Prostownica

agata_tomasz

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Mam problem, a mianowicie poszukuje dobrej i sprawdzonej prostownicy odpowiedniej dla moich włosów. Przeszukałam kilka stron, ale nie potrafie znależć odpowiedniej dla mnie. Mam półkrótkie włosy, prostuje je prawie codziennie ponieważ jezeli tego nie zrobie to mam "busz" na głowie. Mam bardzo dużo włosów i ciężko mi sie je układa. Nie wiem jaka była by dla mnie najlepsza. Z funkcją jonizacji czy bez niej?? Parowa czy nie?? Jakie płytki?? Kupować u fryzjera czy w zwykłym sklepie?? Prosiłabym o sprawdzone firmy, a najlepiej i odpowiednie modele prostownic. Interesują mnie takie w przedziale cenowym do 300 zł. Z góry dziekuję i czekam na wasze propozycje ;)
 

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
płytki powinny być ceramiczne ponieważ wtedy włosy sie mniej niszczą.
funkcja jonizacji zapobiega elektryzowaniu sie włosow więc myśle że warto kupić prostownice z taką funkcją ;)
jeżeli chodzi o firmy to słyszałam dobre opinie na temat remingtona i babyliss
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
koniecznie płytki ceramiczne, to ochrona dla twoich włosów.
ja osobiście posiadam prostownicę firmy Eldom i jestem zadowolona :)
 

Ekspertka

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2009
Posty
13
Punkty reakcji
0
Polecam firmę Vidal Sassoon - mają bardzo dobre prostownice. A z konkretnych modeli, to miałam do czynienia z VS5324 (kupiona tu: http://www.tanieje.pl/product_info.php/cPath/31_44/products_id/622) i bez wahania mogę ją polecić!

Widziałam też, że są tam prostownice suszące włosy (takie z otworkami, podobno godne polecenia).
 

pragha

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
W tym przedziale cenowym bez problemu znajdziesz coś porządnego, po pierwsze polecam płytki ceramiczne bo są delikatne dla włosów i ich nie palą, po drugie ja przekonałam się do prostownic przy których możesz ustawić sobie temperaturę. Grzywkę na przykład prostuję częściej więc ustawiam na niższą temperaturę, na tył ustawiam przeważnie 200 stopni a przód 160. Co powiesz na przykład na tą http://www.euromall.pl/product-pol-5833-Prostownica-Braun-satinliner-ES2.html , ja mam podobną też z Brauna i jestem bardzo zadowolona, to sprawdzona marka więc powinna być ok.
 

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
Czy prostownica z funkcją suszenia włosów dobrze je prostuj.
mokrych włosow nie wolno prostować ! bo to je strasznie niszczy
ja kiedyś ( wtedy kompletnie nic o prostowaniu nie wiedzialam:/) prostowałam mokre włosy . nie warto bo efekt był słabiutki :/
więc nie warto kupowac prostownicy z taką funkcją
 

fluxx

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2009
Posty
68
Punkty reakcji
0
Ta z Brauna może http://www.electro.pl/produkt-BRAUN_Prostownica_ES3_2B_Karty_do_gry_GRATIS-86253,184.html ? Zdecydowanie ceramiczne, bo teflonowe są przereklamowane. Przydałaby się też jonizacja, żeby włosy się nie elektryzowały i były bardziej miękkie i wygładzone. Ta prostownica ma też automatyczne wyłączanie, więc jeżeli należysz do zapominalskich, ta funkcja z pewnością się przyda :)
 

cinimin123

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
wahl cutek-kosztuje ok 120zł. kupisz ją w internetowych sklepach dla fryzjerów. jak się przyjrzysz to zauważysz, że w większości salonów używają właśnie jej. sama się na nią skusiłam 1,5 roku temu i do dziś działa bajecznie. żaden szajs z media markt czy saturna ci nie da takiego efektu
 

Alveolus

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
68
Punkty reakcji
0
Jeśli szukasz dobrej prostownicy, to zajrzyj sobie na tą stronkę. Mają bardzo duży wybór prostownic z dobrych, znanych firm, a często taniej niż normalnie w sklepie :) Ja osobiście wybrałabym którąś z Philipsa :)
 

crevasserkoka

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
130
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska.
Ja uzywam prostownicy Remington Hair Essentials CS 5002. Włosy prostuje co 2 dni juz od dwoch lat i nie narzekam na ich wyglad. Wiadomo - troche sie zniszczyly, ale nieznacznie. :) Prostownica godna polecenia. ;)

Pozdrawiam serdecznie. :)
 

słowik80

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2009
Posty
31
Punkty reakcji
0
podłącze się pod opinię co do płytek ceramicznych - żadnych innych! Co do konkretnego produktu za bardzo fajną cenę jest ta http://www.hiperokazja.pl/philips-prostownica-hp4669-20.html mam ją od niedawna i daje idealny efekt. Jest wąska, więc z krótkimi włosami nie będziesz miała problemu, możesz zmieniać temperaturę w zależności od twojego typu włosów i ich stanu. Aha, i co najważniejsze... wyłącznik czasowy, dzięki któremu mój dom jeszcze nie poszedł z dymem (trochę roztargniona niekiedy jestem :)
A tak przy okazji jeśli się puszą to zapewne są lekko kręcone tak?
 

pilar

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2008
Posty
67
Punkty reakcji
0
ja swoja kupilam w zwyklym sklepie. co prawda najpierw poszukalam co i jak. nie sadze ze kupowanie u fryzjera cos zmieni. przede wszystkim plytki ceramiczne, teraz to juz jonizacja i odpowiednia regulacja temperatury. zreszta jak nie bedziesz stosowac co jakis czas jakiegos produktu co chroni wlosy przed przegrzewaniem, to kazda prostownica moze ci je zniszczyc.
 

maggiex

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Hej :)
ja na początku byłam nastawiona bardzo sceptycznie do prostownicy, ale w końcu się zdecydowałam. Od 2 miesięcy mam swoją własną i jestem bardzo zadowolona! Oczywiście nie używam jej codziennie, nie na zniszczone włosy (!) i stosuję odżywkę (fajne są te z CeCe). Swoją prostownicę kupiłam w sklepie internetowym magicznaplaneta.pl, bo skusiła mnie cena :) niska oczywiście. A i najważniejsze, wybrałam Bosha PHS 2560. Sprawdza się!
 

Ekspert_Philips

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2010
Posty
21
Punkty reakcji
0
Witaj agata_tomasz,

Obecnie w urządzeniach do stylizacji stosowane są technologie, które skutecznie zapobiegają zniszczeniu i przesuszeniu włosów. Formuła jonowa w prostownicy sprawia, że włosy zachowują swoją naturalną wilgotność, są gładkie i nie elektryzują się.
Natomiast ze względu na codzienną stylizację włosów, zwróć uwagę na prostownicę zawierającą innowacyjną formułę keratynową. Jest ona wytwarzana w gorących płytkach prostownicy i pobudza do działania naturalną keratynę znajdującą się we włosach. Dlatego też polecam Ci prostownicę Philips ProCare Keratin HP8361.

Warto wspomnieć o jeszcze jednej technologii ochronnej, która nazywa się EHD, i zapobiega powstawaniu szkodliwych, gorących punktów.

Istotną informacją jest również to, że prostownica w ciągu 15 sekund nagrzewa się do temperatury maksymalnej 230°C, która pozwala wyprostować także włosy grube, mocno kręcone, czy niepodatne na stylizację.
Mam nadzieję, że udało mi się odpowiedzieć na Twoje pytanie. W razie wątpliwości, jestem do Twojej dyspozycji: ekspert@philips.com
-----------------------------------------------------------------------
Ekspert Philips, udzielam odpowiedzi na Państwa pytania dotyczące produktów marki Philips. Zapraszam do dyskusji lub kontaktu bezpośredniego
 

Justyna Juha

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2012
Posty
320
Punkty reakcji
0
Patrz na takie które rozgrzewają się do 180 stopni.
A moja taka rada, przed prostowaniem używaj odżywek chroniących przed wysoką temperaturą. :)
 

Agnieszka Dergacz

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2014
Posty
42
Punkty reakcji
0
A nie lepiej zrobić sobie keratynowe prostowanie na stałe? Masz trwale sprostowane włosy na 4 miesiące i nie trzeba się bujać z prostownicą co rano :) Trochę kosztuje, ale warto, jest warte swojej ceny.
 
A

Amber27

Guest
Ja mam prostownicę babyliss i jestem bardzo zadowolona./ Prostuje po jednym przeciągnięciu, można prostować na sucho i mokro a poza tym ma funkcje pary, która dodatkowo chroni słabe włosy.
 
Do góry