Opinie o tabletkach Qlaira.

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
Czy któraś stosowała te tabletki? Co możecie o nich powiedzieć?

Naprawdę nikt z Was nie zna tych tabletek? Interesuje mnie ich działanie i ewentualnie czy małyście jakieś skutki uboczne
 

sosad1

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2007
Posty
995
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Chyba jestes pierwsza na forum :) na necie też ciężko cokolwiek znaleźć:) U mnie w aptece te tabsy kosztują 41 złotych okoiło
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
A myślałam że może ktoś ich już używa. No nic i tak wkrótce je wypróbuje na sobie. Lekarz mi tylko mówił że mają małą dawkę hormonów i podobno mają nie być tak szkodliwe dla wątroby. Ale jak będzie to się okaże w praktyce

Mam pytanko. Skończyłam opakowanie tabletek i zrobłam 7-dniową przerwę i na 8 dzień zaczynam przyjmowanie innych tabletek (Qlaira). Po jakim czasie jestem zabezpieczona? Dopiero jak skończę to całe opakowanie nowych tabletek?
 

red-margott

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Miasto
Lublin
Naprawdę nikt z Was nie zna tych tabletek? Interesuje mnie ich działanie i ewentualnie czy małyście jakieś skutki uboczne

witam

Jak dla mnie te nowe cudowne tabletki wcale nie okazały się takie super. Dostałam 1 opakowanie od lekarza na próbe i recepte na drugie (w tej chwili właśnie je kończe).
Podczas pierwszego opakowania miałam silne wahania nastroju i niekończącego sie doła, płakałam z byle powodu, albo i bez powodu <_<
Mój facet ledwo mnie znosił... zresztą mi samej ze sobą też ciężko było momentami wytrzymac :bag:
Przy drugim opakowaniu troche już sie to uspokoiło.
Miesiączka po pierwszym opakowaniu wystąpiła zgodnie z planem. Pozatym zarówno przy pierwszym, jak i drugim opakowaniu pojawiały się plamienia, a na początku drugiej polowy drugiego opakowania dostałam normalnego okresu.
Wczoraj byłam u lekarza i mam recepte na Yasminelle, zobaczymy jak to sie sprawdzi.
Do Qlaira na pewno nie wrócę.
Dodam jeszcze tylko, że dodatkowym minusem jest cena (kupowałam za 48.50 zł) i słaba dostępność w aptekach

Pozdrawiam
red-margott
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
Dzięki za Twoją wypowiedź. Ja jak narazie jestem przy pierwszym opakowaniu i nie zauważyłam jeszcze żadnych skutków ubocznych ale to dopiero początek i nie wiadomo co będzie dalej. A cena rzeczywiście jest przerażająca, ja zapłaciłam 50 zł :(
 

nella

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Lekarz przepisał mi qlaira trzy miesiace temu. Na poczatku trochę krwawiłam i musiałam chodzić z wkładką przez dwa tygodnie ale teraz juz jest ok. Czuję tak jakbym nie brała tabletek. Miesiaczka trwa 2 dni co jest super. Cena jest wysoka ale warto bo podobno jest tam naturalny hormon a nie sztuczny.
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
Ja stosuję już tabletki Qlaira praktycznie rok czasu i muszę powiedzieć że jestem z nich bardzo zadowolona. Na początku się obawiałam jak mój organizm na nie zareaguje bo przy wcześniejszych (Kontracept i Microgynon 21) nie było wesoło. Co prawda cena tych tabletek jest wysoka ale jak dla mnie warto. Miesiączki są bezbolesne, mało obfite i krótkie. Zastanawiam się tylko jak długo można brać tabletki anty, tak żeby później nie było żadnych problemów z zajściem w ciążę? Może ktoś się wypowie na ten temat?
 

PannaAnna

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja stosuję już tabletki Qlaira praktycznie rok czasu i muszę powiedzieć że jestem z nich bardzo zadowolona. Na początku się obawiałam jak mój organizm na nie zareaguje bo przy wcześniejszych (Kontracept i Microgynon 21) nie było wesoło. Co prawda cena tych tabletek jest wysoka ale jak dla mnie warto. Miesiączki są bezbolesne, mało obfite i krótkie. Zastanawiam się tylko jak długo można brać tabletki anty, tak żeby później nie było żadnych problemów z zajściem w ciążę? Może ktoś się wypowie na ten temat?


Nowoczesne tabletki anty nie maja juz tak wysokiej ilosci hormonow co te z przed 20 lat np. A co za tym idzie nie sa juz tak szkodliwe. Mozna je brac przez wiele lat, sama osobiscie znam dziewczyny co przyjmowaly po 7- 8 lat tabletki i urodzily zdrowe dzieciaczki. Ludzie mysla ze problemy z zajsciem w ciaze wynikaja z tego iz wczesniej przez pare lat kobiety stosowaly antykoncepcje, g*wno prawda. Jesli kobieta planuje rodzic dziecko kolo 30 lub po to niech sie nie dziwi ze nie moze zajsc w ciaze :) aleniech nie zwala winy na to ze wczesniej stosowala antykoncepcje hormonalna :)
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Właśnie po odstawieniu najłatwiej o dziecko, gdyż tabletki hamują wydzielanie się niektórych hormonów. Nie należy robić przerwy dłużej niż 7dni bo w przypadku pominięcia tabletki 8 jajniki zaczynają działać ze zmożoną intensywnością.

Fakt, te droższe nie wyniszczają tak bardzo organizmu ale nie każdą na nie stać.
 

kinia_as

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
kielce
hej, ja dostałam te tabletki, bo jestem 10 miesiecy po operacji nerki, która była wtedy na granicy funkcjonowania. Dostałam je bo właśnie miały jak najmniej wpływać na organizm, to są moje pierwsze tabletki i chyba od razu udane, niby przytyłam 3 kg, ale nie wiem czy to wina tabletek, czy po prostu tego, że strasznie sobie folgowałam...na razie kończę pierwszy blister i jak na razie nie miałam żadnych plamień, bóli, zobaczymy jak pójdzie z "okresem" bo zwykle przez pierwsze trzy dni zdychałam i czasem nawet ketonal setka nie pomagał ;( żadnego obniżenia libido, pozostało na tym samym poziomie ;] w kielcach w aptece rodzinnej na słonecznym, od strony alei solidarności (kiedyś w tym budynku mieścił się DEK) z kartą rabatową zapłaciłam 40,50 zł, podczas kiedy mój luby w jednej z najtańszych aptek w krk zapłacił 52 zł, przebitka straszna...
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
Hmm czyli jeśli jeszcze nie planuje dziecka to powinnam pozostać przy tabletkach? Bo ja myślałam o tym żeby przerwać branie tabletek i dalej korzystać tylko z prezerwatywy.
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
Czy któraś z Was wie czy przy tych tabletkach można przesunąć sobie okres?
 

ATOROD86

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Czy któraś z Was wie czy przy tych tabletkach można przesunąć sobie okres?


MOŻNA PRZESUNĄĆ. WYSTARCZY ZAMIAST PLACEBO ZACZĄĆ NOWE OPAKOWANIE. NALEŻY JEDNAK PAMIĘTAĆ, ŻE W TYM WYPADKU ZMIENI SIĘ DZIEŃ PRZYJMOWANIA KOLEJNEGO NOWEGO OPAKOWANIA.
 
Do góry