Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Jak leczyć anemię ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 hihra

hihra

// Żyjący paradoks //

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1433 postów

Napisano 17 April 2006 - 15:20

Niedawno dowiedziałam się , że mam anemię z niedoboru żelaza. Wszyscy mi mówią, że jestem blada ( to nie dziwne przy anemii).
A oto moje pytania do was:
-Ktoś z was był na to chory?
- Jak sobie poradził z tą chorobą?
-Może ktoś wie jak zyskać choć trochę kolorytu skóry?( solarium odpada).
-Ile trwa leczenie jej ?

Użytkownik hihra edytował ten post 17 April 2006 - 15:33

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna
smartgames

#2 lenk@

lenk@

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 17 April 2006 - 21:34

Ja też mialam anemie i to nie raz a par razy. A to wszystko przez to że sie odchudzałam :P . Poprostu chyba spożywasz za mało owoców i warzyw i ogólnie pokarmów bogate w witaminy a przede wszystkim w zelazo. Ja przyjmowałam żelazo w tabletkach i kwas foliowy ale nie mogłam tego brać bo miałam uczulenie no to więc leczenie trwało troche dłuzej. Poprostu powinnaś zacząć spożywac produkty bogate w witaminy a przede wszystkim w żelazo i zażywać do tego zelazo w tabletkach po kilku tygodniach powinien ci sie unormować poziom żelaza.
  • 0

#3 a.n.i.a.

a.n.i.a.

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1064 postów

Napisano 17 April 2006 - 22:36

Jest chyba taki preparat żelazo + magnez + witamina B6 może zażywaj to i zdrowo sie odżywiaj, witamina B6 jest pomocna w procesie tworzenia hemoglobiny :) moja kuzynka to łykała jak miała anemie.
  • 0

#4 dika2

dika2

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 111 postów

Napisano 18 April 2006 - 14:44

ja mam stan podanemiczny czy cos takiego. lekarka powiedziala mi ze mam brac tabletki z zelazem i pic duzo sokow z marchewki. teraz pije ok 1 litra kubusia dziennie i jest juz lepiej moja cera jest bardziej ciemna wszystko wraca do normy ale podstawa to marchew.
  • 0

#5 a.n.i.a.

a.n.i.a.

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1064 postów

Napisano 18 April 2006 - 19:00

No i dobrze :) ja tez pije duzo soków z marchewki, ale nie Kubusie tylko sobie sama robie, albo kupuje jednodniowe, bo są lepsze niz Kubusie.
Dobrze, ze ja z anemią nie miałam problemów :) zawsze mam hemoglobiny duuuuuuzo :)

Użytkownik a.n.i.a. edytował ten post 18 April 2006 - 19:02

• 0

#6 hihra

hihra

// Żyjący paradoks //

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1433 postów

Napisano 18 April 2006 - 19:53

Lekarz mi zapisał żelazo w tabletkach więc zażywam :) No to zastosuję sie do waszych rad. wielkie dzięki
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 caramella

caramella

|wredotka|

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2466 postów

Napisano 18 April 2006 - 20:02

ja miałam anemie
lekarka przepisała mi żelazo w tabletkach, musiałam pić dużo soków owocowych, jeść warzyw i owoców
  • 0

#8 Odeon

Odeon

Laudare Rhinocerotidae

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 4108 postów

Napisano 18 April 2006 - 22:15

Żeby trochę pociemnić kolor skóry, najlepszy jest beta-caroten, zawarty w marchwi. Tylko nie należy przesadzać, bo można być pomarańczowym.
  • 0

#9 a.n.i.a.

a.n.i.a.

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1064 postów

Napisano 19 April 2006 - 07:36

No racja, potem sie przebarwienia na skórze robią, ja na czas wakacji ograniczam soki z marchwi, najwięcej pije w zimie, a po takiej "terapii" w zimie, w lato łatwiej mi sie opalić jest, tak zauwazyłam.

A na anemie to i tak są potrzebne tabletki pomimo wszystko. Powodzenia :ok:
  • 0

#10 hihra

hihra

// Żyjący paradoks //

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1433 postów

Napisano 24 April 2006 - 17:41

Zmieniłam trochę swoja dietę :) Codziennie jem marchewkę i jeszcze kiszą mi teraz jakiś barszcz czerwony , który będe musiała pić codziennie :/
  • 0

#11 a.n.i.a.

a.n.i.a.

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1064 postów

Napisano 25 April 2006 - 18:12

Ja barszczu nie lubie, ale on Ci pomoże szybciej pozbyć się anemii :) życzę szybkiego powrotu do zdrówka :*
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 Kocurekola

Kocurekola

Czarna Mamba

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3196 postów

Napisano 25 April 2006 - 20:35

Jak bedziesz jadla marchewke to bedziesz miec ladniutka cere :) Wiec sie oplaca :)
  • 0

#13 hihra

hihra

// Żyjący paradoks //

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1433 postów

Napisano 01 May 2006 - 12:46

Ja barszczu nie lubie, ale on Ci pomoże szybciej pozbyć się anemii :) życzę szybkiego powrotu do zdrówka :*

Spróbowałam tego barszczyku i nie polecam... Kwaskawy, a jak się dłużej pije to jest taki posmak ... (dobra nie napisze bo am obrzydze życie :P):/

a.n.i.a dzięki za życzonka :)
  • 0

#14 a.n.i.a.

a.n.i.a.

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1064 postów

Napisano 01 May 2006 - 12:51

Dla mnie barszcz i buraki to poprostu koszmar....... od małego tego znieść nie mogłam, nawet zapach mi przeszkadza, dobrze, że nie musiałam nigdy tego jeść... :)
  • 0

#15 cruel_woman

cruel_woman

....::::sinner::::....

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2197 postów

Napisano 01 May 2006 - 16:54

Musisz brać żelazo czy coś ... teraz robią jakieś takie łączone.. a co do kolorytu to może duzo soku marchwiowego?
  • 0

#16 nadia

nadia

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 02 May 2006 - 23:01

co do leczenia anemi to sa rozne sposoby :P mi tam grozili zastrzykami :( spozywaj duzo buraków pod kazda postacia i najlepiej zebys jadła szpinak a po nim pomarancze. mi tam jeszcze lekaz wymyslił specjalna diete <blee> a Tobie ?

ja sie leczyłam 3 miesiace poznie 6 i tak cały czas no teraz mam spokoj

zycze Ci powodzenia
  • 0

#17 hihra

hihra

// Żyjący paradoks //

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1433 postów

Napisano 03 May 2006 - 14:40

co do leczenia anemi to sa rozne sposoby :P mi tam grozili zastrzykami :( spozywaj duzo buraków pod kazda postacia i najlepiej zebys jadła szpinak a po nim pomarancze. mi tam jeszcze lekaz wymyslił specjalna diete <blee> a Tobie ?

ja sie leczyłam 3 miesiace poznie 6 i tak cały czas no teraz mam spokoj

zycze Ci powodzenia

Mi lekarz zapisał żelazo w tabletkach i to wszystko :) Natomiast moja mama każe mi pić ochydny skiszony barszcz czerwony :/codziennie rano na czczo
  • 0

#18 Ania Civ

Ania Civ

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1881 postów

Napisano 19 July 2006 - 14:43

Anemia to nie choroba. Ale może towarzyszyć niektórym chorobom, szczególnie ED.
Ale pewnie nie w tym problem.

Sama miałam raz lekką anemię. Zaczełam ćwiczyć - to też pomaga, do tego jadłam więcej wątróbek i ryb, ogólnie mięsko - wołowinka szczególnie jest polecana, ale nie lubię. Do tego warzywa - na pewno nie zaszkodzą. Szczególnie dużo żelaza jest w burakach, szpinaku, sałacie i pietruszce.
  • 0

#19 Guest_Darunia15_*

Guest_Darunia15_*
  • Goście

Napisano 02 August 2006 - 12:42

Anemia...ja też mam anemie i to miałam ją juz od wieku (chyba od 5 lat) bo tak mi powiedzieli w szpitalu..wcześniej tego nie wykryli..fajnie,nie?mdlałam...miałam blada cerre..i ostatnioo właśnie wzieli mnie do szpitala bo te omdlenhie były coraz częstsze...wyszło mi w badaniach ze mam mało krwinek czerwonych,ze powinnam jeść jak mówią dziewczyny:dużo owoców,warzyw (szczególnie coś związane z burakami,marchewką,i sałatką),wątróbke mi kazali jeść...ale też mama zrobiła mi ten barszczyk..ptff...zjadłam raz i podziękowałam,jadłam dużo owoców i tej całej reszty i pomaga..juz taka biała nie jestem a mam lepsze wyniki..powoodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia :*
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 asiekwil

asiekwil

złośnica

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5436 postów

Napisano 02 August 2006 - 12:59

Ja mam teraz anemię,spowodowaną brakiem witamin i złego odżywiania.Biorę jakieś tabletki i piję jakieś soczki :D
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0