuję, ale nie mogę doczekać się efektów.

No i już po zabiegu :) Wszystko przebiegło pomyślnie. Jestem ponad trzy tygodnie po EBK  i czuje się dobrze. Pierwsze kilka dni było dosyć ciężko, bo oczy łzawiły, miałam światłowstręt. Na szczęście już teraz mogę normalnie funkcjonować.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna
smartgames

#22 felicjan

felicjan

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 16 grudzień 2014 - 14:08

Ja też zdecydowałem się na taką laserową korekcje wzroku w Sopocie- BLIKPOL i jestem bardzo zadowolony.

Wzrok mi się poprawił i nie wymaga tak mocnych i grubych szkieł.

Zabieg faktycznie do tanich nie należy, ale ten komfort życia- o 100% lepszy.

• 0

#23 PawelKnarski

PawelKnarski

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 29 styczeń 2015 - 10:22

Można wyleczyć wzrok?

Wiadomo, masę czasu spędzamy przed ekranami komputerów i pewnie po 30 latach nasz wzrok ulegnie znacznemu pogorszeniu.

Sam jestem ciekaw czy są jakieś sposoby, aby nie tyle zachamować pogłębianie się wady, co wyleczyć... bez użycia lasera.

• 0

#24 gajowyjanusz

gajowyjanusz

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 08 luty 2015 - 14:32

można szukać metod niekonwencjonalnych, ale ja jestem zwolennikiem tego aby zapobiegać niż leczyć :) skuteczny sposób nawilżania oka zdradziła mi lekarka w klinice MML :)

• 0

#25 krzysio77

krzysio77

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 11 luty 2015 - 19:01

ja ostatnio się zainteresowałem tematem i dowiedziałem się, że mojej wady nie można wyleczyć laserowo, bo: i zostało mi podanych milion powodów, dosyć to przykre, ale pozostają okulary :)

• 0

#26 cijaej

cijaej

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 27 lipiec 2015 - 09:26

szkoda, jak się nie da to trudno - można znaleźć na prawdę fajne okulary no i soczewki. ja jestem po zabiegu laserowym, robiłem w optegrze w krakowe i jestem bardzo zadowolony z tego że sie zdecydowałem. wiadomo że byłem pełen obaw ale przemogłem sie i teraz porzuciłem okulary :) no chyba ze przeciwsłoneczne!

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#27 pokahontaz

pokahontaz

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 29 lipiec 2015 - 08:39

a jakie to jest milion powodów? a u lekarza się było? wiesz...mi też sie wydawało że dla mnei nie ma ratunku a tu proszę - poszedłem do kliniki - wcześniej poczytałem która jest godna polecenia - i padło na optegrę w Krk - i okazało się ze można zrobić laserowy zabieg. Dzięki temu nie jestem już skazany na okulary:)

• 0

#28 ok_lux

ok_lux

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 maj 2016 - 12:20

Zdecydowanie polecałabym udanie się do specjalisty zamiast próby wyleczenia na własną rękę. Obecnie poza laserową korekcją wzroku dostępne są także inne metody. Jedną z nich jest ortokorekcja. Są te specjalne twarde soczewki, które zakłada się na noc a w ciągu dnia zachowana  jest ostrość widzenia bez konieczności noszenia okularów. Ortosoczewki hamują pogłębianie się wady, która pozostaje taka jak na początku leczenia lub narasta w nieznacznym stopniu. Jest to metoda charakteryzująca się wysoką skutecznością potwierdzoną w wielu badaniach klinicznych, które są rzetelnym źródłem informacji sprawdzonych u wielu pacjentów. Ortokorekcja jest metodą nieinwazyjną, co sprawia że jest bardzo bezpieczna i pozbawiona ryzyka powikłań pooperacyjnych. 

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#29 koozka

koozka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 210 postów

Napisano 23 kwiecień 2017 - 22:02

Zdrowa dieta wcale nie jest taka droga, warzywa, owoce nasze krajowe sezonowe, samo zdrowie i naprawdę za niewielkie pieniądze. Poza tym zawsze można sięgnąć po suplement, ja np. kupuję lutezan na miesiąc to 15-20 zł w zależności od tego czy kupuje się 30 czy 60 tabletek. A to naprawdę pomaga, widzę po sobie. Kiedyś obejrzeć film z napisami to graniczyło z cudem, bo traciłam ostrość widzenia po 10 minutach, a teraz na spokojnie.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0