Czy Rosliny Moga Byc Dla Nas Niezdrowe

kasia_bronowice

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2006
Posty
1 108
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
kraków
przecyztalam ostatnio w agzecie jakis artykul na temat tego z enie powinno sie trzymac w domu roslin poniewaz sa one niezdrowe dla czloweika (pod takim wzgledem ze zabieraja nam tlen) co o tym sadzicie ??
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Mogą... ale .. sporo by ich musiało być w twojej sypialni.. Aczkolwiek, napewno odczułabyś efekty osłabienia kładąc sie przy zamkniętym oknie z kilkunastoma wielkimi paprociami :)
 

kasia_bronowice

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2006
Posty
1 108
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
kraków
No własnie w tym rzecz ze mam w pokoju kilka dosc pokaznych rozmiarow roslin i dlatego zaintrygowalo mnie to gdy dowiedizalam sie o tj sprawie. tymbardziej dziwi mnie fakt ze roslimy moga byc dla nas niebezpieczne skoro w procesie fotosyntezy produkuja tlen potrzebny nam do zycia...
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
ja tez kiedys slyszalam, ze tam gdzie spimy nie powinno byc zbyt wielu roslin, bo zabieraja one tlen, ale w pokojach, gdzie czas spedzamy w ciagu dnia jest to jak najbardziej wskazane
 

Sweet girl

Tykajacy wulkan - nie wiaodmo kiedy wybuchnie ;)
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
1 628
Punkty reakcji
0
Dokładnie...
Wszystko to ma związek z tym iz rosliny przeprowadzają fotosyntezę przy udziale energii słonecznej...
Energia słoneczna dociera do nich tylko w czasie dnia i wtedy w wyniku fotosyntezy powstaje produkt uboczny jakim jest tlen i ktory jest nam niezbedny do życia...
Natomiast w nocy, kiedy nie ma dostepu swiatla to roslimy same ten tlen zuzywaja...
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
Ja w pokoju nie mam kwiatów więc nie mam problemu... Za to cała reszta chałupy jest zawalona kwiatami, bo moja matka ma obsesje i chyba zboczenie zawodowe, bo jest fizjologiem roslin
 

Sweet girl

Tykajacy wulkan - nie wiaodmo kiedy wybuchnie ;)
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
1 628
Punkty reakcji
0
No nieraz takie zboczneie zawodowe dasje sie we znaki ;)
 

Kurasza

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2006
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Nowa Iwiczna
Nie znam sie na oddychaniu i fotosyntezie alekiedys mialam roslinke ktorej soki mogly powodować uszkodzenie strun głosowych i czasową ślepote :)
Kiedy mama sie o tym dowiedziala, wywaliła ją
 

pawel16

atrakcyjny gaduła
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
1 355
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Przed komputerem
Ja akurat niemoge mieć za dużo kwiatów, kiedyś miałem ich pelno, a teraz mam dwa, ale też kiedyś miałem ciągły katar, co chwile byłem chory.
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
to zalezy od tego jak kto znosi kwiaty ja np mam same kaktusy bo lisciaste mnie denerwują :p
 

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
Ja w domu mam kwiatka - Diffenbachnie. Jeśli chociaż jedna kropla soku z tej rosliny dostanie się do gardła- udusisz się. do tego po dotknięciu tej rośliny dostaje sie wysypki.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Kaktusy z twardymi i ostrymi kolcami - wiadomo do czego zmierzam :D.
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Co do Dieffenbachi, to mit. Nie zawierają one strychniny, chociaż krążyły i krążą o tym legendy.

http://www.mob-zabrze.pl/flora/dieffenbachiamaculata.html
Cała roślina jest trująca. Liście zawierają one dużą ilość rafidów, która podrażnia błony śluzowe i powoduje ich obrzęk. Wszelkie mity na temat zabójczych cech tej rośliny są jakby na wyrost, dieffenbachia nie zawiera strychniny, ale należy uważać, jeśli w mieszkaniu są małe dzieci, które wkładają wszystko do buzi.

Czyli jest trująca, ale nie aż tak jak się mówi.

Rośliny nocą pobierają tlen, ale w przypadku kilku średniej wielkości roślin i wietrzonego pomieszczenia nie ma powodów do obaw. Więcej tlenu pobierze mąż, a przecież nie wywalamy go do innego pokoju. ;)
 

siasia_ck

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
1 268
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Kielce
Dużo jest roślin , które są niezdrowe dla człowieka, jadną z nich jest bluszcz. Wytwarza jakies tam związki, które szkodzą na układ oddechowy i wogóle na samopoczucie. Ale u mnie w domu jest pełno kwiatków, bo mama nie umie bez nich żyć. Ale tlenu jakos nam nigdy nie zabrakło... ;)
 

RAMZE$

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2006
Posty
704
Punkty reakcji
0
Miasto
Fotel przed klamotem
a ja w pokoju choduje Szeflere i Pangrycz bądź jak kto woli Szpanbuk
i ogólnie mówiąc zauwazam ze chyba one mi cos wytwarzają, bo co wstane rano to jestem zadowolony
 

Enary

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2006
Posty
487
Punkty reakcji
0
ta.. rosliny jak nie patrzysz to ukradna ci caly tlen z pokoju :p nie zartuje... co ci rosliny moga zrobic... one sa bezpieczne dla srodowiska, nie boj sie nic ci nie zrobia :p
 

BananowyJasio

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
53
Punkty reakcji
0
Z biologicznego punktu widzenia to prawie bez znaczenia.
Rośliny po prostu tak jak ludzie zużywają tlen do przeprowadzania swoich procesów życiowych (wzrost, synteza różnych związków etc.). Różne rośliny zużywają na to różne ilości tlenu.
Ale zaręczam Cię, że w nocy aktywność roślin jest tak znikoma, że praktycznie nieszkodliwa. Rośliny zużywają w nocy kilkadziesiąt razy mniej tlenu niż na przykład kot. Mój każdą noc przesypia obok mojej głowy i jakoś z tego tytułu nie cierpię, wręcz czuję się bardziej wypoczęty.
Musiałbyś mieć naprawdę cały pokój w zielsku, żeby to miało jakieś znaczenie.

Bardziej byłbym za tym, żebyś otworzył na noc drzwi, od czasu do czasu przewietrzył pokój i spróbował spać na wznak.
To bardzo pomoże, a pozbycie się z pokoju roślin pozbawi cię (bilansując) tych kilku metrów sześciennych tlenu więcej.

Takie jest moje zdanie, pozdrawiam ;).
 

olszyna_nad_rowem

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
1 094
Punkty reakcji
0
Wiek
36
przecyztalam ostatnio w agzecie jakis artykul na temat tego z enie powinno sie trzymac w domu roslin poniewaz sa one niezdrowe dla czloweika (pod takim wzgledem ze zabieraja nam tlen) co o tym sadzicie ??

Ok , a w tej gazecie nikt nie napisał , ze rośliny w procesie fotosyntezy uwalniaja tlen z wody ??
Jakie Ty gazety czytasz ? :)

Rośliny owszem moga mieć negatywny wplyw na organizm czlowieka ale tylko te ktore wydzialaja toksyczne substancje .
 
Do góry