monitoring w sklepie

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
planuję z ojcem zamontować kilka kamerek w sklepie i przy samym jego wejściu, macie jakieś doświadczenia z tego typu urządzeniami? trochę martwię się, czy nie prowokują przeciętnych chuliganów?
wyczytałam na tym forum kilka pozytywnych opinii o sklepie delta.poznan.pl , czy myślicie, że rzeczywiście warto zwrócić się do nich o fachową poradę?
z góry dzięki za każdy odzew :)
 

jonsi

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2009
Posty
48
Punkty reakcji
0
Co do kamer to nie ma mowy o prowokowaniu chuliganów, myślę że wręcz przeciwnie, jak masz możliwość to inwestuj, i to w takie podstępne ukryte kamerki, niech się złodzieje nauczą. Co do delta.poznan.pl to korzystałem z ich usług ale w kwestii odbioru telewizji cyfrowej i instalacji anteny i wszystko było w jak najlepszym porządku więc myśle że i kamerki mają dobre.
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
bardzo ucieszyła mnie Twoja wypowiedź :) w tej sytuacji chyba nie będę czynić dalszych poszukiwań, tylko po prostu skonsultuję się z ludźmi z Delty co do wszelkich szczegółów.
jeszcze raz dzięki!
 
Y

Yee

Guest
I jak? Już po konsultacjach? Bo ja zamierzam kupić u nich mikrokamerkę, ale nie mam pewności co do modelu. Piszecie tutaj, że obsługa jest fachowa, więc chyba nie ma co zwlekać i dzwonić. Ale opowiedz jeszcze jak wrażenia z zakupów w Delcie. Lepszy nadmiar informacji niż ich niedobór.
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
Tak, tak, u mnie już po wszystkim :) Ludzie z Delty naprawdę dają radę. Bardzo pomocni, rzeczywiście widać, że "siedzą" w tym temacie. Dzwoń, dzwoń, nie ma na co czekać!
 

cypiskowa

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2009
Posty
64
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska Środkowa
o dobrze że trafiłam na ten wątek. Moi rodzice chcą w swoim sklepie założyć monitoring po ostatnim włamaniu a wszyscy w tym temacie jesteśmy zieloni. Bo cóż o kamerach przemysłowych może wiedzieć osoba na co dzień spędzająca czas przy łóżkach pacjentów. Musze zadzwonić do tego sklepu o którym piszecie, może coś doradzą, pomogą. Musimy ten monitoring założyć w miarę szybko, póki jest kasa z odszkodowania. W poniedziałek dzwonie do sklep.delta.poznan.pl i zobaczymy co powiedzą.
 

dukki

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2009
Posty
13
Punkty reakcji
0
i co zdecydowaliście się na monitoring? kontaktowaliście się z deltą? napisz coś więcej. czy jesteście zadowoleni z monitoringu i czy to coś dało. Podejrzewam że czujecie się bezpieczniej. Sam widok kamer w sklepach odstrasza potencjalnych złodziei. Widać, że coraz więcej nawet małych przedsiębiorstw inwestuje w takie 'zabawki' i nie ukrywam że sam jestem zainteresowany.
 

elenka87

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2009
Posty
28
Punkty reakcji
0
Jak najbardziej, warto zainwestować w swoje bezpieczeństwo. Najlepiej oczywiście ze sprawdzoną firmą, którą ez wątpienia jest Delta. Mój tata kupił u nich cały sprzęt monitorujący na bramę wejściową i jest bardzo zadowolony. Wszystko zleży od kompetentnych pracowników sklepu. A z tego co wiem tacy są.
 
N

newkomp.pl SKLEP

Guest
Tez uważam że warto inwestowac w bezpieczeństwo i zgadzam sie, że to wcale nie prowokuje chuliganów a wręcz przeciwnie
 
W

Wonka

Guest
A dlaczego zainstalowanie monitoringu miałoby sprowokować chuliganów? Myślę, że w dzisiejszych czasach już każdy sklep posiada monitoring, a coraz częściej spotyka się, że i prywatne osoby w swoich domach decydują się na kupno kamer. I moim, skromnym jakby nie było, zdaniem jest to pomysł jak najlepszy, bo jeśli tylko możemy wpłynąć w jakikolwiek sposób na nasze bezpieczeństwo to czemu mielibyśmy tego nie robić? A w sklepie deltaOpti mój mężczyzna kupował kamerę do domu i z tego co wiem to wszystko było w porządku więc kontaktuj się z nimi śmiało.
 

szapobar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2009
Posty
107
Punkty reakcji
1
Monitoring jest już tak powszechny, że nikt nie traktuje go jako prowokacji, a jako bardzo skuteczny straszak. Co chwila słyszy się, że udało się ując jakiegoś bandytę dzięki nagraniom z monitoringu i zniszczenie kamery niewiele tu pomoże, bo nagranie jest na dysku i koniec. Ważne tylko, że obraz z kamery był dosyć wyraźny - dla rozpoznania twarzy. Myślę że warto zainwestować w taką kamerkę: ZOBACZ, szczególnie że ten sklep (delta.poznan.pl) oferuje zwrot podwójnej różnicy w cenie, jeżeli znajdziesz tę kamerę taniej w innym sklepie. Sama kamera ma świetne parametry i uzyskała doskonałe wyniki w testach.
 
Y

Yee

Guest
Ano, tak, starszaki są teraz o wiele bardziej popularne niż faktyczne kamery.
Rozśmieszyło mnie gdy dowiedziałam się, że można kupić samą puszkę, bez całej technologii w środku.
To coś na zasadzie samych obudów telefonów, które można spotkać w salonach z komórkami czy komisach :)
 

psiaken

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2009
Posty
77
Punkty reakcji
0
Kupiłem kiedyś u nich małą kamerkę do podglądania dziewczyn w szkole, wszystko przebiegło świetnie.
 

kometon

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
203
Punkty reakcji
1
Też prowadzę mały biznesik i najlepsza ochrona jest ochrona z kilku źródeł, monitoring plus czujny sąsiad, plus koniecznie jakaś dobra polisa ubezpieczeniowa tak dla świętego spokoju.
 
A

Alek06

Guest
Też prowadzę mały biznesik i najlepsza ochrona jest ochrona z kilku źródeł, monitoring plus czujny sąsiad, plus koniecznie jakaś dobra polisa ubezpieczeniowa tak dla świętego spokoju.
Nie wiem jaka musiałaby byc to polisa,zeby naprawde mozna byc sie czuc spokojnie.
 
M

magiczna

Guest
Moi rodzice mają mały sklepik, kamery nie są potrzebne, jest alarm i rolety w oknach, a ubezpieczyli go w pzu i póki co śpią spokojnie :)
 

kometon

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
203
Punkty reakcji
1
Wyznacznikiem dobrego ubezpieczenia jest wypłata odszkodowania, oby się nigdy nic nie działo, ale jak już się odpukać zdarzy to solidna polisa w rzetelnej firmie jest niezbędna.
 
A

Alek06

Guest
Dokładnie , musi byc takie małe zabezpieczenie , chociazby dla naszego zdrowia psychicznego ;-)
 
Y

Yee

Guest
Polisa - ok, jest wazna, ale zamiast leczyć to można przecież zapobigać.
Formą leczenia jest polisa, a zapobiegania - taki monitoring, alarm, czy cokolwiek jest nam potrzebne z takiej firmy jak Delta Opti.
Można żyć w przeświadczeniu, że mamy polisę i nawet jeśli ktoś nas okradnie to pzu wypłaci nam odszkodowanie, ale czsem warto pomartwić się zawczasu.
 

kometon

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
203
Punkty reakcji
1
jak kogoś stać to niech będzie i monitoring i 5 ochroniarzy, ale jak zaleje lokal, czy wybuchnie jakiś pożar to polisa będzie jedyną i ostatnią deską ratunku.
 
Do góry