Dach altany - wybór materiału.

dlubacz

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2009
Posty
120
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Wałbrzych
Buduję altanę ogrodową, i nie wiem czym, najlepiej pokryć dach. Ma być tanio, estetycznie i niezbyt skomplikowanie. Dlatego dachówki i papa odpadają... Ja osobiście myślałem nad takim materiałem imitującym dachówki. Ale nie wiem jak on się nazywa. Jakieś propozycje?

Pytanie pozakonkursowe ;)

Czy jest jakiś inżynier budownictwa na sali? kilka pytań dotyczących konstrukcji dachu.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
tutaj chyba są wszystkie informacje o konstrukcji dachu: http://www.budnet.pl/Konstrukcja_dachu_-_Robimy_dach_krok_po_kroku,technologie_budowlane,a=24.html


co do pokrycia dachu to może gont bitumiczny, blachodachówka, blacha?
 

WujekSamoZuo

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
254
Punkty reakcji
1
Myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie blacho dachówka. Przynajmniej u mnie w ogrodzie, właśnie na altance jest pokrycie takim materiałem i jestem bardzo zadowolony. To bardzo wygodne rozwiązanie, zważywszy na fakt, że dosyć wygodnie się ją montuje. No i jak popatrzysz sobie np. tutaj, to zauważysz, że mają całkiem niezłe ceny.
 
P

papryka9

Guest
Dzięki za informację. Nie wiedziałam,ze na multizakupy.pl mają aż tak duży wybór. W niedalekiej przyszłosci planuję gruntowny remont mieszkania i takie namiary na pewno mi się przydadzą. A jak z dostawą? Długo się z reguły czeka?
 
Z

zypek84

Guest
Podpinam się pod temat - nie będę zakładał kolejnego.
Mam do wyboru takie zadaszenie altany:
- papa
- trzcina
- dach miedziany
- z podbitką drewnianą

Jakie wybrać? Nie znam się na tym ;/
 
Z

zypek84

Guest
Ale nie tylko wygląd ma dla mnie znaczenie. Chodzi również o jakość ;-)
Generalnie nastawiliśmy się na taką altanę - http://www.polgard.com.pl/pl/altana/id/5
Na dachu jest chyba czcina, ale możemy oczywiście wybierać.
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Na dachu na pewno jest trzcina :)

Znam kogoś, kto się tym zajmuje i zapewnia, że taka trzcina to solidny materiał na pokrycie... Kryje nie tylko altany czy domy jednorodzinne, ale pokrył nawet hotel :)
 
Z

zypek84

Guest
Hotel pokrył trzciną? Hehe... niezły gość. Nie wiedziałem, że jest to aż tak solidny materiał na zadaszenie.
Wiesz co? Musimy się wybrać, by zobaczyć altankę na żywo. Wtedy łatwiej będzie ocenić czy jest dla nas optymalna ;-)
 
Z

zypek84

Guest
Jeśli pogoda będzie przyzwoita to nawet jutro się wybierzemy na małe oględziny. Niby się nie śpieszy, ale z drugiej strony temat chciałbym mieć już dawno za sobą.
Chcemy by na wiosnę nasze podwórko wyglądało super.
 
R

rabunia89

Guest
Altanę rzeczywiście najlepiej jest zobaczyć na własne oczy i ocenić ;-)
Jeszcze kwestia tego, czy ktoś się zna na materiałach i potrafi ocenić ich jakość ;-)
Pamiętaj by nie dać się oszukać!
 
Z

zypek84

Guest
No i jest taka, jakiej oczekiwaliśmy. Wygląda naprawdę super ;-)
Przede wszystkim muszę powiedzieć, że jakość wykonania jest bardzo wysoka, ale to ciężko opisać.
W zasadzie jesteśmy zdecydowani i składamy zamówienie.
 
Z

zypek84

Guest
To dopiero na wiosnę - altanka będzie gotowa w połowie marca, tj. będzie stała już rozłożona, ale ewentualnie ozdobić ją planujemy dopiero kiedy zrobi się naprawdę ciepło. Na razie jest jak jest - zresztą to dopiero początek marca i do naprawdę atrakcyjnej pogody jeszcze daleko. Podobnie jak do korzystania z altanki ;-)
 

ramsay

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2012
Posty
19
Punkty reakcji
1
Przydatne artykuły na temat pokrycia dachowego można znaleźć na www.najlepszedomy.pl - warto zajrzeć!
 

Darek45

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Może chodzi Ci gont bitumiczny, czyli coś takiego. Jest to bardzo lekki i estetyczny materiał. Dostępne są w różnych kolorach. Również posiadam taką altankę z dachem pokryty właśnie tym materiałem i bardzo je chwalę.
 
Do góry