Pobieraczek.pl

dalekoodbrzegu

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
witam. mam niecałe 15 lat.
zalogowałam sie na pobieraczek.pl.
nie czytając regulaminu. [ wiem.. idotka ze mnie. ]
w ciągu 10 dni mozna złozyć wymuwienie.
niestety. zupełnie o tym apomniałąm . jest juz 2 miesiąc.
przyszły mi uz e-maile o obowiązkowej zaplacie o ktorej od tej pory nie miałam pojecia.
podałam nieprawidłowe dane [ adres zamieszkania i imie i nazwisko.
próbowałam złożyc rezygnacje. jednak odrzucili.
w emailach było coś w stylu '' poteem rozwiążemy to na drodze prawnej''.
pojecia nie mam co zrobić.
podobno jest jakies prawo chroniące mnie .
cos w stylu, ze od 14-17 lat dzieci korych rodzice nic nie wiedzieli/wiedzą o tym''zalogowaniu''
to sprawa w sądzie jets odrzucania i nieważna.
co teraz zrobić.?
Po Ip mogą mnie namierzyć.?
grozi mi coś.? prosze o pomoc.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
witam. mam niecałe 15 lat.
zalogowałam sie na pobieraczek.pl.
nie czytając regulaminu. [ wiem.. idotka ze mnie. ]
w ciągu 10 dni mozna złozyć wymuwienie.
niestety. zupełnie o tym apomniałąm . jest juz 2 miesiąc.
przyszły mi uz e-maile o obowiązkowej zaplacie o ktorej od tej pory nie miałam pojecia.
podałam nieprawidłowe dane [ adres zamieszkania i imie i nazwisko.
próbowałam złożyc rezygnacje. jednak odrzucili.
w emailach było coś w stylu '' poteem rozwiążemy to na drodze prawnej''.
pojecia nie mam co zrobić.
podobno jest jakies prawo chroniące mnie .
cos w stylu, ze od 14-17 lat dzieci korych rodzice nic nie wiedzieli/wiedzą o tym''zalogowaniu''
to sprawa w sądzie jets odrzucania i nieważna.
co teraz zrobić.?
Po Ip mogą mnie namierzyć.?
grozi mi coś.? prosze o pomoc.


Jaka kwota do zapłacenia?
Nie podałaś żadnych prawdziwych danych? Jeżeli tak to olej ich, a po IP co prawda można namierzyć , ale nie mają do tego uprawnień i twój usługodawca internetowy nie udostępni twoich danych. A żeby założyć sprawę w sądzie to trzeba znać dane osoby którą się pozywa, no nie ? :)
Oni w ten sposób (po przez zastraszanie), zarabiają. Zmień nazwę tematu, bo wygląda jak spam.
 

dalekoodbrzegu

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
jak narazie niecałe 20 zł. ale potem nie wiem.
podbno wysyłaja email przy ok. 100 zł.
czyli moge się nie martwić.?
żdanych realnych danych prócz imienia.
i fakt ulicy. wszystko inne jest wymysłem.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Swoją drogą pierwszy raz widzę, żeby po wygaśnięciu terminu próbnego automatycznie nawiązywało się umowę. Dziwna sprawa.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
To oszuści, dużo negatywnych wypowiedzi w sieci jest o nich.
Jeśli nie podałaś prawdziwych danych i do tego jesteś nieletnia, chyba lepiej dla Ciebie. Niestety nie znam się na prawie.
 

wariat5

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
ograniczona zdolność do czynności prawnych - mogą Ci naskoczyć. zajrzyj do kodeksu cywilnego - pierwsze artykuły. albo wygugluj "ograniczona zdolność do czynności prawnych". pozdrawiam
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
http://www.wykop.pl/ramka/227297/pobieraczek-pl-pozwie-internautow-ktorzy-nie-chca-placic-abonamentu
Złe wieści.
 

kostropaty

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2009
Posty
132
Punkty reakcji
2
Wiek
43
Miasto
Mazury / Dolny Śląsk
Bez obawy.
Właścicielom portalu można jedynie zacytować fragment skeczu jednego z kabaretów - nie strasz, nie strasz, bo się zesr..." Nie zmuszą nikogo do płacenia, jeśli nie zobowiązał się do tego podpisując umowę. Bo wątpię, żeby rejestrując się używał podpisu elektronicznego. Nie wiem, czy nie powinni raczej, tak jak wspomniano w artykule, zadbać o umowy z właścicielami praw autorskich do udostępnianych treści :)
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
w końcu piszę w dobrym temacie :D :

Dla wszystkich którzy dali się nabrać na ten "darmowy portal", mam przykrą wiadomość. Niestety, ale jeżeli podaliście prawdziwe dane przy rejestracji to spodziewajcie się rozprawy w sądzie. Kolega parę dni temu dostał wezwanie do sądu, bo też tam się zarejestrował.
 

kostropaty

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2009
Posty
132
Punkty reakcji
2
Wiek
43
Miasto
Mazury / Dolny Śląsk
Otrzymał wezwanie razem z pozwem czy nakazem zapłaty? Ciekawy jestem ewentualnego rozstrzygnięcia, choć nie rokuję pobieraczkowi zwycięstwa. Jeśli to możliwe, daj znać, jak sprawa się zakończy.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Z pozwem- chyba. A ja widzę, że sprawę z góry wygra ten oszust. Inna sprawa: wystarczy, że zabierze się za nich ktoś i serwer pada, a oszuści dostaja solidny wyrok.
 
P

Przemo25

Guest
Czytałem gdzieś na wykopie, i nie mają prawa z nami wygrać a tym bardziej ze jesteś pełnoletnia, i nie mozesz w takim wieku podejmować takich decyzji
jak już będzie rozprawa to osoba oskarżona ją wygra:
nie można zawierać takich umów poprzez nie podpisanie odpowiednich papierów z popieraczkiem, to co jest regulaminem nie jest umową, niczego nie podpisywaliście wiec nie ma co się obawiać


Pozdrawiam, oni tylko straszą, wystarczy się przejść do kancelarii to dowiedzie się jaka jest prawda
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Właśnie nie. Na stronie masz regulamin, gdzie sytuacja jest opisana. Umowa z doktrynalnej definicji określa prawa i obowiązki obydwu stron. Zaznaczając, że się z nimi zapoznałeś i zgadzasz, zawierasz umowę na odległość. Przy czym niepełnoletnie osoby nie mają pełnej zdolności do czynności prawnych. Jest więc ona nieważna (bezskuteczność zawieszona), dopóki nie potwierdzi jej pełnoprawny opiekun/rodzic.

Dodam, że jeśli nie dostaliście potwierdzenia umowy na piśmie, możliwość wycofania się przedłużona zostaje do 3 miesięcy. Art. 9 pkt. 3 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów.

PS Pobieraczek był już w TVN24
Link
 

kostropaty

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2009
Posty
132
Punkty reakcji
2
Wiek
43
Miasto
Mazury / Dolny Śląsk
Artykuł z wymienionej przez Caleb'a ustawy:

Art. 9. 1. Konsument powinien być poinformowany, przy użyciu środka porozumiewania się na odległość, najpóźniej w chwili złożenia mu propozycji zawarcia umowy, o:
1) imieniu i nazwisku (nazwie), adresie zamieszkania (siedziby) przedsiębiorcy oraz organie, który zarejestrował działalność gospodarczą przedsiębiorcy, a także numerze, pod którym przedsiębiorca został zarejestrowany,
2) istotnych właściwościach świadczenia i jego przedmiotu,
3) cenie lub wynagrodzeniu obejmujących wszystkie ich składniki, a w szczególności cła i podatki,
4) zasadach zapłaty ceny lub wynagrodzenia,
5) kosztach oraz terminie i sposobie dostawy,
6) prawie odstąpienia od umowy w terminie dziesięciu dni, ze wskazaniem wyjątków, o których mowa w art. 10 ust. 3,
7) kosztach wynikających z korzystania ze środków porozumiewania się na odległość, jeżeli są one skalkulowane inaczej niż wedle normalnej taryfy,
8) terminie, w jakim oferta lub informacja o cenie albo wynagrodzeniu mają charakter wiążący,
9) minimalnym okresie, na jaki ma być zawarta umowa o świadczenia ciągłe lub okresowe,
10) miejscu i sposobie składania reklamacji,
11) prawie wypowiedzenia umowy, o którym mowa w art. 8 ust. 3.
2. Informacje, o których mowa w ust. 1, powinny być sformułowane jednoznacznie, w sposób zrozumiały i łatwy do odczytania.
3. Przedsiębiorca jest obowiązany do potwierdzenia konsumentowi na piśmie informacji, o których mowa w ust. 1, najpóźniej w momencie rozpoczęcia spełniania świadczenia.


Wydaje mi się, iż brak pisemnego potwierdzenia, zwłaszcza o cenie może stanowić pewien punkt oparcia obrony. Poza tym nadal twierdzę, iż bez umowy na piśmie nie może być płatnych usług.
 

Migootka

Rodowita Łodzianka
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
1 090
Punkty reakcji
4
Wiek
106
Miasto
Łódź
Witam Wszystkich! U mnie problem jest trochę inny, chociaż też dotyczy tego nieszczęsnego pobieraczka.pl.

Ktoś zarejestrowała się z mojego komputera podając fałszywe dane, ale wykorzystując mojego maila /taka byłam mądra, że ustawiłam sobie hasło w pamięci opery, więc łatwo było wykorzystać moje dane/ niestety znajomi nabrali wody w usta i nikt nie chce się przyznać. Teraz dpstałam chyba już 3 maila od pobieraczka, grożą mi komornikiem, sądem i kosztami sądowymi, suma do zapłaty to około 100, niby niewiele, ale dlaczego mam płacić za coś co po pierwsze nie zamawiałam, po drugie jest ewidentnym oszustwem... Tak jak pisałam, dane do umowy były podane błędne, no ale znają moje IP, dodam, że jest to komputer prywatny...

Co myślicie? Mam już się bać czy olać sprawę?
 

kostropaty

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2009
Posty
132
Punkty reakcji
2
Wiek
43
Miasto
Mazury / Dolny Śląsk
Osobiście przesłałbym im maila wyjaśniając, iż nic nie zamawiałem, z usług nie korzystałem i tym samym żądanie zapłaty uważam za bezpodstawne. Dla spokoju ducha przesłałbym to również listem poleconym na ich adres i zakończył na tym przygodę z pobieraczkiem.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Witam Wszystkich! U mnie problem jest trochę inny, chociaż też dotyczy tego nieszczęsnego pobieraczka.pl.

Ktoś zarejestrowała się z mojego komputera podając fałszywe dane, ale wykorzystując mojego maila /taka byłam mądra, że ustawiłam sobie hasło w pamięci opery, więc łatwo było wykorzystać moje dane/ niestety znajomi nabrali wody w usta i nikt nie chce się przyznać. Teraz dpstałam chyba już 3 maila od pobieraczka, grożą mi komornikiem, sądem i kosztami sądowymi, suma do zapłaty to około 100, niby niewiele, ale dlaczego mam płacić za coś co po pierwsze nie zamawiałam, po drugie jest ewidentnym oszustwem... Tak jak pisałam, dane do umowy były podane błędne, no ale znają moje IP, dodam, że jest to komputer prywatny...

Co myślicie? Mam już się bać czy olać sprawę?

Tak jak już powiedziałem chyba wcześniej, raczej po IP nie namierzą Cię, bo nie mają do tego podstaw. A do sądu Cię nie pozwą, bo przecież nie można napisać w polu imię i nazwisko uzytkownik@email.com :D . Możesz ich olać :) Ale nie zaszkodzi napisać emaila, tak jak napisała osoba powyżej.
 
Do góry