Szczury hodowlane

Poison_Girl19

Agonia, Cierpienie, Ból, Rozkosz...
Dołączył
23 Lipiec 2008
Posty
1 387
Punkty reakcji
80
Wiek
34
Miasto
z WoW'a ^^
Przeszukałam cały dział ze zwierzętami i znalazłam tylko jeden temat o szczurkach i to w dodatku ,że ktoś skrócił mu cierpienie młotkiem. :mruga:

Być może ktoś z forumowiczów posiada takiego pupilka. I chciałby na ten temat porozmawiać.

Ja kupiłam kiedyś szczurka miał podobno za dużo nie rosnąc ale urósł bardzo duży. Uważam ,że szczury to bardzo sympatyczne i inteligentne zwierzaki. Przynajmniej mój był bardzo towarzyski chociaż na początku nigdy nikomu nie ufał zawsze trzymał się blisko mnie. Był bardzo oddany i dobrze wychowany swobodnie można go było wieczorem położyć w łóżku i kiedy rano się obudziłam to spał na mojej poduszce.
Miałam bardzo dużo gryzoni (chomiki ,koszatniczki) i mogę swobodnie stwierdzić ,że szczur jest najlepszym wyborem nie ma problemu z oswojeniem go (chyba ,że ma coś z psychiką)
Ogólnie polecam można się do niego przywiązać jak do psa czy do kota i on odwzajemni takie uczucie.

Jeszcze coś na temat szczurków:
szczury żyją ok 2-3 lat chociaż zdarzają się takie ,które ,żyją dłużej ale to rzadkie przypadki. Oswajanie zależy od tego ile ma lat zwierzak i jak dużo czasu wcześniej spędzał z ludźmi.
Jeśli chodzi o karmienie to są wszystko żerne. Chociaż najlepszy wybór to specjalna karma. Bo ze słodkościami nie wolno przesadzać.


Czy ktoś na forum posiada szczura?
 

Melodyjka

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Chorzów
Ja wczoraj kupilam sobie mlodego szczurka, a raczej Pania szczurke ;)
To moj pierwszy szczurek wiec nie mam doswiadczenia, ale jak narazie odnosze wrazenie, ze jest to miluskie zwierzatko.
Poradzilby ktos jak go oswoic i jakie lakocie mozna Ja wczoraj kupilam sobie mlodego szczurka, a raczej Pania szczurke ;)
To moj pierwszy szczurek wiec nie mam doswiadczenia, ale jak narazie odnosze wrazenie, ze jest to miluskie zwierzatko.
Poradzilby ktos jak go oswoic i jakie lakocie mozna mu dawac poza specjalna karma ??
mu dawac poza specjalna karma ??
 

bartlomiej0

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
jeżeli chcesz oswoić szczura, to musisz go duzo wypuszczać poza klatkę. z łakociami jest tak, jeżeli szczur nie jest jeszcze oswojony to zabiera przysmak i ucieka, aby zjeść go gdzie indziej, więc polecam rzeczy, których nie może ze sobą wziąć. np jogurt lub twaróg na łyżeczce.

z głaskaniem też nie trzeba się śpieszyć bo nie oswojony szczur będzie po prostu jeszcze bardziej przestraszony. czekamy, aż szczur sam będzie nam wychodził na ręce, łasił się.

oswoiłem tak 2 szczury i są super ;d trwało to najwyżej tydzień, może kilka dni dłużej ;)
powodzenia zyczę .
 

Melodyjka

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Chorzów
Moja Miszka ma praktycznie caly czas otwarta klatke, ale zazwyczaj pare razy wyjdzie, zje i idzie spac :p
 

katik

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2007
Posty
299
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miałam kilka różnych gryzoni, każdy był fajny, ale szczury sa najlepsze. Madre, inteligentne, towarzyskie, odwarzne, bardzo sprytne i zawzięte. Mój szczur dzielnie walczył z psem. :lol: Są bardzo czyste, chociaż samce znaczą teren, chociaż jak mój szczur biegał po domu (jak psa nie było to miał pełną swobodę) to zawsze wracał do klatki zrobić kupkę. ;) Szkoda tylko, że tak krótko żyją.
 

layna

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Kupiłam właśnie dzisiaj szczurzyczkę:)) jest niesamowita, czytam wszystkie informacje na temat szczurków. Martwi mnie tylko to, żyją tak krótko :(
 

ewen

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2010
Posty
103
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Ja mam dwa szczury.
Jacuś - to bardzo sympatyczny pan maści husky. Ma coś około roku może trochę mniej i jest kochany. Da się podnosić, przytulać, ogląda ze mną telewizje (tzw. ja oglądam a on leży na mnie albo koło mnie i czeka na pieszczoty). Za nic w świecie bym go nie oddała.
Karolek- to taki zadziorek. Pogryzł mi już dwie pościele. Nie jest już tak do mnie przywiązany jednak jak ma ochotę to również da się głaskać godzinami. Zazwyczaj jednak woli buszować po łóżku i zaczepiać starszego od siebie Jacusia.

Szkoda, że tak często szczurki stają się pożywieniem dla węża. Zawsze mam jednak nadzieje, że taki szczur pokaże pazurki wężowi i trochę go porani OooO!
 

Shirral89

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Poznań
Ja mam 3 szczury i co do oswajania szczura poprzez puszczanie go po pokoju nie mogę się zgodzić. Jeżeli szczurek jest odważny to wyjdzie z klatki i gdzieś się przed nami schowa. Ja uważam, że najlepszą metodą na oswajanie jest branie go na ręce, trzymanie pod koszulką i danie mu jakiegoś starego ciucha (najlepiej nie pranego z naszym zapachem), aby kojarzył mu się nasz zapach z bezpieczeństwem.
Tak samo oswajałam swoje szczury, po pół roku przychodzą do mnie gdy tylko zacznę drapać dywan lub "cmokać" ustami :)
Z moją nową szczurzycą mam większy problem, ponieważ już jest dość odchowana (ma już 0,5 rok) i była zaniedbywana przez poprzedniego właściciela, a mianowicie boi się ludzi, opycha się jedzeniem jakby miał jej ktoś go zaraz ukraść, ma bardzo długie zęby (nieodpowiednie jedzenie powoduje, że szczury nie "spiłowują" sobie zębów - podstawą ich diety są nasiona), brzydko pachnie i jest w nie małym szoku po zmianie ściółki :p
Nie łatwe zadanie przede mną ale dzięki cierpliwości i "walce" o miejsce w stadzie mam nadzieje, że w końcu da się ją oswoić

Peace ;)
 

lubczasopisma

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2011
Posty
50
Punkty reakcji
1
Moja siostra swego czasu miała 3 szczury. Pieruńsko inteligentna gadzina. Nie żyją długo, ale dosyć pocieszne zwierzątka. Jednak osobiście wolę psa. ; D
 

Shirral89

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Poznań
Jak na gryzonie to nawet długo w końcu dożywają maksymalnie 5 lat :)
 

Melodyjka

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Chorzów
lubczasopisma mozna miec psa i szczury ;) ja mam dwa koty i 7 ogonkow.. :)
 

edyta4821

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Opieka nad szczurem jest prosta kupujesz klatke i 2 miseczki,do jednej lejesz wode do drygiej wsypujesz jedzenie dla szczura(najlepiej takie z witaminami a dla młodego specialną karme)szczur musi jeść dużo twardego np.marchewka.Ja mojego szczura nie kompię ale można gdy jest lato i dość ciepło tak 34,35 *C,szczury uwielbiają się bawić mój np. lubi się ze mną bić,w dzień jednak nie można go zbytnio męczyć bo dla szczura dzień to pora na odpoczynek,a ja dła jego wygody zrobiłam domek z klocków ale można też kupić taki mały domek.Szczury są nieodpowiednie dla dzieci 0-7 lat ponieważ jeżeli szczurowi zrobi się krzywde ALE SPECIALNIE* to on to zapamięta raz na zawsze i nie będzie już tak jak kiedyś bo się odwróci od tej osoby chociaż jeszcze będzie lubiał tę osobe.dthhdet.jpg :papa: :lol: :eek:k: :przewraca: :aniol: :banned: :bober: no i co tydzień szczurowi trzeba czyścić klatkę i dawać świeże trocinki i sianko
 

edyta4821

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Czy ktoś na forum posiada szczura?

Posiadam szczura wiem także dużo na ich temat!
 

Melodyjka

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Chorzów
terrarysta4564 mam nadzieje ze nie masz go w celu nakarmienia tego ziomka z avatara?? ;)

Moj dumbo american blue tez jest trochw strachliwy, najbardziej z calej mojej siodemki.. moze dlatego ze kupilam go jak juz byl dosyc duzy i na dodatek byl caly czas sam..
 

Melodyjka

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Chorzów
Edyta639 do Twojego wpisu dodalabym jeszcze, ze klatka nie moze byc za mala.. im wieksza tym lepiej..
ja mojej siodemce niedlugo kupuje nowa klatke, obecnie maja dwie klatki polaczone ale maja w nch niskie pieterka wiec mysle ze pora na zmiany bo juz z nich wielkie Szczurasy :)
 
Do góry