konto oszczędnościowe

busik

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
482
Punkty reakcji
0
Mam troszku zaoszczędzonych pieniędzy i chciałam je wrzucić na konto oszczędnościowe. Lokaty mnie raczej nie interesują, bo chcę mieć swobodę wpłaty i wypłaty pieniędzy. :) Wybrałam konto oszczędnościowe w BZ WBK, gdzie oprocentowanie wynosi 3,75% w skali roku. Ja ogólnie mam takie pytanko, bo kompletnie się na tym nie znam i liczę, że ktoś mi wyjaśni. Otóż, skoro pieniądze same na siebie zarabiają i ja z tego korzystam, to czy później będę musiała płacić jakiś podatek, a jeśli tak to jaki? Czy muszę to w ogóle uwzględniać w zeznaniu podatkowym?
Osoby zorientowane proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam!
 

atlantyd

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2009
Posty
39
Punkty reakcji
0
Mam troszku zaoszczędzonych pieniędzy i chciałam je wrzucić na konto oszczędnościowe. Lokaty mnie raczej nie interesują, bo chcę mieć swobodę wpłaty i wypłaty pieniędzy. :) Wybrałam konto oszczędnościowe w BZ WBK, gdzie oprocentowanie wynosi 3,75% w skali roku. Ja ogólnie mam takie pytanko, bo kompletnie się na tym nie znam i liczę, że ktoś mi wyjaśni. Otóż, skoro pieniądze same na siebie zarabiają i ja z tego korzystam, to czy później będę musiała płacić jakiś podatek, a jeśli tak to jaki? Czy muszę to w ogóle uwzględniać w zeznaniu podatkowym?
Osoby zorientowane proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam!


Tak. Musisz zapłacić podatek od odsetek które zarobiłaś. Analogicznie jak na lokacje. (nie jestem pewny jak bardzo bank Ci to ułatwia, najlepiej napisz do obsługi klienta)
 

pmsady

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2008
Posty
28
Punkty reakcji
0
Mam troszku zaoszczędzonych pieniędzy i chciałam je wrzucić na konto oszczędnościowe. Lokaty mnie raczej nie interesują, bo chcę mieć swobodę wpłaty i wypłaty pieniędzy. :) Wybrałam konto oszczędnościowe w BZ WBK, gdzie oprocentowanie wynosi 3,75% w skali roku. Ja ogólnie mam takie pytanko, bo kompletnie się na tym nie znam i liczę, że ktoś mi wyjaśni. Otóż, skoro pieniądze same na siebie zarabiają i ja z tego korzystam, to czy później będę musiała płacić jakiś podatek, a jeśli tak to jaki? Czy muszę to w ogóle uwzględniać w zeznaniu podatkowym?
Osoby zorientowane proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam!
]

Najlepiej porównanj sobie konta oszczędnościowe banki-online.com.pl - konta oszczędnościowe, jest wiele lepszych ofert niż BZWBK, tak jak wczesniej bylo to napisane, nie musisz uwzgledniac w pitach tego podatku, pozdrawiam
 

MagicR

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Mam troszku zaoszczędzonych pieniędzy i chciałam je wrzucić na konto oszczędnościowe. Lokaty mnie raczej nie interesują, bo chcę mieć swobodę wpłaty i wypłaty pieniędzy. :) Wybrałam konto oszczędnościowe w BZ WBK, gdzie oprocentowanie wynosi 3,75% w skali roku. Ja ogólnie mam takie pytanko, bo kompletnie się na tym nie znam i liczę, że ktoś mi wyjaśni. Otóż, skoro pieniądze same na siebie zarabiają i ja z tego korzystam, to czy później będę musiała płacić jakiś podatek, a jeśli tak to jaki? Czy muszę to w ogóle uwzględniać w zeznaniu podatkowym?
Osoby zorientowane proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam!

Myślę , iż konto oszczędnościowe w BZWBK nie jest mega wyborem ! Jest na rynku wiele więcej rachunków oszczędnościowych, na których możesz zarobić zdecydowanie więcej niż 3,75 % w skali roku w BeZecie...
zobacz na http://www.finansosfera.pl/konta-oszczednosciowe/ i wybierz najbardziej odpowiadające Twoim oszczędnościom.
Osobiście polecam konto oszczędnościowe w Eurobanku, ale PolBank i Citi Handlowy też mają bardzo dobrą ofertę, wszystko ponad 6% w skali roku . Dodatkowo przy przy EuroBanku i PolBanku masz codzienną kapitalizację odsetek co przy wkładzie do 15 tysięcy złotych pozwala na uniknięcie podatku . Podatek o który pytasz , to 19% podatek od zysku, który płaci i rozlicza z urzędem za Ciebie Bank - z automatu. Ty nie musisz się tym martwić, a dodatakowo w świetle prawa możesz go ominąć , lokując środki np. na 15 kont oszczędnościowych w Euro Banku i na żadnym z tych rachunków nie więcej niż 15 tys. Ponieważ ustawa o opodatkowaniu zysków z lokat i rachunków bankowych mówi, iż jeżeli podatek naliczony dziennie, nie przekracza 50groszy, to zaokrągla się go do zera !
 

mistall

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2006
Posty
194
Punkty reakcji
0
Mam troszku zaoszczędzonych pieniędzy i chciałam je wrzucić na konto oszczędnościowe. Lokaty mnie raczej nie interesują, bo chcę mieć swobodę wpłaty i wypłaty pieniędzy. :) Wybrałam konto oszczędnościowe w BZ WBK, gdzie oprocentowanie wynosi 3,75% w skali roku. Ja ogólnie mam takie pytanko, bo kompletnie się na tym nie znam i liczę, że ktoś mi wyjaśni. Otóż, skoro pieniądze same na siebie zarabiają i ja z tego korzystam, to czy później będę musiała płacić jakiś podatek, a jeśli tak to jaki? Czy muszę to w ogóle uwzględniać w zeznaniu podatkowym?
Osoby zorientowane proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam!

ja kazda zlotwke, która uda mi się w miesiacu odlozyc wrzucam na rachunek oszczednosciowy eurobanku. Nie place belki, orpcentowanie jest 5,05%,warunki niezlm, jest troche bankow, poszukaj najlepszej oferty dla siebie. To jest najlepsza metoda oszczedzania wedlug mnie.
 
J

Johny_Cash

Guest
ja kazda zlotwke, która uda mi się w miesiacu odlozyc wrzucam na rachunek oszczednosciowy eurobanku. Nie place belki, orpcentowanie jest 5,05%,warunki niezlm, jest troche bankow, poszukaj najlepszej oferty dla siebie. To jest najlepsza metoda oszczedzania wedlug mnie.
Banki przy naliczaniu zysku automatycznie odejmują podatek Belki :( co zawsze widzimy w historii na koncie oszczędnościowym, ja polecam konto w Toyota Bank. Oprocentowanie do 5,5% a na zwykłym koncie osobistym aż 2,5 % co jest wyjątkowe w dzisiejszych czasach.
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
No to nienajlepiej wybrałaś faktycznie... Sama mam takie konto, ale z tego względu, że zakładałam je równolegle do konta <30 (oba prowadzone są za darmo) i wtedy oproc. było znacznie wyższe no ale to się zmieniło niestety :] nie zamierzam rezygnować z usług tego banku, ale myślę nad ulokowaniem oszczędności gdzie indziej ewentualnie na lokacie :]
 

busik

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
482
Punkty reakcji
0
Mi też zależy na możliwością łatwego przelewu na moje zwykłe konto. A właśnie mam je w BZWBK (Konto <30). Tutaj przelewy mam za darmo, a w innych bankach bym musiała płacić za każdy przelew. I to w jednym nawet 10 czy 8 zł. Masakra...
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
No chyba że tak. Ale fakt faktem oprocentowanie jest bardzo niskie... niestety.
Też mam te oba konta właśnie z tym, że kiedyś procent na ror był korzystniejszy, więc byłam zadowolona.
Mi tak nie zależy na tych przelewach, bo rzadko je robię, raczej traktuję te konta bardziej rozdzielnie.
Dla mnie lepszym rozwiązaniem jest przeniesienie oszczędności (reszta zostaje tam gdzie jest) gdzie indziej...
Orientuje się ktoś jakie konto oszczędnościowe jest najlepszym rozwiązaniem (albo jakaś lokata)? ;)
 

partnerski

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2009
Posty
53
Punkty reakcji
0
No chyba że tak. Ale fakt faktem oprocentowanie jest bardzo niskie... niestety.
Też mam te oba konta właśnie z tym, że kiedyś procent na ror był korzystniejszy, więc byłam zadowolona.
Mi tak nie zależy na tych przelewach, bo rzadko je robię, raczej traktuję te konta bardziej rozdzielnie.
Dla mnie lepszym rozwiązaniem jest przeniesienie oszczędności (reszta zostaje tam gdzie jest) gdzie indziej...
Orientuje się ktoś jakie konto oszczędnościowe jest najlepszym rozwiązaniem (albo jakaś lokata)? ;)

Ja aktualnie korzystam z usług w ramach Axa direct (lokata przez open finance) i musze powiedziec ze narazie to kokosow nie ma i jestem srednio zadowolony no ale zobaczymy co bedzie dalej..

Jesli chodzi konto oszczednosciowe to juz w Multibanku jest większe oprocentowanie niż 3,5 procent i mysle ze jest wiele lepszych ofert.

Pozdrawiam
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Z tego, że jest dużo lepszych ofert doskonale zdaję sobie sprawę (oferta była interesująca w momencie kiedy zakładałam oba konta) i dlatego chcę przenieść pieniądze gdzieś gdzie procent na rachunku oszczędnościowym jest wyższy... stąd też moje pytanie ;) ewentualnie lokata, bo i tak nie planuję wydawać tych pieniędzy w najbliższym czasie :)
 

busik

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
482
Punkty reakcji
0
A co sądzicie o ofercie Eurobanku - Konto Mocno Oszczędzające (6,5%)??
 

partnerski

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2009
Posty
53
Punkty reakcji
0
hmm nie znam szczegolow na temat konta oszczedzajacego w eurobanku - byc moze, ale napewno jeszcze lokaty w Lukas Banku maja okolo 5,5 % :)
 

riczard badyl

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
Myślę , iż konto oszczędnościowe w BZWBK nie jest mega wyborem ! Jest na rynku wiele więcej rachunków oszczędnościowych, na których możesz zarobić zdecydowanie więcej niż 3,75 % w skali roku w BeZecie...
zobacz na http://www.finansosfera.pl/konta-oszczednosciowe/ i wybierz najbardziej odpowiadające Twoim oszczędnościom.
Osobiście polecam konto oszczędnościowe w Eurobanku, ale PolBank i Citi Handlowy też mają bardzo dobrą ofertę, wszystko ponad 6% w skali roku . Dodatkowo przy przy EuroBanku i PolBanku masz codzienną kapitalizację odsetek co przy wkładzie do 15 tysięcy złotych pozwala na uniknięcie podatku . Podatek o który pytasz , to 19% podatek od zysku, który płaci i rozlicza z urzędem za Ciebie Bank - z automatu. Ty nie musisz się tym martwić, a dodatakowo w świetle prawa możesz go ominąć , lokując środki np. na 15 kont oszczędnościowych w Euro Banku i na żadnym z tych rachunków nie więcej niż 15 tys. Ponieważ ustawa o opodatkowaniu zysków z lokat i rachunków bankowych mówi, iż jeżeli podatek naliczony dziennie, nie przekracza 50groszy, to zaokrągla się go do zera !
Widzę,że trafiłem na kogoś kto ma spore pojęcie w tym średnio prostym dla mnie temacie. Rozważam ostatnio ofertę SKOKu - konto oszczędnościowe dla młodych i nie wiem jak mogłaby ona wypaść w porównaniu z Twoimi propozycjami? Czy DLA MŁODYCH to naprawdę coś tak opłacalnego jak mi się wydaje? Byłbym wdzięczny za kilka słów. Pzdr!
 

GeneralFuneral

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
17
Punkty reakcji
1
Widzę,że trafiłem na kogoś kto ma spore pojęcie w tym średnio prostym dla mnie temacie. Rozważam ostatnio ofertę SKOKu - konto oszczędnościowe dla młodych i nie wiem jak mogłaby ona wypaść w porównaniu z Twoimi propozycjami? Czy DLA MŁODYCH to naprawdę coś tak opłacalnego jak mi się wydaje? Byłbym wdzięczny za kilka słów. Pzdr!

@riczard badyl

Ciezko sie wypowiedziec bo ta firma chyba do tej pory kont nie proponowala, tylko rachunki oszczednosciowe ale ...
Z tego co mozna wyczytac na stronie to oferuja calkiem przyjemne dla oka i portfela warunki, jesli chodzi np o oplaty i oprocentowanie i sa w funduszu gwarancyjnym wiec mysle ze jak pozyskaja spora liczbe klientow to napewno moga sie stac konkurencyjna alternatywa do kont w regularnych bankach.
 

riczard badyl

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
Widzę,że trafiłem na kogoś kto ma spore pojęcie w tym średnio prostym dla mnie temacie. Rozważam ostatnio ofertę SKOKu - konto oszczędnościowe dla młodych i nie wiem jak mogłaby ona wypaść w porównaniu z Twoimi propozycjami? Czy DLA MŁODYCH to naprawdę coś tak opłacalnego jak mi się wydaje? Byłbym wdzięczny za kilka słów. Pzdr!

@riczard badyl

Ciezko sie wypowiedziec bo ta firma chyba do tej pory kont nie proponowala, tylko rachunki oszczednosciowe ale ...
Z tego co mozna wyczytac na stronie to oferuja calkiem przyjemne dla oka i portfela warunki, jesli chodzi np o oplaty i oprocentowanie i sa w funduszu gwarancyjnym wiec mysle ze jak pozyskaja spora liczbe klientow to napewno moga sie stac konkurencyjna alternatywa do kont w regularnych bankach.
O to właśnie chodzi. Konta kontami, nawet za bardzo się nie zagłębiałem, ale rachunki oszczędnościowe wydają się całkiem spoko. Może rzeczywiście skoczki się rozwiną, więc warto dowiedzieć się więcej. Dzięki za odpowiedź. Pzdr!
 

kozel111

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
a jak to jest z karta VISA dla mlodych w SKOK? Podobno oferuja karte dla mlodych na specjalnych warunkach, z tego co widze na stronie bezplatnie i wyplaty w bankomatach SKOK24 bez prowizji. Ma ktos jakies dowiadczenia?
 

partnerski

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2009
Posty
53
Punkty reakcji
0
a jak to jest z karta VISA dla mlodych w SKOK? Podobno oferuja karte dla mlodych na specjalnych warunkach, z tego co widze na stronie bezplatnie i wyplaty w bankomatach SKOK24 bez prowizji. Ma ktos jakies dowiadczenia?

Uwazam ze najlepsze konta dla mlodych oferuje mbank i multibank. Darmowe konta z duza iloscia bankomatow, jakos nie wydaje mi sie zeby skok mial podobna ilosc bankomatow :)
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
45
Jak masz taką kartę to możesz nawet z kasy w jakimś sklepie wypłacić sobie pieniążki. Dobra sprawa bo nie pobierają przy tym prowizji.
 
Do góry