Pomocy - antykoncepcja po stosunku.

Wraith

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2007
Posty
70
Punkty reakcji
1
Miasto
The Black Parade City
Mam problem. Wczoraj uprawiałam seks z chłopakiem, zabezpieczyliśmy się ale już po zdjęliśmy gumkę. Wtedy się spuścił( nie we mnie), i po wytarciu się dotknął mnie 'tam'. Oczywiście natychmiast zareagowałam, świadoma że może mieć spermę na palcach. Wiem, że nie wsadził mi głęboko ale mimo wszystko boję się, że wystarczyło by mogło dojść do zapłodnienia.
Totalnie nie wiem jak obliczyć sobie dni płodne, bo wszędzie pisze co innego i nie wiem w końcu do czego się stosować. Czytałam o tabletkach do 72h po i zastanawiałam się cy ich nie wziąć. Boję się jednak, że lekarz może nie chcieć mi ich przepisać (np ze względu na wiek) albo tego, że mogą mi rozstroić cały okres i nie dostanę go później przez 3 miesiące umierając ze strachu. Nie wiem co robić. Co proponujecie?
Słyszałam również, że będąc w ciąży i zażywając tabletki antykoncepcyjne może dojść do poronienia, myślicie, że to działa? Proszę o odpowiedź, bo nie wiem co robić.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
w ciaze nie jest tak prosto zajsc jak ci sie wydaje... moim zdaniem nie powinas kupowac escapelle poniewaz wydasz bez sensu 60 zl, zatrujesz swoj organizm wielka dawka hormonow. w twoim przypadku nie jest potrzebna tabletka "po" ale decyzja nalezy do ciebie. pozdrawiam
 

Wraith

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2007
Posty
70
Punkty reakcji
1
Miasto
The Black Parade City
Tak, oczywiście zdaję sobie sprawę, że to nie jest tak że pstryknę palcami i przy pierwszym lepszym stosunku zachodzę. Nie mniej jednak boję się, że akurat miałam pecha, a potem może być już za późno. Z drugiej strony nie chcę tak jak powiedziałaś brać takiej dawki bo cały okres mi się rozreguluje nie mówiąc o innych skutkach ubocznych.
 

sosad1

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2007
Posty
995
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Po tabletkach antykoncepcyjnych raczej nie poronisz, predzej uszkodzisz płód. Trzeba było się dokładnie przemyć TAM:p
Chcąc współżyć należy najpierw wiedzieć coś więcej
PIERWSZY DZIEŃ MIESIĄCZKI <LECI KREW> JEST PIERWSZYM DNIEM CYKLU, U KAŻDEJ KOBIETY trwa inaczej, ostatni dzień cyklu to dzień, przed dniem w którym dostaniesz miesiączki tzn "JUTRO DOSTANE OKRES CZYLI DZIŚ JEST OSTATNI DZIEŃ CYKLU" 14 DNI PRZED KONIECM CYKLU NASTĘPUJE OWULACJA Z A W S Z E:) I JEST TO FAZA STAŁA Jakieś 2-3 dni w przód i w tył owulacji są płodne:p
 

agussia1617

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
Sądzę, że nie masz się czym przejmować.. jak poprzedniczka uważam, że o dziecko trzeba się odrobinkę postarać. Skoro koniec stosunku miał miejsce poza drogami rodnymi to nie masz się czymna zaś przejmować.
 

S.A.

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
w takich sytuacjach tabletki po są chyba jedynym dozwolonym w Polsce wyjściem. Są oczywiście skutki uboczne - ale każda kobieta przejdzie je lepiej lub gorzej.
 

betty80.80

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2009
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Pabianice
na przszlosc niech sie spuszcza w gumce :)))

a powaznie tez sadze ze nie ma powodu do obaw :)
 

alisse

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2011
Posty
51
Punkty reakcji
0
Słuchajcie a mozliwe jest ze mimo przyjmie się tą tabletkę byc w ciązy? Kiedy tak się moze stać?
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Słuchajcie a mozliwe jest ze mimo przyjmie się tą tabletkę byc w ciązy? Kiedy tak się moze stać?

Jest mozliwe. Zalezy to od czasu przyjecia tebletki, do 12h po maja podobno skutecznosc 98% a pozniej systematycznie spada. 72h po maja juz skutecznos najwyzej 70%.
Na internecie mozna znalezzc wypowiedzi kobiet ktore zaszly po tym w ciazke. Sa to nieliczne przypadki ale zawsze. Trzeba miec duzego pecha, no ale nie jest to wykluczone.
 

alisse

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2011
Posty
51
Punkty reakcji
0
Czyli ryzyko istnieje...a czy jeżeli nie ma żadnych skutków ubocznych to znaczy, że nie zadziałała?
 

enigma88

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Warszawa
nie przejmuj się, jeśli nie masz skutków ubocznych to zadziała taka tabletka,ja raz stosowałam i było w porządku wszystko:)
 

revlis88

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2012
Posty
17
Punkty reakcji
0
rowniez uwazam, ze nie masz sie czym martwic, ale lepiej dmuchac na zimne. niektore pary staraja sie kilka lat o dziecko i nic z tego nie wychodzi, a u innych dochodzi do zaplodnienia, mimo stosowania srodkow antykoncepcyjnych. wszystko jest uzaleznione od organizmu i tak na prawde po czesci stylu zycia. nie ma reguly w jaki sposob latwiej, a w jaki trudniej o ciaze. to jest indywidualna sprawa kazdego czlowieka. jednak proponuje na przyszlosc zachowac wieksza ostroznosc. domyslam sie, ze stres jaki przezywasz jest wystarczajaca kara za zaniedbanie ;) pozdr
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
wydaje mi się, że nie masz podstaw do obaw:) a te tabletki 72h po może i są dość skuteczne, ale faktycznie kobiety mają po nich bardzo dużo problemy. Mi lekarz przypisał od ręki receptę na escapelle.. ale zażyczył sobie za to 70 zł [bez żadnego badania] plus koszt tabletki, a więc 150 zł. No i potem miałam nie małe problemy z miesiączką. Dzięki Bogu te czasy minęły i teraz mam więcej rozumu.
 
Do góry