niszczarka do dokumentów

K

katatonia

Guest
Znacie się na niszczarkach do dokumentów? Na co zwracać uwagę przy zakupie takiej niszczarki? Chciałabym do firmy kupić, żeby na bieżąco likwidować niepotrzebne dokumenty. Które firmy polecacie? Gdzie kupić najtaniej? Widziałam parę sztuk w hihawa.pl, ale nie wiem czy są warte zakupu, doradźcie coś proszę
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
to zależy czy będziesz usuwać tylko dokumenty czy również płyty cd, oraz w jakich ilościach będziesz usuwać te rzeczy, ja używam http://www.3kropki.pl/p/2/7/niszczarka_tarnator_c_8_sd_9511.php narazie nie mam na co narzekać
 
K

katatonia

Guest
W sumie tych dokumentów trochę będzie, czasem trzeba po prostu coś zlikwidować, czasem coś nieaktualne, więc lepiej, żeby nie zaśmiecało biura. Płyt raczej nie likiduje. Głównie zależy mi na papierze.
 

dihenbahen

Nowicjusz
Dołączył
21 Sierpień 2009
Posty
63
Punkty reakcji
1
Przy zakupie niszczarki przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy aby nie jest za głośna. U nas w pracy nie da się normalnie funkcjonować, gdy coś jest niszczone.
Jest tak głośno, że własnych myśli nie idzie usłyszeć...
 
K

katatonia

Guest
Wzięłam jedną na próbę w hihawa.pl i póki co chodzi pół dnia i jest całkiem nieźle:) Zobaczymy jak długo:) Niemniej jednak - przesyłka była szybka i obsługa bardzo sympatyczna. Zobaczymy jak się będzie sprawować to dokupi się więcej. Chodzi optymalnie, dosyć szybko i cicho, więc z tego jestem zadowolona.
 
A

ann han

Guest
Jeśli chodzi o niszczarki do dokumentów to podzielam Twoje zdanie, że skusiłaś się na ofertę sklepu hihawa.pl :) Sama kupowałam tam słuchawki i jestem bardzo zadowolona z ich usług. Myślę, że jak wzięłaś jedną niszczarkę w sklepie hihawa.pl to dokupienie następnych jest jedynie kwestią czasu:)
 

czarna_ania

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
hej, dokopałam się do Waszego tematu, bo uznałam, że jest całkiem ciekawy. W mojej firmie ostatnio poszła niszczarka. Na szybko potrzebuję nową. Musi mieć co najmniej 20 litrów pojemności, i robić małe ścinki, nie hałasując strasznie. Co polecacie?
 

bobby76

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o niszczarki, to chyba najlepsze są kobry. Do mniejszych biur niezawodne są modele +1, a do prac takich jak wspomniano - pracy ciągłej to modele 240. Mogą pracować do 24 godzin na dobę bez przegrzania. Fajny wybór i ceny są w sklepie niszczarki.org Jak zadzwonisz doradzą Ci jaki model będzie najlepszy dla Ciebie, zapytaj o rabat na pewno dostaniesz. Ja dostałem niszczarkę następnego dnia od złożenia zamówienia. Naprawdę kupowałem tam już sporo rzeczy i nigdy się nie zawiodłem.
 

estefan4

Zbanowany
Dołączył
29 Czerwiec 2010
Posty
45
Punkty reakcji
0
z tego co mi wiadomo, niezłe są niszczarki TRACER, zobacz: http://elektronika.cseie.com.pl/s/0/0/0/0/0/niszczarka/0/0/0/0/0/0/0/0/niszczarka/0.html
Zawsze sprawdzajcie gwarancję, tutaj jest aż na 24 miesiące ;) biuro bez niszczarki się nie obędzie, można by utonąć w papierach
 

dradro

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Jak dla mnie liczy się to jak niszczarka działa i czy posłuży mi długo. Osobiście mam WALLNERa JP 826C i nie narzekam. Jest fajna, bo ma kółka i z tego co wiem niszczy na tak małe kawałeczki, że właściwie każdy rodzaj dokumentów mogę tam 'wrzucać' (pracuję w biurze).
 

empressia

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ja kupiłem niszczarkę za 59zł w Poznaniu. Działa bardzo dobrze, aczkolwiek zależy co chcesz niszczyć. Tylko papiery? czy może płyty cd również. Wówczas polecam wybrać coś powyżej 100zł.
 

Wallner

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Zgadza się, kupując niszczarkę należy zwrócić uwagę na wydajność. Nie ma sensu przesadzać, jeśli mamy zamiar niszczyć kilka kartek dziennie. Wybór niszczarki powinien także zależeć od stopnia tajności dokumentów, które będziemy niszczyć (od P1 do P5 wg europejskiej normy DIN 32757). Jeśli mamy zamiar niszczyć też dokumenty na nośnikach CD/DVD to trzeba zobaczyć, czy wybrany model ma taką możliwość.
 
P

profes

Guest
Pamiętam, jak u mnie w pracy żydzili na niszczarkę - wszystko musieliśmy ręcznie niszczyć.
 

Bartek1985

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o niszczarki do biura to najlepiej zwrócić uwagę na wydajność, czyli ile jednorazowo urządzenie jest w stanie zmielić kartek. Poza tym warto zwrócić uwagę na poziom bezpieczeństwa niszczarki. Symbole od P1 do P6/P7 oznaczają sposób cięcia papieru - od grubszych po cieńsze paski aż do wiórów. Im wyższy stopień tajności dokumentów tym wyższy poziom niszczarki należy wybrać. Zwróć też uwagę na specyfikację niszczarki, to czy tnie tylko papier, czy też płyty CD/DVD. Zajrzyj na stronę niszczarkibiurowe.com. W jednym miejscu umieszczone są informacje na temat niszczarek najlepszych producentów na rynku. Na pewno pomoże Ci wybrać coś odpowiedniego. Pozdrawiam
 

Bartek1985

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wysokowydajne niszczarki potrafią ciąć naraz dużą ilość papieru. Znajdują zastosowanie szczególnie w niszczeniu dokumentów w biurowych archiwach i korporacyjnych pomieszczeniach. Należy pamiętać, że w każdej niszczarce ważna jest norma DIN, która określa poziom bezpieczeństwa. Jeśli zależy nam na wysokiej ochronie danych to musimy wybierać wysokie normy takie jak P5-6, a nawet P7, które są zalecane do cięcia dokumentów zawierających dane ściśle tajne.
 

Karolina Ryska

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2016
Posty
36
Punkty reakcji
0
My mamy w biurze niszczarkę Roto i jest solidna, szybka. Kupiliśmy w DSD razem z urządzeniem wielofunkcyjnym Minolty. Serwis też mamy u nich.
 

Bartek1985

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Najlepiej kupić niszczarki znanych producentów Fellowes, Ideal, Wallner, Kobra itp. i tak jak było wcześniej wspomniane dostosować wysokość norm do stopnia tajności dokumentów. Nie można też zapomnieć, że niszczarki do domu, małego i dużego biura będą się różnić. Polecam poszukać rankingów najpopularniejszych niszczarek.
 

Bartek1985

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Znalazłem fajne porównanie czterech spośród najchętniej kupowanych niszczarek i zestawienie ich parametrów: solokolos.pl/blog/n6,Niszczarki-dokumentow-w-biurach Nawet jeśli nie zdecydujecie się na jeden z porównywanych modeli to można dowiedzieć się na jakie parametry należy zwrócić uwagę podczas wyboru modelu dla siebie.
 
Do góry