Alfabety azjatyckie.

Alex241

Fantasy.
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
585
Punkty reakcji
16
Miasto
Piła
Witam!

Mam pytanie: Zna ktoś taką stronkę, gdzie są wszystkie alfabety krajów azjatyckich, wszystkie litery poszczególnych alfabetów? Chciałabym, żeby tam były polskie odpowiedniki liter. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc, dziękuję.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
 

Alex241

Fantasy.
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
585
Punkty reakcji
16
Miasto
Piła
Dzięki właśnie czegos takiego szukałam, a jeśli znacie jakieś inne stronki to podawajcie.

Ja w Intenecie znalazłam alfabet chiński wraz z odpowiednikami polskimi :) Alfabet chiński
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Dzięki właśnie czegos takiego szukałam, a jeśli znacie jakieś inne stronki to podawajcie.

Ja w Intenecie znalazłam alfabet chiński wraz z odpowiednikami polskimi :) Alfabet chiński
Tylko, że ten alfabet nie jest zdaje się używany normalnie, tylko żeby przeliterować jakieś obce słowo. Normalnie w chińskim słowa zapisuje się jednym lub kilkoma znakami, dlatego jest ich tysiące.
 

Alex241

Fantasy.
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
585
Punkty reakcji
16
Miasto
Piła
A znasz jakąś stronkę z alfabetem?

Albo chociaż dobry tłumacz polsko-japoński i odwrotnie?
 

alixe

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2009
Posty
130
Punkty reakcji
2
Wiek
27
Miasto
Orwenia
Oooo!
Jak to dobrze, że tu się znalazłam... :D
Szukam od jakiegoś czasu takich dobrych rzeczy i tu - pach!
Jest :D

Dziękuję! :*
 

Alex241

Fantasy.
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
585
Punkty reakcji
16
Miasto
Piła
Tylko, że jeśli mamy już ten alfabet to pytanie: po co nam on? Napewno nie napiszemy poprawnie. :D
 

Suga_BayBee

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
414
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Gdańsk
Ja sie ucze japońskiego od półtora roku.
Nie ukrywam... anime bardzo pomagają w edukacji !
Mam zeszyt cwiczen a od października bede chodizc na profesjonalny kurs
 

Alex241

Fantasy.
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
585
Punkty reakcji
16
Miasto
Piła
To życzę Ci powodzenia w dalszej nauce. A tak wogóle jeśli się uczysz, to dla Ciebie trudny jest japoński? A jak z alfabetem, pytam, bo jestem ciekawa... :D

p.s. Ja tylko wspomnę, że ja mam korzenie polsko-duńskie i uczę się duńskiego, ale to temat o językach azjatyckich. :D
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Mnie zastanawia czy Chińczycy też lubia języki indoeuropejskie, czy to tylko w jedną strone działa. Jaka jest Wasza opinia?
 

MethTical

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2008
Posty
178
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Z tego co wiem to w ogóle języki obce nie są popularne w Chinach, poza angielskim, który robi tam furorę.
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
JG
Też szukam dobrego tłumacza polsko-japońskiego online, bo jak na razie to nic ciekawego nie udało mi się znaleźć =[
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Też szukam dobrego tłumacza polsko-japońskiego online, bo jak na razie to nic ciekawego nie udało mi się znaleźć =[
Jeżeli chodzi o tłumacza to google chyba będzie najlepszy, aczkolwiek komputerowy translator nigdy nie będzie tłumaczył tekstu poprawnie.
 
Do góry