Turystyka górska !

V

VX-

Guest
Jest ktoś na tym forum co chodzi po górach ?
Jeśli tak to gdzie jeździcie ? Jakie szczyty zdobyliście ? Co macie w Planach ?
 

marta7585

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2009
Posty
145
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
zewsząd
1. Ja.
2. Moim ulubionymi ulubionymi górami są oczywiście Tatry.
3. na razie najwyższym szczytem jest Świnica
4. mam w planach wejście na Rysy a w przyszłości przejście Orlej Perci :)
 
V

VX-

Guest
Mi zostało do przejścia kawałek orlaj perci ( skrajny granat-krzyżne ) i Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem
Na Świnice od Zawratu czy Od kasprowego szłaś ?
 

marta7585

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2009
Posty
145
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
zewsząd
Wjechałam na Kasprowy po czym przez szłam przez Świnicę, Zawrat, Dolinę 5 Stawów, Dolinę Roztoki aż do Palenicy Białczańskiej. Bardzo długa i bardzo męcząca to była trasa ale warto było :)
 

marta7585

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2009
Posty
145
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
zewsząd
Mam nadzieję że kiedyś doczekam :)
a póki co nie mogę się doczekać kolejnego wyjazdu :D
 

siledhel

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
No to i ja może się wypowiem bo temat bliski mojemu sercu :) nie tak dawno wróciłem z Himalajów konkretnie z Ladakhu (Indie) i po prostu coś pięknego! na początku drobne problemy z chorobą wysokościową (wysokość prawktycznie zawsze powyżej 4000 npm.) ból głowy i inne pierdoły... ale potem :)

Najwyżej byłem (wjazd samochodem -wyżej samochodem nie da się wjechać nigdzie na świecie!) na 5606 nmp (Khardung La -wiki podaje ze ma cos 5400 nie wiem czemu:p bo na tabliczce 5006npm)

A sam wlazłem i jestem z tego niezmiernie dumny :D na 5400 na trekingu, widoki są nie do opisania :) noszę się z zamiarem wrzucenia relacji i informacji na bloga jak chcecie podam linka jak wrzucę :) pozdrawiam
 
V

VX-

Guest
Zazdroszczę :)
Moim marzeniem jest trekking do bazy pod Mount Everestem niestety nie osiągalne ( $)
Również czekam na relację :)
 

siledhel

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
no to mnie zmobilizowaliście :D już powstał powiedzmy zarys (no nazwijmy to postem na brudno) pierwszego wpisu z opisem trekingu gdzieś tak w przeciągu najbliższych 4-5 dni powinienem skończyć i dopracować resztę (tak żeby to ludzie mogli czytać) oczywiście dam znać :) w ogole to miło że ktoś jest zainteresowany bo się nie spodziewałem ;)

a żeby ten post na forum miał ręce i nogi to z polskich gór polecam zobaczyć koniecznie bieszczady! a w nich grób hrabiny vel podróż do źródeł Sanu idzie się prawie po płaskim (w dolinie) ale za to jaki klimat! coś niesamowitego

----------------------------------okej żeby nie pisać bez sensu nowego posta-------------------------------------------------------

Podaje linka do opisu trekingu po Himalajach w Ladakhu na razie część pierwsza: Himalaje, Ladakh, trekking

liczę na komentarze :) śmiało możecie jeździć po stylu itp itd im więcej krytycznych uwag tym lepiej :D
 

siledhel

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
no i jak tam podoba się czy nie ;) bo nie wiem czy mam pisać dalsze części :p
 
I

impresja_switu

Guest
Ja mieszkam pod górami, więc spacery po nich już od bardzo dawna włączałam do jednych z większych przyjemności:) Jakiś czas temu znajomi zorganizowali obóz wędrowny na dwa tygodnie i przez ten czas przemierzali Bieszczady z całym "dobytkiem". Wtedy z nimi nie poszłam, gdyż miałam problemy ze zdrowiem, ale wydaje mi się, że teraz to już najwyższy czas:) Mamy już ogólny zarys, listę potrzebnych rzeczy... Nawet znaleźliśmy świetny namiot w przecenie w sklep-presto.pl. Wygląda na to, że nawet uda się bez zbędnych kosztów:)
 

Rashkel

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2006
Posty
230
Punkty reakcji
3
Wiek
41
Miasto
Częstochowa
ja jestem zagorzałym miłośnikiem górskich wędrówek. Przy czym zaznaczam, ze nie tylko Tatry lubię. Zreszta góry niekoniecznie muszą miec charakter alpejski, aby były piekne. 4 lata wyjazdów na obozy wędrowne, sprawiły że poznałem połowę terenów górskich w naszym kraju, więc wiem co mówię.

VX- zakładam że chodzi ci o Główny Szlak Beskidzki. Życzę ci powodzenia i zazdroszczę ci. Ja się może za jakieś 5 lat skuszę.
 
P

papryka9

Guest
Ja na razie ograniczam moje wypady tylko do Tatr:) Wprost je ubóstwiam, szczególnie Doline Pięciu Stawów:) mam z nią same miłe wspomnienia. Marzy mi sie jednak, by w niedalekiej przyszłości udać się gdzieś dalej, może Alpy?
 

myszkamiki3103

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
358
Punkty reakcji
1
zawrat - kozi super sprawa, szczególnie zimą;) Chociaż ja chyba bardziej lubię Bieszczady. Może dlatego, że jest tam mniej turystów niż w Tatrach. mam nadzieję, że wkrótce będę miała okazję, żeby pojechać w ukraińskie Bieszczady. To jest moje marzenie i mój cel na najbliższy czas;) Może ktoś już był w Bieszczadach na Ukrainie i podzieli się ze mną wrażeniami. Co warto zobaczyć?? Gdzie spać etc??
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
Bieszczady i Beskidy to jest to :) Tatry ok, ale średnio, kocham wędrować zimą, w tym roku np 2 dniowy wypad na baranią.
 

giness

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Miasto
koniec świata...
Witam, ja planuję wyprawę do Rumunii w Fogarasze :) może ktoś już był? ma jakieś rady? ;) ale to dopiero latem- a za tydzien wyruszam w Tatry :)
 

katik

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2007
Posty
299
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Uwielbiam góry.
Jak tylko mam weekend wolny to z chłopakiem robimy wypady w Beskidy.
 
D

Dorka123

Guest
Na Himalaje się nie piszę ;) chociaż może kiedyś....
byłam w górach kilka razy, Tatry, Bieszczady, a tym razem może właśnie Beskidy jak katik :)
 
Do góry