Domeny

Kat01

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Gdzie rejestrujecie domeny internetowe? Czy skupiacie się tylko na domenach .pl czy macie też inne końcówki?
 

janwalczak

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2009
Posty
81
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
mam kilka domen, ale to same peelki. w polsce jest w ogóle sens rejestrowania innych? na moje oko 90% to PL
 

Kat01

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Oczywiście, że jest sens!
Dla przykładu, domena .com to najpopularniejsza domena światowa, a domena .eu - europejska
w naszym kraju dużą popularnością cieszą się domeny .tv i .fm - pierwsze wśród stacji telewizyjnych, drugie wśród radiowych. Domena włoska .it - jest wykorzystywana w branży internetowej a .tel do stworzenia własnej wizytówki.
 

janwalczak

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2009
Posty
81
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Dla przykładu, domena .com to najpopularniejsza domena światowa, a domena .eu - europejska
w naszym kraju dużą popularnością cieszą się domeny .tv i .fm - pierwsze wśród stacji telewizyjnych, drugie wśród radiowych. Domena włoska .it - jest wykorzystywana w branży internetowej a .tel do stworzenia własnej wizytówki.

rzeczywiście, ostatnio jest jakiś wysyp domen z końcówką .to - znam.to, chce.to, walimnie.to ;-) itp. wszystko fajnie, ale jak można rejestrować np. włoskie domeny? z tego co wiem, to peelki rejestruje polski NASK, no ale oni chyba nie mogą rejestrować domen z innych krajów?
 

Kat01

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
rzeczywiście, ostatnio jest jakiś wysyp domen z końcówką .to - znam.to, chce.to, walimnie.to ;-) itp. wszystko fajnie, ale jak można rejestrować np. włoskie domeny? z tego co wiem, to peelki rejestruje polski NASK, no ale oni chyba nie mogą rejestrować domen z innych krajów?

Każdy kraj posiada swój rejestr domen, w Polsce jest to rzeczywiście NASK czyli instytucja, która zarządza domenami z końcówką .pl. Jednak aby kupić domenę .pl, nie musisz kupować bezpośrednio w NASK a możesz skorzystać z cen partnerów. Dla przykładu domena .pl w NASK kosztuje 200 zł, a u partnerów ok. 10 zł (odnowienie ok. 100 zł). Jeśli jesteś zainteresowany domenami innych krajów zapraszam na stronę http://2be.pl/wszystkiekraje.html - ceny jak widzisz są różne, od kilkunastu złotych do kilku tysięcy.
 

janwalczak

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2009
Posty
81
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
domena .pl w NASK kosztuje 200 zł, a u partnerów ok. 10 zł

200 zł ?! :mruga: ciekawe kto u nich rejestruje...
skoro oni mają takie ceny, to skąd się biorą promocje typu "domena za złotówkę"? pamiętam, że kiedyś w domeny.pl była taka promocja.
 

Kat01

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
200 zł ?! :mruga: ciekawe kto u nich rejestruje...
skoro oni mają takie ceny, to skąd się biorą promocje typu "domena za złotówkę"? pamiętam, że kiedyś w domeny.pl była taka promocja.


Cena 200 zł jest ceną dla klienta końcowego, natomiast partnerzy mają niższe ceny, stąd też promocje u partnerów NASK - domeny za złotówkę, za grosze czy za darmo.
 

janwalczak

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2009
Posty
81
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
dziwne że im się to opłaca skoro muszą tyle płacić w NASK. co do tych promocji, to jestem ostrożny po tym jak się kumpel naciął w pewnej polskiej firmie. zarejestrował domenę za darmo albo za złotówkę, a potem się okazało, że musi ją utrzymywać przez co najmniej 2 lata. nie ma nic za darmo, jak widać, a on po prostu nie przeczytał regulaminu
 

Pablo.s

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2009
Posty
141
Punkty reakcji
1
Ja mam kilka zarejestrowanych domen głównie w .pl, .com i .net dla mnie też się liczą. Ciężko w tym momencie o w miarę dobrą domenę .pl, wszystkie wyzajmowane, choć często w ogóle nie są wykorzystywane.
 

Majkelus

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
Dołączam się do tematu, żeby nie zaśmiecać forum, muszę obecnie przedłużyć domenę, gdzie mogę zrobić to najtaniej, proszę o sugestie :) z góry dziękuję
 

Majkelus

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
ok przewertowałem neta i znalazłem na firko za 39 zł, więc dziękuję już za pomoc
 

Majkelus

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
Ja przedłużyłem z aliasem "com.pl" w sumie jest najtaniej, z tego co porównywałem
 

Majkelus

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
Wiecie może czy można przekierować stronę jeśli wcześniej miałem koncówkę .pl a obecnie mam com.pl, wolałbym nie potrafić klientów
 

Majkelus

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
Ok już się dowiedziałem, że niestety muszę kupić 2 domeny, żeby przekierować, dzięki za pomoc, w sumie nie wyszło drogo, wykupiłem całość na friko.pl
 

Majkelus

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
Wykupiłem tam com za 39 zł w każdym razie, z tego co porównałem to cena dosyć konkurencyjna, w ramach informacji :)
 
G

Galomen

Guest
Uważam, że najlepiej na swiatdomen24.pl. Wejdź sobie w zakładkę "wiedza" i tam masz zestawienie różnych firm i ich cen, więc pewnie ci to w jakiś sposób pomoże.
 
Do góry