Od kogo internet stacjonarny?

RaVek

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Mam taki duży dylemat, od kogo wybrać internet, ponieważ koniecznie muszę zmienić - firma z której teraz miałem neta została podzielona i sprzedana na 3 różne, zrobił się wielki syf w usuwaniu awarii, a nawet internet już chodzi jakby chciał a nie mógł. Wiec chciałbym się dowiedzieć skąd macie internet, jakie prędkości macie i jakie są wasze opinie.

Ogólnie jestem wymagający, teraz miałem 9mb za 60 zł i zdaje sobie z tego sprawę, że bedzie o wiele drożej jeżeli bede chcial pozostać przy takiej prędkości.

U mnie w mieście nie ma niestety UPC co stwierdzam z wielkim bólem, jest natomiast dialog, netia, neostrada (jeden kij bo i tak wszystko na łączach TP ale czymś musi się różnić to przecież?). Bezprzewodowy internet typu Blueconnect, iplus czy oragne odpada.

Wiec liczę na waszą pomoc :)
 

Rozdos

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2009
Posty
474
Punkty reakcji
5
Wiek
37
Miasto
Polska
A w jakim mieście mieszkasz?.. jakość łącza trochę od tego zależy.
Ja mam łącze z netii 8 MB za 89 złotych.
Osobiście powiem, że sprawuje się bdb, bardzo szybko wszystko idzie, ale jeśli chodzi o pomoc techniczną to taka sobie (ok. 5-7 dni czekania)
Natomiast korzystałem również z TP S.A lecz to było chyba najgorsze co miałem.
Żeby przyszła jakakolwiek ekipa by coś naprawić minęły 2 miesiące... strasznie długo... do tego 50 maili i 50 telefonów.. A jakość połączenia średnio zadowalająca.. Bywały problemy
Dobra jest też firma Multimedia Polska.. internet z kablówki.. koszt: 6mb / 99 zł a od 23 do 13 (8mb) zobacz tu
Pzdr
 

RaVek

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
mieszkam w mieście gdzie mieszka około 20 tyś ludzi, więc na cudy nie ma co liczyć, a maksymalnie z netii mogę mieć 6mb. W sumie bym nie płakał jakbym miał tyle, ale żeby tyle było w realu a nie na papierze.

Multimedia... raz o tym już gdzieś słyszałem, oni na całą Polskę nadają? czy tak jak UPC czy Vectra? na stronie znaleźć nie mogę.

Teraz już mogę powiedzieć, że neostrada odpada, bo usłyszałem tyle negatywnych opinii, a praktycznie 0 pozytywnych.

Coraz bardziej do Netii się przekonuję, ale został tez jeszcze Dialog :niepewny:
 

brofer

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2009
Posty
87
Punkty reakcji
0
masz rację, na łączach TP wszystko jest podobne, rozchodzi się głównie o ceny. proponowałbym freedoma od orange bo jeśli coś się stanie to uzyskasz szybką pomoc techniczną, w przypadku BSA to może potrwać dłużej. Ceny właściwie takie same, choć patrząc na ostatnia promocję orange trochę wyszło na prowadzenie.
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
dialog zbiera ostatnio bardzo duo pozytywnych opinii, czytalem kiedys na portalu webhosting.pl bodajrze artykul o polskich providerach (nie pamietam gdzie to jest i szczerze nie chce mi sie grzebac :p) ale tutaj masz taki ranking i tam dialog ma najwyzsze noty tak wiec widac ze dialog podciagnal sie z netem
 

Karaluszek

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
Ja dotychczas miałam Neostradę, która była beznadziejna i droga. Teraz się przeprowadzam, więc muszę znaleźć coś nowego. Jak przeglądałam różne fora, to często natykam się na jakieś info o Vectrze, to chyba dlatego, że wchodzi do Wawy. Ktoś z Was ma od nich internet? Na stronie www wygląda całkiem przyzwoicie, bo można mieć do 24mb/s za stówkę, mnie tyle nie interesuje, ale 8mb/s za niecałe 60zł już tak. Poleciacie?
 

paweu86

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
47
Punkty reakcji
1
Ja miałem Aster, a później przeniosłem się do spraya ze względu na szybkość neta i ceny... Teraz przejęła ich Vectra, więc aktualnie jestem u nich. Wymienili mi dekoder, przybyło parę kanałów, ogólnie oceniam na plus. W porównaniu z Aster mogę powiedzieć, że jest zdecydowanie lepiej. Jeśli chodzi o samego neta to w nocy przyśpiesza 2-4x, w dzień działa ok.
 

Karaluszek

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
Dzięki za odpowiedź! Chyba się skuszę właśnie na Vectrę albo UPC, bo o Aster słyszałam już wiele złego. Muszę tylko posprawdzać promocje i dostępność, porównać plusy i minusy ofert...
 

Dekapiton

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2009
Posty
73
Punkty reakcji
1
ja za to polecał bym Ci TP. trochę korzyści z tego jest - zmienne ip chociażby, czasem jest to ważne :) a do tego do każdej aktywacji daja jakieś gifty typu drukarka czy gps...
 

Karaluszek

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
ja za to polecał bym Ci TP. trochę korzyści z tego jest - zmienne ip chociażby, czasem jest to ważne :) a do tego do każdej aktywacji daja jakieś gifty typu drukarka czy gps...


Oooo akurat z doświadczenia wiem, że TP to nie jest dobry wybór. Ceny mają tak wygurowane, że w porównaniu z innymi operatorami przegrywa sromotnie! Porównaj sobie choćby z UPC albo Vectrą właśnie...
Mi zmienne ip nie jest potrzebne, bo z internetu korzystam standardowo, a gifty dają, żeby zachować klientów, którzy masowo ich opuszczają z powodu wysokich rachunków.
 

wariat1

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
ja za to polecał bym Ci TP. trochę korzyści z tego jest - zmienne ip chociażby, czasem jest to ważne :) a do tego do każdej aktywacji daja jakieś gifty typu drukarka czy gps...

TP? W życiu. A takie gifty to wiesz, ten sprzęt i tak jakoś tam jest wkalkulowany w to, co im zapłacisz, a nie masz możliwości wybrania swobodnie sprzętu, tylko dostajesz, to co mają na zbyciu.
 

marta27

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
dialog zbiera ostatnio bardzo duo pozytywnych opinii, czytalem kiedys na portalu webhosting.pl bodajrze artykul o polskich providerach (nie pamietam gdzie to jest i szczerze nie chce mi sie grzebac :p) ale tutaj masz taki ranking i tam dialog ma najwyzsze noty tak wiec widac ze dialog podciagnal sie z netem

Ale dialog ma dosyć duże opłaty za neta. Przeglądałam ich stronę www i np. abonenci indywidualni płacą 85 zł. za 2 mb, podczas gdy w vectrze - 54,90, a w asterze - 63,50 - tak podaję dla porównania. Za 8 mb - w dialogu płaci się 95 zł., w vectrze - 59,90, a w asterze - 78,50, więc jest spora różnica cenowa. Ponadto w dialogu płaci się jakąś opłatę aktywacyjną, a np. w vectrze czy w asterze - z tego, co się orientuję - takiej opłaty jednorazowej nie ma.
 

Karaluszek

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
Czyli co, Vectra najtańsza... A ktoś ma internet od tego operatora? Orientujecie się, czy nie ma problemów technicznych? Bo o UPC czytałam, że są przerwy w dostawie neta, że realnie prędkość jest mniejsza niż na papierze i takie tam...
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
ja za to polecał bym Ci TP. trochę korzyści z tego jest - zmienne ip chociażby, czasem jest to ważne :) a do tego do każdej aktywacji daja jakieś gifty typu drukarka czy gps...


dynamiczne IP masz w wiekszosci DSL'ow w polsce wiec atutem to strasznym nie jest
 

Karaluszek

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
dynamiczne IP masz w wiekszosci DSL'ow w polsce wiec atutem to strasznym nie jest

Jedynym i dość naciąganym atutem TP jest dostępność. Gdyby nie to, że na niektóre wsie nie dociera nic innego, to nikt by nie korzystał z usług neostrady...
Dobrze, że mieszkam w dużym mieście, mam dostęp do kilku operatorów i mogę sama zdecydować, którego wybrać.
 

marta27

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Jedynym i dość naciąganym atutem TP jest dostępność. Gdyby nie to, że na niektóre wsie nie dociera nic innego, to nikt by nie korzystał z usług neostrady...
Dobrze, że mieszkam w dużym mieście, mam dostęp do kilku operatorów i mogę sama zdecydować, którego wybrać.
Aster też jest dostępny, ale też nie ma jakichś super konkurencyjnych cen w porównaniu do innych operatorów, np. do Vectry. A Vectra gdzie już w Warszawie jest dostępna, ktoś wie?
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
TP w sumie złe nie jest, tylko jeżeli już się człowiek zdecyduje, to należałoby zmienienić od razu router, żeby można było normalnie pracować, ze swojej strony mogę polecić TP-Link TD-W8901G, od razu widać różnicę, ja swój kupiłam na wasserman.pl bo tam znalazłam najtaniej, ale ogólnie te routery od TP do najlepszych nie należą
 

Karaluszek

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
TP w sumie złe nie jest, tylko jeżeli już się człowiek zdecyduje, to należałoby zmienienić od razu router, żeby można było normalnie pracować, ze swojej strony mogę polecić TP-Link TD-W8901G, od razu widać różnicę, ja swój kupiłam na wasserman.pl bo tam znalazłam najtaniej, ale ogólnie te routery od TP do najlepszych nie należą


No ale TP jest strasznie droga w porównaniu do innych operatorów. A co do Aster to sorry, ale jego dostępność na terenie całej Polski jest raczej znikoma przy TP czy chociażby przy Vectrze, która dociera do naprawdę bardzo wielu miast i miasteczek... W Warszawie też Vectra jest już dostępna w wielu dzielnicach, gdzie dokładnie - można sprawdzić na stronie www.
 

marta27

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
A dzisiaj dostałam nawet ofertę vectry na e-maila. Zastanawiam się tylko, jak wygląda cenowo różnica między pakietem telewizyjnym złotym, premium i platynowym, bo jakoś nie znalazłam tej informacji na stronie vectry, może zbyt pobieżnie szukałam.
 

bolek23

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
No z tym brakiem dostępności Asteru w Polsce to bym tak daleko nie szedł. Wiadomo, że najpierw jest TP (z oczywistych względów),a potem pewnie Vectra i UPC. Jeżeli chodzi o pakiety to Vectra teraz mocno atakuje i ich oferta jest bardzo konkurencyjna w porównaniu do innych operatorów. Jestem też ciekawy czy konkurencja zareaguje na ogólnopolską kampanię Vectry. Z korzyścią dla nas oczywiście:)
 
Do góry