Brak Miesiączki.

tabasco

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
17
Punkty reakcji
0
Mam taki problem.

Okres spóźnia mi się już 20 dni. Nie współżyję jeszcze z moim chłopakiem, ale pieścimy się nawzajem. Staramy się byc bardzo ostrożni.. Ale brak okresu mnie niepokoi.

Choc, myśląc logicznie, może to byc spowodowane moją wcześniejszą kuracją hormonalną, którą miałam w marcu. Czy jest to możliwe, że przez to nie mam teraz okresu?

Moje wcześniejsze problemy wynikały z tego, że miesiączka trwała około 2 tyg. A teraz jej nie ma w ogóle i dlatego wydało się to dla mnie dziwne.

Powinnam zrobic test ciążowy?
 

ziomalka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2006
Posty
122
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Matrix
ja miałam podobnie, ale o wiele gorsza sytuacje, niz TY, otóż mi spozniała sie miesiączka az o półtora miesiąca!! miałam juz iśc do ginekologa, kiedy w tym samym dniu dostałam okresu .....

jak sama mniemam, moze to byc spowdowane moja nagłą i dośc resrtykcyjną dietą, zmaina sposobu zywienia tez, jak sie okazuje, znacznie wpływa na hormony ...... choć nie ukrywam, ze druga przyczyną mogło tez byc to, ze co tu dużo mówić, ostatnio mam dośc duzo powodów do stresu, a jak wiadomo, stres nigdy nie jest przyjacielem człowieka jesli chodzi o fizjologiczne sprawy ....
 

zaneta-17

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2006
Posty
427
Punkty reakcji
0
Miasto
kraków
jeśli do niczego poważnego nie doszło, to nie powinnaś się martwić.
może, źle się odżywiasz... albo zadużo masz strsu ostatnio... to moga być przyczyny,
poczekaj jeszcze troche może się pojawi, lecz jeśli czujesz, że może być coś nie tak to idź to lekarza, a on ci powie co i jak...
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Hormony mialy napewno na to wpływ. Jeżeli między Wami nie doszło do niczego powaznego i jesteście ostrożni to nie masz sie czym przejmować, prędzej to wina hormonów. Poczekaj jeszcze troszke, a jak chcesz być spokojna to idź do lekarza, on Ci wszystko powie :) Powodzenia ;)
 

Emilia1990

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
87
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z Gdyni
mi tez sie często spóźnia, czasem dochodzi nawet do 2 miesięcy :/

a ostatnio dostałam okres i prawie nic nie leciało:? co może byc tego przyczyną??

do tego dodam że się odchudzam ....
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
Emilia, gdy ja się odchudzałam nie miałam miesiączki ok. pół roku, więc trzeba się z tym liczyć. Natomiast teraz krawawienie występuje średnio co 20 dni i już mnie to powoli denerwuje :/
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
Brak miesiączki nie koniecznie musi od razu oznaczać ciąże. Wbrew pozorom jest dużo jednostek chorobowych przy któych zaburzony jest cykl miesiączkowy. A w ciąże wcale nie jest tak łatwo zajść jak się wydaje. Ale wracając do tematu, przyczyny braku miesiączki szukja gdzie indziej niż w kontaktach z partnerem szczególnie jeżeli jesteści ostrożni i nie ma współżycia. Za miesiączkę odpowiadają hormony. Więc myślę, że musiało się coś stać albo nadal trwa co nie jest normalne dla Twojego organizmu, np. dieta, ciężkie przeżycie. Choć może to, że tak się przejmujesz tym, że nie masz miesiączki może być wystarczającym czynnikiem stresogennym powodującym jej hamowanie. Weź głęboki wdech, poczekaj trochę pomyśl o sobie co może być przyczyną jej braku a jeżeli nadal nie będzie się pojawiać na dodatek Twój stan zdrowia siępogorszy to koniecznie zgłoś się do swojego ginekologa!
 

kashia

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2005
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Leszno
hmmm tak sobie czytalam ten temacik i doszlam do wniosku ze zapytam...pewnie wiecie wiecej ode mnie to pomozecie..no wiec boli mnie juz od dluzszego czasu (ok 2-3 miesiace) prawy jajnik. okres zawsze mialam regularny( 28 dni) teraz mi sie spoznia...mialam dostac w niedziele- nie dostalam a jest juz wtorek...jajnik boli coraz bardziej.... z facetem uprawialam petting...bylam wtedy po okresie tzn cos tam mi jeszcze lecialo ale byl ubrany i mowi ze ciaza jest nie mozliwa...jak myslicie co mi moze byc?? dodam jeszcze ze w okolicach intymnych mam od jakis 2 tyg dwa guzki wielkosci ziarnka grochu... w czwartek ide do gina ale wole wiedziec troche wczesniej na co sie przygotowac.... HELP...DZIEKI ZA ODPOWIEDZI
 

Kasia_na

tajemnica
Dołączył
25 Wrzesień 2005
Posty
1 609
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z Dalekiego Wschodu
Myślę,że te powody,które wymieniłaś mogą byc przyczyną zaniku miesiączki.Może zgłoś się z tym do ginekologa?
 

ForeverYouKC

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
hey...... mam 15 lat i około 3 tygodnie temu zaczęłam się odchudzać tak że przez tydzień schudłam około 2,5 kg.....(jeśli nie więcej) miesiączkę powinnam dostać kilkanaście dni temu....
Co robić?
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
hey...... mam 15 lat i około 3 tygodnie temu zaczęłam się odchudzać tak że przez tydzień schudłam około 2,5 kg.....(jeśli nie więcej) miesiączkę powinnam dostać kilkanaście dni temu....
Co robić?
nie robić takich okropnych głodówek!!
pewnie przez to spoźnia Ci się okres, chyba nie podejrzewasz ciąży??
 

Lavena

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2008
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
aktualnie Mazury
Szczegolnie, ze takie glodowki nie powoduja utraty tluszczu , ale wody ,ktora jest nagromadzona w organizmie i zawsze jako pierwsza zostaje stracona przy takich kuracjach. Nic z nich dobrego nie wynika oprocz zaburzen zdrowotnych .


A co do pierwszego przypadku to ja tez uwazam, ze to kwestia hormonow. Czesto tez stresu. Ja po okresie matury i rekkrutacji na studia mialam podobnie. Po wizycie u lekarza wrocilo do normy. Warto sie jednak do niego zglosic chocby po tabletki na unormowanie cyklu.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
hey...... mam 15 lat i około 3 tygodnie temu zaczęłam się odchudzać tak że przez tydzień schudłam około 2,5 kg.....(jeśli nie więcej) miesiączkę powinnam dostać kilkanaście dni temu....
Co robić?
niuezle sie glodzilas... wiec musisz teraz poczekac na okres! pomysl dziewczyno zanim zaczniesz marnowac swoj zoladek
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
37
hey...... mam 15 lat i około 3 tygodnie temu zaczęłam się odchudzać tak że przez tydzień schudłam około 2,5 kg.....(jeśli nie więcej) miesiączkę powinnam dostać kilkanaście dni temu....
Co robić?

Co robić? Może zacząć od takiego banału - normalnie jeść?
Odchudzać się można ale z głową!
 

ForeverYouKC

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Nie podejrzewam ciąży..... jestem tego bardziej niż pewna....

Tylko wydaje mi się to bardzo dziwne..... bo jak rok temu też się odchudzałam..... i schudłam więcej (co prawda w dłuższym okresie czasu).... to nic mi nie było....

A tak w ogóle te 3 tygodnie temu jak się odchudzałam to nie byłam głodna.... znaczy się lepiej będzie brzmiało to: nie czułam głodu
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
To następnym razem uważaj na to, jak się odżywiasz...
 
Do góry