maszynka elektryczna

tarnat28

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Kołobrzeg
Zamierzam kupić maszynkę elektryczną i mam pytanie czy owe maszynki golą całkowicie zarost czy jest możliwość ustawienia strzyżenia np na 1, 3 czy 5 mm? Zależy mi właśnie na tej drugiej możliwości. Mam miękki zarost, dotychczas goliłem się zwykłą maszynką. Doradźcie jakieś niedrogie modele.
 

maggiex

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Hej, pewnie się dziwisz, że pisze dziewczyna :) , ale tak się składa, że rozglądnęłam się trochę w temacie, bo 2 miesiące temu kupowałam bratu taką właśnie maszynkę elektryczną na urodziny. Też miał podobną fantazję jak Ty, tzn. żeby była z regulacją długości golenia, przy okazji takie urządzenie nazywa się strzyżarka :) Koniec końców zamówiłam strzyżarkę Brauna EP 15. Sama słyszałam, że tej firmy i maszynki i depilatory są najlepsze. Zamówiłam ją w sklepie internetowym magicznaplaneta.pl, bo tam naprawdę jest najtaniej! Zawsze też możesz zadzwonić i dopytać się, a oni udzielą Ci informacji. Mają bardzo miłą obsługę :)
 

abricot

Hate hippies.
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
789
Punkty reakcji
23
Wiek
35
Miasto
m3
To jestem kolejną kobietą, która wypowie się w tym męskim temacie ;) Z tego co mi wiadomo w typowych golarkach do zarostu raczej nie ma regulacji długości (choć może się mylę). Jeśli chcesz pozostawiać kilkumilimetrowy zarost to lepiej wybierz strzyżarkę. Wielu mężczyzn jakich znam używa do golenia zarostu maszynek jak do obcinania włosów. Tam zazwyczaj można regulować długość od 1 mm do 21 mm. Nie wiem jakim budżetem dysponujesz, ale zerknij np. na taką maszynkę: http://www.electro.pl/produkt-PHILIPS_Strzyzarka_QC_5000_2F00_-21138,185.html. To znalazłam taką jedną z tańszych, ale możesz sobie oczywiście wybrać coś droższego.
 

tarnat28

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Kołobrzeg
Następnym razem jak będę szukał porady w męskich sprawach to będę pisał na kobiecych forach, przynajmniej dostanę odpowiedź;) Wracając do tematu jakoś nie mogłem skojarzyć golarki ze strzyżarką i jak szukałem nic nie było o długości golenia - trochę pomyliłem pojęcia :lol: Zatem zakupię strzyżarkę i bardzo prawdopodobne, że właśnie tą z propozycji wyżej. Dzięki
 

romcio77

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Pomyliłeś maszynkę elektryczną z trymerem. Osobiście używam Philipsa naprawdę nie do zdarcia używam zarówno do głowy i zarostu (brody).
 

abricot

Hate hippies.
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
789
Punkty reakcji
23
Wiek
35
Miasto
m3
Mnie się wydaje, że maszynka elektryczna, strzyżarka i trymetr to trzy różne rzeczy. Maszynka do golenia "na zero", strzyżarka z założenia do podcinania włosów tych na głowie, a trymetr to taka mniejsza wersja strzyżarki, służąca do przycinania baków, wąsów, ale nie całego zarostu. A tak na marginesie dodam, że rozróżnia się też trymetry damskie, ale Was to chyba mało interesuje :p
 

league

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
Mam jeszcze pytanko do tematu czy golarka do golenia (elektryczna) ogoli całkowicie z zarostu tak jak np. jednorazówka?
 

Val

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
405
Punkty reakcji
1
Nie, żadna golarka nie ogoli Cie aż tak dokładnie jak jednorazówka, tak żeby Twoja twarz była mega gładziutka. Ale golą całkiem nieźle więc jeśli nie zależy Ci na bardzo gładkiej twarzy to takie maszynki elektryczne są w porządku. Teraz już w ogóle chyba się większość facetów takimi goli.
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Jeśli chodzi o strzyżarki do włosów do dobre są od Philipsa. Przynajmniej ja mam dobre doświadczenia. Słyszałem też dobre opinie o remingtonach . A jak chodzi o maszynki elektryczne do golenia, to chyba najlepszy będzie braun.
 
N

nianiaSweet

Guest
oczywiście że można ustawi długoś strzyżonego zarostu, mój facet ma brauna cruzera, którym może dowolnie modelowac zwój zarost, tak więc spokojnie znajdziesz golarki z taką funkcją.
 

qasu

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ostatnio też założyłem taki teamt, ale za bardzo nie dostałem odpowiedzi. :p

Poszperałem trochę i wydaje mi się, że trymer będzie najlepiej odnajdywał się w tym co ja oczekauje. A mam na myśli zadbany 2-3 dniowy zarost. Wydaje mi się, że taki Babyliss E837E spokojnie mi wystarczy. Co myślicie?
 

zasadka

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
qasu napisał:
Ostatnio też założyłem taki teamt, ale za bardzo nie dostałem odpowiedzi. :p Poszperałem trochę i wydaje mi się, że trymer będzie najlepiej odnajdywał się w tym co ja oczekauje. A mam na myśli zadbany 2-3 dniowy zarost. Wydaje mi się, że taki Babyliss E837E spokojnie mi wystarczy. Co myślicie?
ja ci moge polecić brauna cruzer face. ma wbudowane 2 trymery: jeden szeroki standardowy i drugi wazki zaokrąglony do wygalania trudniej dostępnych miejsc. dodatkowo do każdego z nich masz dostepne nakladki dystansujace dzieki czemu mozesz wyregulowac dlugosc przycinania. ja osobiscie sie podgalam co 2-3 dzien i golarka sie swietnie sprawdza. polecam
 
Y

Yelonek

Guest
Jasna cholera, od lat golę się tanimi brzytwami od Gillette. Chyba pora położyć kres tym cierpieniom starego Wertera. Czy da się kupić za maksymalnie 200zł jakąś dobrą maszynkę elektryczną? Jeśli chodzi o typ zarostu, to włosy długie, miękkie, dość rzadkie - a fuj! No i najlepiej, żeby można było się nią golić bez pianki. :027:


Takie rzeczy to tylko w ś.p. Erze?
 
Do góry