fotoksiążki

fluxx

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2009
Posty
68
Punkty reakcji
0
Mam pytanie, czy opłaca się samemu robić fotoksiążki, czy lepiej zamówić np na superfoto.pl Bo słyszałam, że są jakieś programy do robienia, ale to pewnie nie wyjdzie tak estetycznie i elegancko jak choćby tam. Robił ktoś sam? Jak to wychodzi w praktyce? Czy lepiej zapłacić i mieć taką porządną z prawdziwego zdarzenia?
 
K

katatonia

Guest
Myślę, że jeśli to dla kogoś bliskiego - to zrobiłabym sama taką książkę. Im więcej serca się włoży w pracę, tym lepszy będzie efekt oraz większe wrażenie zrobi. Ja bym sama robiła. Może to dlatego, że lubię tego typu zajęcia i lubię pokombinować i zobaczyć jak moja twórczość w praktyce się spisze ;)
 

Alveolus

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
68
Punkty reakcji
0
Na ważną okazję wolałabym zamówić, tym bardziej, że przyglądałam się fotoksiążkom na superfoto.pl i powiem szczerze, że ich forma i wykonanie po prostu mnie zauroczyły. Jak dla mnie jest to prezent dla każdego i na prawie każdą okazję :) podobały mi się też dwustronne fotospinki- małe, tanie i też świetne do sprezentowania komuś :)
Możnaby próbować kombinować samemu, ale wątpię, żeby udało się zrobić coś tak dobrej jakości... Niestety mało kto ma w domu takie możliwości. Ale na jakąś mniejsza okazję- czemu nie?
Mnie się właśnie zamarzyło dostać taką fotoksiążkę od znajomych w dniu ślubu... Mmmmm, bajka :D
 
W

Wonka

Guest
Pewnie, że można zrobić swoją, własnoręcznie wykonaną fotoksiążkę, ale moim zdaniem to chyba zależy od jej celu przeznaczenia. Jeśli np. robicie sobie ze znajomymi prezenty i umawiacie się, że będą to prezenty wykonane ręcznie to nawet będzie przy tym fajna zabawa. Można się przy takiej pracy wykazać zdolnościami manualnymi :) Natomiast jeśli chcesz zrobić komuś elegancki prezent to odradzałabym popisywanie się swoimi umiejętnościami tylko oddanie zdjęć w ręce fachowców, którzy stworzą książkę w sposób profesjonalny, w pięknej oprawie i na dobrym papierze. Więc tak jak mówię wszystko zależy od okoliczności, w których chcesz komuś wręczyć prezent (zdecydowanie odradzam dawanie np. w prezencie ślubnym fotoksiążki wykonanej własnoręcznie, ale to chyba zrozumiałe).
 
Y

Yee

Guest
Wykonywanie ksiązki własnoręcznie szczególnie na prezent ślubny to lekka profanacja :p
Wonka ma rację, najlepiej zlecić takie zadanie specjalistom. Tyle jest teraz miejsc w sieci i nie tylko, gdzie można wykonać tego typu gadżety, że nie powinno być problemu :)
Ja moge polecić superfoto.pl. Wywołuje u nich zdjecia, ale opcję fotoksiążek również posiadają. Także kto zainteresowany to odsyłam na ich stronkę www :) :eek:k:
 

iguana00

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
według mnie najlepiej jest zamówic taka książke np. na superfoto.pl. W końcu Zawsze przed zamówieniem możemy zobaczyć efekt końcoqy i jest tam z czego wybierac :)
A ręcznie nie zawsze wyjdzie jak estetycznie jak by się chciało !
 

Millaisa

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2009
Posty
35
Punkty reakcji
0
Fotoksiążki - ostatnio odkryłam tę fantastyczną rzecz :)
Kiedyś robiłam ręcznie, na brak talentu nie narzekam, wychodziło to całkiem zgrabnie :).
Ale jeśli ktoś chce zrobić elegancki album lub chce zrobić wrażenie "kupowanego albumu z księgarni" lepiej oddać te sprawę w ręce fachowców.
Ten fotolab sprawdziłam przy robieniu fotopuzzli, sprawdził się. Mi jakość się podoba.
Ale fotoksiążek u nich nie sprawdzałam
 

Duszan77

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
dzisiaj zrobienie dobrej fotoksiążki to nie problem. Jest parę dobrych firm oferujących darmowe programy do projektowania plus wykonanie takiej książki. To naprawdę jest proste. Należy dbać o najlepszą jakość zdjęć - nie polecam projektowania fotoksiążek ze zdjęć zrobionych w niskiej rozdzielczości, albo aparatem w komórce, bo nigdy nie będziemy zadowoleni z efektu, nawet jak wydrukujemy to na najdroższej drukarce świata. :) warto o tym pamiętać. Jeśli chodzi o firmę, którą mogę polecić, to z pewnością lumabook.pl - świetnej jakości druk cyfrowy, świetnej jakości oprawa. Jeśli prześlesz do nich dobre zdjęcia, to książka będzie naprawdę okazale wyglądać. Drukują na papierze kredowym, a ma on lekki połysk i świetnie się to sprawdza w fotoksiążce. Polecam.
 

smart_me

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
313
Punkty reakcji
1
Samodzielnie robione fotoksiązki są najlepsze :)
Sama kilka takich zrobiłam.
Nawet album ze zwykłymi fotkami rodzinnymi ułozyłam w fotoksiążkę. Lepiej się później coś takiego po latach przegląda :)
 

niezlafruzia

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2010
Posty
76
Punkty reakcji
0
Mi się wydaje, że jednak najlepiej jest zamówić taka fotoksiążke, bo jest to jednak bardziej wygodne, niż siedzenie nad tym samemu. Szczególnie jak jest to książka ze ślubu i wesela, to wcale nie opłaca się samemu czegoś takiego robić, bo traci się na to czas, a u fotografa i tak wychodzi lepiej, a cenny czas się zaoszczędza.
 

Duszan77

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Mi się wydaje, że jednak najlepiej jest zamówić taka fotoksiążke, bo jest to jednak bardziej wygodne, niż siedzenie nad tym samemu. Szczególnie jak jest to książka ze ślubu i wesela, to wcale nie opłaca się samemu czegoś takiego robić, bo traci się na to czas, a u fotografa i tak wychodzi lepiej, a cenny czas się zaoszczędza.

Czas się zaoszczędza, ale za to płaci się więcej. Fotoksiążkę projektujesz za darmo za pomocą programu, które oferuje wiele firm, np. LumaBook.pl Fotograf weźmie za to dodatkowe pieniądze, często niemałe. Może warto się tego nauczyć samemu? to nie jest trudne.
 

malgorzattttaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2010
Posty
14
Punkty reakcji
0
Witam

Ja swoją fotoksiążkę przygotowywałam sama, bo to nie jest trudne- wystarczy mieć odpowiedni program (w CeWe jest on darmowy). Zawsze to trochę taniej, a często można też trafić na dodatkowe promocje:)
 

takamaladominika

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja robiłam fotoksiążkę w firmie NajlepszeFoto i uważam, że jest to super rozwiązanie, bo ja ją tworzyłam, a oni pięknie wydrukowali i zajęli się całą resztą :) Z ich strony można sobie ściągnąć darmowy program, dzięki któremu robi się taką fotoksiążkę - dadaje zdjęcia, obraca, zmienia rozmiar. Potem oni zajmują się resztą, a muszę przyznać, że są profesjonalistami. Robią naprawdę bardzo ładne fotoksiążki. A my też mamy z tego sporą frajdę. Polecam.
 

takamaladominika

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja też mam dobre doświadczenia z firmą NjalepszeFoto. Bardzo wielu profesjonalnych fotografów robi u nich fotoksiążki, więc o czymś to świadczy. Ja robiłam fotoksiążkę ze zdjęciami z wakacji. Wyszło naprawdę świetnie.
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
Rozmawiałem o foto książkach z moim nauczycielem grafiki, który zresztą pracuje w firmie która się takimi rzeczami zajmuje(wywoływanie zdjęć, projekty graficzne etc.). Będę fotografował ślub i wesele siostry, i chciałem Jej właśnie potem taką foto książkę sprawić, zapytałem się co On o tym sądzi. Otóż powiedział mi że książka foto fajna pamiątka, ale jakościowo nigdy nie dorówna zdjęciom wywołanym w tradycyjny sposób(tak piszą że to papier foto i w ogóle, ale technika druku jest całkiem inna). Moje wnioski z przemyśleń na tan temat, jeśli klasa robi sobie np po gimnazjum zbiór zdjęć i chcą zrobić pamiątkowe albumy, jak najbardziej foto książką, bo komu by się chciało kupować 25 takich samych albumów wywołać zdjęcia wszystkie x 25 i powklejać. Wygodniej zamówić 25 gotowców. Jeśli jest to taka okazja jak moja, że egzemplarz będzie tylko jeden, lepiej zrobić to dobrze jakościowo i wywołać zdjęcia, powklejać i poopisywać.
 

andzias76

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
Ja zrobiłam moim rodzicom na 30 rocznicę ślubu taką fotoksiążkę (bodajże CeWe kolor) ze zdjęciami od momentu ich ślubu :) Wcale nie jestem mimo opinii o fotoksiążkach rozczarowana jakością zdjęć, a wręcz przeciwnie :)
 

janinka1

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Foto książki ręcznie robione, mimo największych starań nie dorównają jakością do tych zrobionych profesjonalnie.
 

ani.a

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Witam, ja polecam fotoksiążki. Mam taką ze ślubu i podarowałam rodzicom z okazji jubileuszu:) To bardzo fajne rozwiązanie dla ludzi, którzy nie mają czasu biegać po mieście i szukać pomysłów. Za każdym razem wykonywałam je w firmie najlepszefoto (na ich stronie jest program do pobrania, dzięki któremu sami decydujemy o ramkach, rozmiarze zdjęć, możemy też wybrać papier) Jakość zdjęć jest bardzo dobra więc polecam każdemu
 
D

dan38

Guest
Niedawno dla klientów robiłem fotoksiążkę (druk w firmie Najlepszefoto), był to zestaw 1 szt. 30/30 i 2 szt. 20/20.
Wygląda to znacznie lepiej niż tradycyjny album z wklejanymi zdjęciami, jest bardziej trwałe...i jeszcze kwestia ceny.
3 fotokiążki kosztowały tyle ile kosztuje jeden tradycyjny album z wklejanymi zdjęciami.
Gdy robię album, zdjęcia są w wymiarze 15/21, w fotoksiążce mogą być na cała stronę...
Przy okazji zapraszam na http://zasina.art.pl/
 
Do góry