Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Bóle stawów- domowe sposoby?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 asienka80

asienka80

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 15 wrzesień 2009 - 17:30

hej!
Mojego siostrzeńca męczą silne bóle stawów. Moja siostra próbowała już metod farmakologicznych- nie działają.
Znacie jakieś domowe sposoby łagodzenia bólu stawów?
Ja znalazłam tylko takie:
http://ochoroba.pl/3...na-bolace-stawy

I zastanawiam się czy któryś z nich jest skuteczny?
  • 0

#2 Avior

Avior

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1007 postów

Napisano 15 wrzesień 2009 - 19:58

Jeżeli powodem bólu jest stan zapalny, to wszelkie "rozgrzewacze" przynoszą chwilową ulgę, ale ostatecznie tylko pogarszają sytuację. Moja babcia chorowała na reumatoidalne zapalenie stawów i dostała op...ol od specjalisty za gorczycę i wszelkie rozgrzewające mazidła, rewelacyjny efekt dało natomiast przykładanie lodu.
Konieczna jest dobra diagnoza u dobrego specjalisty. Jeżeli jest to konkretna choroba - to trzeba ją leczyć i rehabilitować według wskazań lekarza. Jeżeli natomiast są to bóle, które dotykają czasem nastolatków w okresie wzmożonego wzrostu - to można próbować i z gorczycą.
  • 0

#3 woro

woro

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 15 wrzesień 2009 - 21:40

Stary sprawdzony sposób biegaczy i wszelkiej maści sportowców - lód, lód i jeszcze raz lód.
  • 0

#4 CałaOna

CałaOna

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 450 postów

Napisano 16 wrzesień 2009 - 08:10

Mnie dosc czesto bola stawy. Wtedy staram się brać magnez i smarowac się bengajem - on bardzo rozgrzewa i wtedy przechodzi :)
  • 0

#5 Guest_merkaba12_*

Guest_merkaba12_*
  • Goście

Napisano 11 październik 2009 - 18:05

cytryna i propolis
  • 0

#6 mella

mella

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 13 październik 2009 - 20:19

Jeżeli chodzi o bolące stawy to moja koleżanka miała zerwane więzadła i zakupiła Shark Aid który, zawiera chrząstkę rekina. Aktywne składniki chrząstki rekina przyczyniają się do zdrowego stanu stawów oraz prawidłowego procesu chrzęstnienia. Jest szczególnie polecany sportowcom oraz osobom, wykonującym ciężką pracę fizyczną, obciążającą stawy. Produkt jest zalecany także starszym osobom, by wspomagać prawidłowe funkcjonowanie stawów. Kupiła go na stronie suplemnetydiety.istore.pl , więc jestem pewna, że tam można go kupić. Możecie być pewni, że produkty są dobrej jakości, ponieważ dystrybutorem jest CaliVita
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 markettta

markettta

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 167 postów

Napisano 26 maj 2012 - 07:13

osobiście nie wierzę w domowe sposoby, przyjmuję za to suplement Stavin zawierający glukozaminę, jest w formie syropu więc nie mam problemu z połykaniem pastylek
  • 0

#8 Mexter

Mexter

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisano 26 maj 2012 - 09:33

Najlepiej wybrać się do apteki i kupić coś na ochronę stawów.
  • 0

#9 Adam Tokarczyk

Adam Tokarczyk

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 28 maj 2012 - 22:31

Śmiało mogę polecić Stawin każdemu kto chce wspomóc regeneracje stawów lub je zabezpieczyć. Po kontuzji kolana której nabawiłem się na stoku narciarskim wspomagałem rehabilitację Stavinem i naprawdę czułem poprawę. Odpowiednia dawka kwasu hialuronowego i glukozaminy czyni cuda. Polecam!
  • 0

#10 Descent

Descent

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 85 postów

Napisano 14 czerwiec 2012 - 18:19

Noiefarmakologiczne? Moze jakies masaze, oklady z cieplą wodą. Podobno tez twaróg w dluzszym czasie jest dobry
  • 0

#11 genius

genius

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 24 czerwiec 2012 - 22:16

W przypadku zapalenia stawów, przede wszystkim trzeba zdać sprawę, że sam ta przypadłość i ból z nią związany jest tylko oznaką prawdziwej przyczyny. Najczęściej jest nią zaburzona gospodarka kwasowo - zasadowa organizmu. Z pewnych powodów (w każdym przypadku mogą być nieco inne powody) w organizmie odkłada się kwas moczowy (czasami też zwany moczanowy) i z tym należy zrobić wpierw porządek.

Odnośnie domowych sposobów, na pewno można polecić spożywanie większych ilości imbiru oraz kurkumy. Oba te zioła posiadają właściwości przeciw zapalne a co ważniejsze nie powodują żadnych efektów ubocznych. Przyjmowane regularnie w sporych dawkach będą miały działanie zarówno przeciw bólowe jak i zmniejszające opuchliznę. Następną rośliną którą polecam to surowy ananas, który zawiera enzym trawienny o nazwie bromelina, który również działa przeciw zapalnie. W dodatku regularne spożywanie ananasa wzmocni nasz układ trawienny.

Na rozruszanie obolałych stawów można zastosować smaganie pokrzywą. Dodam jeszcze że warto zainteresować się swoimi jelitami, których nieszczelność z dużym prawdopodobieństwem może być powodem pojawienia się stanów zapalnych. Z preparatów śmiało mogę polecić Wapń z Magnezem oraz Glukozaminę z boswelią, które produkowane są przez Nutrilite. Są to preparaty którym ufam.
  • 1

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 Adam Tokarczyk

Adam Tokarczyk

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 27 czerwiec 2012 - 15:57

Nie wiem co to za 'sklepy' ale ja osobiście wolę zaufać LEKARZOWI ORTOPEDZIE, a on polecił mi stavin. Śmiało się mogę pod tym podpisać - sprawdzone.
  • 0

#13 genius

genius

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 20 lipiec 2012 - 20:33

Słuchając i ufając tylko "sprawdzonych lekarzy ortopedów", koniec końców można trafić tam gdzie większość pacjentów - na stół operacyjny na wymianę stawu na sztuczny!

A tak na marginesie w poprzedniej wypowiedzi zapomniałem dodać że bardzo ważna dla zdrowia stawów jest codzienne spożywanie odpowiedniej ilości, porządnej wody.
  • 0

#14 Rozdi

Rozdi

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 474 postów

Napisano 24 lipiec 2012 - 01:27

Polecam "Biszolin" - żel z biszofitem.
Niektórzy są zwolennikami domowych sposobów, jednakże trzeba się liczyć z tym, że często zawodzą.
Pozdrawiam.
  • 0

#15 modliszka23

modliszka23

specjalista

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 03 wrzesień 2012 - 06:28

Nie wiem czy przyjmowaliście taki lek - w sumie można powiedziec ze jest to kompozycja roślinna http://kosmetolog.sk...w-i-miesni.html która właśnie świetnie się sprawdza w róznego rodzaju bólach związanych z kręgosłupem, bólami mięśni, stawów. Naprawdę polecam, bo jest to skuteczna odpowiedz na wszelkiego rodzaju bóle.
  • 0

#16 livren

livren

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 105 postów

Napisano 04 wrzesień 2012 - 08:00

Jak długo brałaś? To suplement czy lek?
  • 0

#17 anorektyk15

anorektyk15

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 16 październik 2012 - 20:02

na bóle stawów mi pomógł materac masujący. ojciec kupił po powrocie z sanatorium jeden, bo mu się bardzo spodobało, namawiał mnie dość długo na psróbowanie, ale naprawdę polecam. fajne są te z funckją grzania, jak np ten: http://www.matymasuj...dgrzewania.html
  • 0

#18 Chris o poranku

Chris o poranku

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 17 październik 2012 - 19:03

Polecam "Biszolin" - żel z biszofitem.

Właśnie to! Dziadkowi pomogło ;)
  • 0

#19 adrian35

adrian35

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 29 październik 2012 - 14:52

Pomogło coś z powyższych metod siostrzeńcowi? Z niefarmakologicznych metod przychodzi mi na myśl tylko jedna, może trochę niekonwencjonalna metoda leczenia - rezonator biofotonowy, sam się przekonałem o jego skuteczności przy moich bólach kręgosłupa
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 luomo

luomo

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 335 postów

Napisano 03 grudzień 2012 - 10:07

mnie jakoś domowe sposoby nie przychodzą do głowy, no może z wyjątkiem jakichś ziół, czy maści. Ale myślę, że żeby w domu sobie poradzić z takim bólem na pewno przyda się elektrostymulator. Urządzenie, które wykorzystuje się do masażu chorych miejsc. Myślę, że może może przynieść ukojenie w domowym zaciszu.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0